„Minecraft. Język angielski. Megazadania” to niezwykłe zeszyty zadań do nauki języka angielskiego oraz zaproszenie do emocjonującej przygody w świecie Minecrafta. Książki- zeszyt przeznaczone są dla dzieci w wieku 7, 8 i 9 lat, ale z pewnością sprawią frajdę fanom gry w każdym wieku.

wp-16789666577441296089117461106678-1024x697 <strong>MINECRAFT. JĘZYK ANGIELSKI. MEGAZADANIA 7+, 8+ i 9+ WIOSNA 2023 HarperCollins Polska</strong>

MINECRAFT

Najlepiej sprzedająca się gra w historii. Choć powstała 12 lat temu, już okrzyknięto ją najważniejszą grą XXI wieku. W 2014 roku badacze z Instytutu Badań Edukacyjnych sprawdzili, co łączy dzieci, które właśnie przy Minecrafcie najchętniej spędzają czas. Uczniowie, którzy we wczesnych latach szkolnych lubią matematykę, prawdopodobnie sięgną też po flagową grę studia Mojang.

Stwierdzono też korelację pomiędzy wyższą niż przeciętna inteligencją i zamiłowaniem do spędzania czasu w świecie zbudowanym z sześcianów. Dla wielu dzieci Minecraft to wstęp do nauki programowania. Rozwija kreatywność, uczy współpracy i nieszablonowego myślenia. Ale nie tylko, książki Minecraft zachęcają też do czytania. Fascynujące przygody bohaterów w serii „Kroniki Stonesword”, wskazówki zebrane w podręcznikach od samych ekspertów ze studia Mojang, zaskakujące budowle w książce „Niesamowite bazy” czy „Niesamowite konstrukcje” przekonają do nauki czytania i zmotywują do połykania kolejnych stron nawet najbardziej opornych czytelników.

Ale książki Minecraft to nie tylko rozrywka – to także nauka: czytania (seria „Tryb czytania”), matematyki (zeszyty z serii „Megazadania. Matematyka” czy języka angielskiego (seria „Megazadania. Język angielski”). Wartą uwagi propozycją jest również „Blokopedia” – wyczerpujący przewodnik po wszystkich blokach w grze.

Książki Minecraft to bestsellery, wielokrotnie nagradzane i docecniane przez czytelników i branże (nagrody Influencer’s Top czy Perełka roku czytelników magazynu „Świat zabawek”)

Wszystkie tytuły są przygotowane we współpracy z producentami gry Minecraft i jako jedyne oficjalne tytuły na rynku mogą pochwalić się rekomendacją MOJANG – produkt oficjalny.

MINECRAFT. JĘZYK ANGIELSKI. MEGAZADANIA

„Minecraft. Język angielski. Megazadania” to niezwykłe zeszyty zadań do nauki języka angielskiego oraz zaproszenie do emocjonującej przygody w świecie Minecrafta. Książki przeznaczone są dla dzieci w wieku 7, 8 i 9 lat, ale z pewnością sprawią frajdę fanom gry w każdym wieku.

Eksplorowanie kolejnych biomów, podejmowanie wyzwań i rozwiązywanie zagadek osadzonych w minecraftowym uniwersum to doskonała zabawa i najlepsza forma nauki języka angielskiego, jaką można sobie wyobrazić! Wypełniając kolejne misje, dziecko ćwiczy umiejętności językowe. Książki te są doskonałym uzupełnieniem i rozszerzeniem materiału szkolnego, dzięki czemu rozbudzają ciekawość językową dzieci i wzmacniają ich kompetencje oraz pewność siebie na gruncie języka angielskiego.

W książkach znajdują się zadania z zakresu różnych działów lingwistyki, takich jak: pisownia i wymowa, słownictwo, gramatyka, interpunkcja, a także komponowanie wypowiedzi.

Wszystkie zagadnienia mają teoretyczne wprowadzenie w języku polskim oraz atrakcyjne zadania opracowane w języku angielskim oparte na aktywnościach takich jak: rozwiązywanie krzyżówek, uzupełnianie luk w zdaniach, ćwiczenie pisania po śladzie, szukanie ukrytych słów w wykreślankach i wężach wyrazowych, tworzenie własnych wypowiedzi, opisywanie ilustracji.

Słowniczki z listą wprowadzonych w danym rozdziale trudniejszych słów oraz polskie tłumaczenia poleceń zamieszczone u dołu strony sprawiają, że całość jest przystępna i niezwykle skuteczna.

Za każde rozwiązane zadanie dziecko zdobywa szmaragdy, które na końcu książki może „wymienić” na nagrody. O odpowiedni poziom zaangażowania dba też wciągająca opowieść o przygodach Evy i Toma, towarzyszących czytelnikowi przez całą książkę.

„Minecraft. Język angielski. Megazadania” to oficjalne wydanie na licencji Mojanga, a edycja polska powstała we współpracy z doświadczonym nauczycielem języka angielskiego i metodykiem nauczania wczesnoszkolnego. W serii ukazały się „Megazadania” dla fanów Minecrafta: siedmiolatków, ośmiolatków i dziewięciolatków, a w przygotowaniu są także tomy dla dziesięcio-, jedenasto- i dwunastolatków.

 • Minecraft. Język angielski. Megazadania 7+
 • Autor:Jon Goulding, Dan Whitehead
 • Ilustrator:Mojang
 • Tłumaczenie:Katarzyna Kochaniak, Maria Lekszycka-Petryszyn
 • Oprawa:miękka
 • Objętość:64 strony
 • Format:210×297
 • Cena:24,99
 • Grupa docelowa:3-7 lat
 • Do kupienia TUTAJ
wp-16789666577441296089117461106678-1024x697 <strong>MINECRAFT. JĘZYK ANGIELSKI. MEGAZADANIA 7+, 8+ i 9+ WIOSNA 2023 HarperCollins Polska</strong>

Z książką „Minecraft. Język angielski. Megazadania 7+” dziecko poznaje długie dźwięki w języku angielskim, długie „e” i leniwe r, wymowę cząstek or, ore, aw, au, (długie „o”), ow, ou (wymawiane jako „au”), ow, ou („au”), ear, ere („ie”), nk, ng ([ŋ]), w, wh („ł”). Poznaje dni tygodnia, odkrywa liczbę pojedynczą i mnogą, buduje przeciwieństwa za pomocą cząstki -un, porównuje (stopień równy, wyższy i najwyższy), uczy się poprawnego szyku zdania, stosowania wielkiej litery i stawiania właściwych znaków interpunkcyjnych na końcu zdania oznajmującego, pytającego i rozkazującego, łączy wyrazy i zdania za pomocą spójnika and. W części poświęconej pisaniu poznaje pierwsze rodzaje tekstów: informacyjne i instrukcje (polecenia), uczy się zwracać uwagę na kolejność przedstawianych w tekście wydarzeń, a także wprowadzać postaci i tworzyć ciekawe opisy.

 • Minecraft. Język angielski. Megazadania 8+
 • Autor:Jon Goulding, Dan Whitehead
 • Ilustrator:Mojang
 • Tłumaczenie:Katarzyna Kochaniak, Maria Lekszycka-Petryszyn
 • Oprawa:miękka
 • Objętość:64 strony
 • Format:210×297
 • Cena:24,99
 • Grupa docelowa:8-12 lat
 • Do kupienia TUTAJ
wp-16789666577441296089117461106678-1024x697 <strong>MINECRAFT. JĘZYK ANGIELSKI. MEGAZADANIA 7+, 8+ i 9+ WIOSNA 2023 HarperCollins Polska</strong>

Z książką „Minecraft. Język angielski. Megazadania 8+” dziecko uczy się dzielić słowa na sylaby, wymawiać litery v i w („w” i „ł”), sh („sz”), ch i tch („cz”), c i k („k”), g i j („dż”), a także uczy się wymowy liter th. Poznaje przyrostki -ly, -ful i -ment, podstawowe zasady używania przecinków, doskonali zasady budowania zdań oznajmujących, pytających i rozkazujących, dowiaduje się, czym jest apostrof w języku angielskim, a także czym jest czasownik i jak stosować czas teraźniejszy prosty (Present Simple). Poznaje spójniki but, because, or oraz dowiaduje się, czym jest przymiotnik. W części poświęconej pisaniu uczy się planować wypowiedź, tworzyć coraz bardziej urozmaicone opisy, dzielić wypowiedź na wstęp, rozwinięcie i zakończenie, planować fabułę, a także oswaja się z tekstem pisanym wierszem.

 • Minecraft. Język angielski. Megazadania 9+
 • Autor:Jon Goulding, Dan Whitehead
 • Ilustrator:Mojang
 • Tłumaczenie: Katarzyna Kochaniak, Maria Lekszycka-Petryszyn
 • Oprawa:miękka
 • Objętość:80 stron
 • Format: 210×297
 • Cena:29,99
 • Grupa docelowa:8-12 lat
 • Do kupienia TUTAJ
wp-16789666577441296089117461106678-1024x697 <strong>MINECRAFT. JĘZYK ANGIELSKI. MEGAZADANIA 7+, 8+ i 9+ WIOSNA 2023 HarperCollins Polska</strong>

Z książką „Minecraft. Język angielski. Megazadania9+” dziecko poznaje przedrostki dis-, mis-, un-, inter-, re-, super-, a także przyrostki -er, -ness, -ion, uczy się budować przysłówki poprzez dodanie -ly do przymiotnika (simple – simply), poznaje przyrostek -ous, poznaje przykłady dźwięków wymawianych jednakowo, lecz zapisywanych inaczej, doskonali wymowę długich samogłosek, uczy się stosować formy skrócone (do not – don’t), poznaje homofony, czyli wyrazy o różnym znaczeniu, lecz brzmiące tak samo. Rozbudowuje swój zasób spójników (or, and, but, when, if, because, while, before, after), przyimków (in, on, next to, under, behind), przysłówków (soon, later, inside, outside, everywhere, nearby), dowiaduje się, czym są zaimki osobowe (I, you, he, she, it, we, they), doskonali znajomość czasu Present Simple, ćwiczy tworzenie pytań i zdań przeczących, stosowanie apostrofu, uczy się używać przedimków a i an. W części poświęconej pisaniu dowiaduje się, czym są synonimy, ćwiczy porządkowanie swojej wypowiedzi i opisywanie faktów, uczy się dzielić tekst na akapity, doskonali opisywanie bohaterów, miejsca akcji. Planuje własne opowiadanie, z naciskiem na wszystkie poznane elementy poprawnego tworzenia tekstów, a także kształtuje nawyk sprawdzania poprawności i atrakcyjności własnego tekstu.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *