Kaijū, mechy i rzuty kośćmi! Pikit to pełna humoru gra w której wchodzimy w mnóstwo interakcji i mierzymy się z niełatwymi wyborami. Co ciekawe nawet najniżej punktowane karty mogą przynieść zwycięstwo! Prosta gra, która za każdym razem zaskoczy czymś nowym i zabawnym! Sprawdźcie sami i zagrajmy w PIKIT!

wp-17179148721571619893059252348434-1024x741 GRAnatowy czwartek zaprasza na: Pikit REBEL 8+

PIKIT

Kaijū, mechy i rzuty kośćmi!

Rzucaj kośćmi, by dobierać karty, i wybieraj, czy wolisz je zagrać (i skorzystać z efektów) czy zachować. Pikit to prosta gra karciana pełna niespodzianek, w której szczęście idzie w parze z ciosami… poniżej pasa i dobrym wyczuciem czasu. Przekonaj się czy potrafisz podejmować właściwe decyzje! Kto wygra?

·  Pikit

·  2 – 4 osoby

·  od 8 lat

·  ok. 20 minut

  • Wydawnictwo REBEL
  • Do kupienia TUTAJ

Zawartość pudełka:

  • 63 karty
  • 2 kości
  • 12 znaczników
  • stojak na karty
  • instrukcja

Skrót zasad:

Podczas zabawy uczestnicy rozgrywają swoje tury według następującego schematu:

  1. Gracz wykonuje rzut dwiema kośćmi. Wynik określi, jakie karty będzie mógł dobrać za chwilę.
  2. Aby zmienić wynik rzutu, możemy zagrywać karty z ręki i korzystać z ich efektów takich jak przerzucanie kości, ustawianie na nich konkretnych wyników czy podkradanie kart innym graczom.
  3. Gdy wszystkie wybrane karty zostaną zagrane i znamy ostateczny wynik rzutu, gracz dobiera kartę odpowiadającą sumie lub różnicy wyników albo do dwóch kart, których wartości odpowiadają pojedynczym wynikom.

Zbieranie kart na ręce odbywa się według klucza odpowiednich wartości punktowych i efektów. To także rozważanie opcji czy efekt się opłaca. Wynik końcowy to punkty zgromadzone na koniec gry.

Moja ocena:

Pikit łączy prostotę zasad z satysfakcją rozgrywki. Zasady można opanować w 2 minuty co sprawia, że grę można z powodzeniem zabierać na spotkania towarzyskie z graczami nie znającymi pozycji. W grze pojawia się sporo emocji za sprawą losowości wyniku kości. Co ważne musimy w rozgrywce podejmować wiele ważnych decyzji, ponieważ tylko część kart możemy zachować a sporo odrzucić – to kluczowe do wyniku końcowego.  Zabawa przebiega w bardzo radosnej atmosferze a ilustracje na kartach są bardzo ciekawe. Łączą klimat niebezpieczeństwa, humoru i zaskoczenia, ponieważ postacie na kolejnych kartach zdecydowanie ciekawią graczy.

wp-17179148721571619893059252348434-1024x741 GRAnatowy czwartek zaprasza na: Pikit REBEL 8+

Co ważne gra została wydana na bardzo wysokim poziomie. Elementy są solidne, barwne karty, grafiki staranne.

Warto grę zabrać na spacer, spotkanie, wycieczkę. Kompaktowe pudełko zmieści się do torby czy plecaka.

Pikti to prosta, ciekawa gra podejmowania decyzji z elementem losowości i ciekawymi grafikami na kartach. Dobry pomysł na prezent dla graczy 8+.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *