Dziki zachód potrzebuje odważnych bohaterów! Stań do pojedynku! Pokonaj bandytów i odzyskaj złoto skradzione z Górskiej Doliny! Wskakujcie w dyliżans i ruszaj w pościg. Kids Express od Rebel to rewelacyjna zabawa dla całej rodziny. Świetna propozycja dla fanów Colt Expressu – w wersji dla najmłodszych.  Zapraszam na nowy wpis!

wp-17177573647699070287301437103091-908x1024 Grantowy czwartek: Kids Express 5+ REBEL

Kids Express

Nikczemni bandyci ukradli złoto z Górskiej Doliny! Swoje łupy ukryli w bagażach pasażerów, a teraz wraz z nimi ruszają pociągiem do miasta. Wskakujcie do dyliżansu, ruszajcie w pościg i nie pozwólcie im uciec! Spryt, zręczność i skuteczna współpraca pozwolą Wam odzyskać skradzione złoto.

Kids Express to powrót do świata kultowego Colt Expressu – tym razem w wersji dla najmłodszych i to w wariancie kooperacyjnym! To gra pełna humoru, zwrotów akcji, ciekawych bohaterów i niecodziennych sytuacji. W tej grze gracze współpracują jako drużyna dzielnych dzieci. Zadaniem drużyny jest powstrzymanie bandy złodziejaszków przed ucieczką ze złotem. Czy zdołacie przemknąć niezauważonym przez pociąg, aby odzyskać cenne bagaże?

wp-17177573647699070287301437103091-908x1024 Grantowy czwartek: Kids Express 5+ REBEL

Zawartość pudełka:

 • lokomotywa
 • 3 wagony
 • dyliżans
 • figurka Sama na koniu
 • 3 proce
 • 4 planszetki pomocy
 • 4 figurki dzieci
 • 4 figurki bandytów
 • 37 żetonów bagaży

Zestaw należy złożyć by powstałą makieta pociągu – zadanie jest bardzo interesujące dla dzieci. Po złożeniu elementy gry mieszczą się w pudełku.

Skrót zasad:

Kooperacyjna gra Kids Express sprawia, że już 5-latni gracze będą miały okazję wcielić się w ciekawą grę. To świetna możliwość zabawy z przedszkolakami w nieco bardziej rozbudowaną fabularnie grę niż być może dotychczas. Celem zabawy jest przejęcie bagażu w ilości ponad ten skradziony przez bandytów.

Podczas zabawy rozgrywamy kolejno swoje tury, a w każdej mamy do rozpatrzenia dwa kroki:

 • Wykonanie ruchu naszą figurką dziecka albo oddanie strzału z procy, by powalić bandytów. Uważajcie – jeśli nasz strzał trafi w figurkę dziecka, wraca ono do dyliżansu!
 • Wzięcie żetonu bagażu znajdującego się w pobliżu naszej figurki i rozpatrzenie jego efektu.

Żetony powodują efekt przemieszczania się bandytów, co sprawia, że dzieci muszą uciekać lub podzielić się bagażem. Brak żetonów oznacza koniec gry. Czas podliczyć bagaże i zweryfikować po czyjej stronie jest wygrana.

Moja ocena:

Kiods Express to gra pełna humoru i dynamiki. Nie można jej tez odmówić klimatu dzikiego zachodu i atrakcyjności bohaterów oraz samej tematyki.  Kolejnym plusem jest próg wejścia. Wystarczy 5 lat! To doskonała opcja zabawy z dziećmi, które są jeszcze zbyt małe na Colt Express. Wiem to doskonale, ponieważ jako fanka Colta z ogromną przyjemnością gram z dziećmi w wersje kooperacyjną jaką jest Kids Express.  Gra ma proste zasady a zarazem dają one możliwość ciekawej rozrywki. Przestrzenna plansza, ciekawe grafiki angażują dzieci w fabularną rozgrywkę.

Co ciekawe w grze mamy mechanizm pstrykania – to angażujące dzieci zajęcia a zarazem możliwość treningi motoryki małej.

Gra pozwala na zabawę od jednego do czterech graczy. Gra jest dynamiczna, bez konieczności długiego wyczekiwania na swoją turę.  Sam tytuł jest dość dobrze regrywalny tj. losowość efektów żetonów sprawia, że każda rozgrywka jest nieco inna. W instrukcji mamy też możliwość zabawy nieco trudniejszym wariantem gry tj. wprowadzeniu utrudnień dla postaci. Możecie strzelać z większej odległości lub z zasłoniętymi oczami. Z powodzeniem gracze 5+ zagrają ze starszym rodzeństwem i rodziną.

wp-17177573647699070287301437103091-908x1024 Grantowy czwartek: Kids Express 5+ REBEL

Kids Express to przede wszystkim prosta gra rodzinna z przystępnymi zasadami i ciekawymi graficznie elementami.  Dobra zabawa gwarantowana jak i solidne zanurzenie w świcie Dzikiego Zachodu z małymi dzieci gwarantowane.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *