Czas na mądrą grę w której wybierzemy najbystrzejszego czarodzieja! Wytęż swój umysł i w pojedynku podejmij się 8 testów sprawdzających rozumienie, pamięć i szybkość! Zadania będą trenować jak i sprawdzać wyobraźnię przestrzenną, analizę, logikę oraz rozpoznawanie kształtów za pomocą zmysłu dotyku! GRAnatowy czwartek zaprasza do pojedynku w grze: Cortex Harry Potter.

IMG_20221202_123532-1024x908 <strong>GRAnatwy czwartek: Cortex Harry Potter. Rebel 8+</strong>

Kto jest najbystrzejszym czarodziejem?

Cortex Harry Potter

Cortex Harry Potter to kolejna odsłona mądrej gry z serii Cortex. W najnowszej propozycji będziecie mieć do czynienia z magicznym światem Harrego Pottera. Nasz czarodziej przygotował na adeptów sztuk magicznych aż 8 wyzwań. Testy będą sprawdzać  rozumowanie, pamięć i szybkość. Przygotujcie się na zadania wymagające myślenia przestrzennego, zapamiętywania, analizy, logiki, a nawet… rozpoznawania kształtów wyłącznie za pomocą dotyku! To dopiero wyzwanie!

Zawartość pudełka:

 • 90 kart
 • 6 układanek z herbem Hogwartu
 • instrukcja

Skrót zasad:

 1. Najmłodszy z graczy odwraca górną kartę ze stosu, kładąc ją tak, by wszyscy mogli odczytać jej treść.
 2. Gdy któryś z graczy stwierdzi, że potrafi rozwiązać zadanie, natychmiast zakrywa kartę dłonią i wykrzykuje odpowiedź!
 3. Gdy zabierze rękę, sprawdzacie, czy miał rację i jeśli tak – otrzymuje tę (zakrytą) kartę przed sobą. Jeśli gracz uzbiera 2 karty o takim samym rewersie, to wymienia je na jedną z 4 części układanki.
 4. Jeśli nie miał racji, kartę wtasowujecie do stosu i rozpoczynacie następną rundę. Gracz, który właśnie się pomylił nie może udzielać odpowiedzi przez następną kolejkę!

Osiem rodzajów tematycznych zadań!

 1. Tajne przejścia. Podążaj za Harrym od drzwi do drzwi i wskaż przedmiot, do którego dotrze na samym końcu.
 2. Wyścig o złoty znicz. Przyjrzyj się 3 parom zawodników i oceń, który czarodziej wygra.
 3. Unikalny patronus. Zakryj kartę dłonia i powiedz, który z patronusów pojawił się tylko raz.
 4. Magiczny chaos. Wskaż kolor najczęściej występującej poświaty.
 5. Pojedynek na zaklęcia. Rzuć zaklęcie za pomocą palca wskazującego odpowiedniej ręki (wskazówką jest kolor poświaty na karcie).
 6. Domy Hogwartu. Wskaż godło jednego z domów, które nie pasuje do pozostałych.
 7. Magiczny krąg. Zapamiętaj symbole z tyłu karty, a następnie powiedz, który z nich został dodany lub odjęty po drugiej stronie.
 8. Wyzwanie. To zadanie specjalne! Gracz musi zamknąć oczy i polegając wyłącznie na zmyśle dotyku rozpoznać fakturę jednej ze specjalnych kart.
 9. Cortex Harry Potter to nie lada gratka dla małych i dużych czarodziejów, którzy chcą spróbować swoich sił w rozwiązywaniu łamigłówek. W każdej rundzie na stole pojawia się karta z zadaniem. Ten, kto rozwiąże je jako pierwszy, musi przykryć ją ręką i głośno podać odpowiedź. Wśród wyzwań znajdziecie wyścig o złoty znicz, pojedynek na zaklęcia czy poszukiwanie tajnych przejść na mapie Huncwotów! 

Moja ocena:

Uwielbiam mądre gry! Harry Potter Cortex to zdecydowanie propozycja, która zasługuje na nagrodę! Uwielbiam połączenie zabawy z treningiem i sprawdzeniem sił przez dzieci, młodzież jak i starsze dzieci. Wciągające zasady gry, tematyka jak i wydanie sprawia, że  nie będziecie musieli namawiać dzieciaki do zabawy – sami będą sięgać po pudełko.

Osiem zadań nawiązuje ściśle do historii z filmu i książek o czarodzieju i jego szkole magii tj. Hogwarcie. Zadania są urozmaicone i ciekawe. Jednocześnie wprowadzają do gry zabawę, atmosferę radości w połączeniu z wysiłkiem intelektualnym, który jest nie mały! Ćwiczymy pamięć, logikę myślenia, szybkość jak zapamiętywanie, wyobraźnię przestrzenną.

IMG_20221202_123532-1024x908 <strong>GRAnatwy czwartek: Cortex Harry Potter. Rebel 8+</strong>

Na szczególne wyróżnienie zasługuje wydanie gry! Dosłownie jest klasy Premium. Będziecie mieć do czynienia z grubymi kartami,  solidnie wydanymi, pełnymi kolorów i grafik związanych z Harrym Potterem. Klimat gry jest tutaj bardzo wyraźny. To sprawia, że gra świetnie sprawdzi się jako prezent dla miłośników sagi o czarodzieju. Gra ma kompaktowy rozmiar, jest poręczna i świetnie sprawdzi się w podróży czy nie zajmie dużo miejsca na półce graczy. Wiemy, że to bardzo ważne!
„Cortex Harry Potter” to gra bardzo dobra i mądra gra! Bawi, uczy, trenuje, rozbudza dziecięcą wyobraźnie i podaje dzieciom klimat ukochanej książki oraz filmu. Kto zna fanów Harrego Pottera? Jeśli Ty to znalazłeś/znalazłaś już pomysł na prezent! Wystarczy, że ma on minimum 8 lat i uwielbia spędzać aktywnie czas – bo gra to doskonała zabawa! Zwłaszcza w gronie przyjaciół!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *