Jest i znana i lubiana gra – w końcu dostępna! Długo na nią czekaliśmy, ale tym większa radość, że SKUBANE KURCZAKI powróciły! Rewelacyjna gra pamięciowa w której dzieci i dorośli rywalizują na równych warunkach! Przekonajcie się sami jak wiele radości daje skubanie kurczaka!

rebel-gra-dla-dzieci-skubane-kurczaki-box3d <strong>GRAnatowy czwartek: </strong><strong>Skubane kurczaki od Rebel! 4+</strong>

Skubane kurczaki.

Ko, ko, konkretna gra pamięciowa!

Dzisiaj w kurniku panuje niezły chaos! W ramach przygotowań do olimpiady kury biegają po wybiegu i kradną sobie nawzajem pióra. Muszą złapać wszystkie rywalki za ogon, jednocześnie pilnując swojego kuperka. 

Skubane kurczaki to gra w której trenujemy pamięć. Staramy się z całych sił zapamiętać położenie obrazków na kafelkach wybiegu. Jak w memory odkrywamy  żeton zgodny z kafelkiem ruchu – dobrze to ruszamy do przodu. W ten sposób przybliżamy się do przeciwników, których przeskoczenie skutkuje oskubaniem. Wygrywa gracz, który ma najlepszą pamięć i wykaże się skutecznością w skubaniu rywali.

·         Autor:

o   Marek Zoschl

·         Ilustracje:

o   Doris Matthäus

·         Wydawca:

o   Rebel

·         Do kupienia TUTAJ

rebel-gra-dla-dzieci-skubane-kurczaki-box3d <strong>GRAnatowy czwartek: </strong><strong>Skubane kurczaki od Rebel! 4+</strong>

Zawartość pudełka:

  • 24 kafelki jajek
  • 12 ośmiokątnych kafelków wybiegu dla kur
  • 4 figurki kur
  • 4 pióra z ogonów
  • instrukcja

Skrót zasad:

  1. Kafelki jajek rozkładamy odkryte losowo tak, aby tworzyły okrąg. Wewnątrz rozkładamy zakryte kafelki wybiegu dla kur. Figurki kur rozstawiamy na jajkach w równych odstępach od siebie.
  2. Najmłodszy gracz odwraca jeden z kafelków wybiegu, pokazuje pozostałym i porównuje go z kafelkiem jajka znajdującym się przed jego kurą. Jeśli obrazki są identyczne, gracz przesuwa kurę do przodu, kafelek wybiegu odkłada zakryty na miejsce i powtarza czynność. Jeśli obrazki różnią się od siebie, tura gracza kończy się i swoją akcję podejmuje kolejna osoba.
  3. Jeśli nasza kura dogoni inną, możemy spróbować ją wyprzedzić. Aby to zrobić, należy znaleźć kafelek wybiegu dla kur pasujący do kafelka jajka przed kurą przeciwnika. Jeśli to się uda, kura przeskakuje nad drugą i kradnie jej wszystkie pióra z kuperka. 
  4. Zwycięża gracz, który jako pierwszy zdobędzie wszystkie pióra.

Moja ocena:

Skubane kurczaki to znana i doceniona gra. Trochę trzeba było za nią poczekać, ponieważ długi okres była zwyczajnie niedostępna. Gra zdecydowanie spodoba się dzieciom. Tym bardziej, że zawiera duże i drewniane figurki. Dodatkowo jej mechanizm opiera się na niezasępionej grze typu memory. Rozgrywka wspaniale wpisuje się także w trening pamięci, hartuje emocjonalnie dzieci i uczy rywalizacji (a tym samym także daje okazję do poznania słodkości wygranej i goryczy porażki). To doskonała okazja do treningu szybkości i trafności podejmowanych decyzji.

Co wazowe i uważam za najciekawsze w grze to fakt równowagi szans dzieci i dorosłych. Bywa, ze cztero-piąciolatek potrafi się tak skupić i zapamiętać położenia pól, że zmęczony codziennością dorosły aż płonie ze wstydu. Serio! To pojedynek na pamięć w którym dzieci mają często większą skuteczność i lepszy wynik od dorosłych! Każda nasza pomyła to potencjalnie większa szansa na wygraną rywali. Gra ma również świetny aspekt humorystyczny – skubanie piórek to świetna zabawa!

rebel-gra-dla-dzieci-skubane-kurczaki-box3d <strong>GRAnatowy czwartek: </strong><strong>Skubane kurczaki od Rebel! 4+</strong>

Wydanie gry zdecydowanie jest bardzo dobre! Duże figurki, elementy ruchome (piórka  do skubania) i duże dzioby – prezentują się wspaniale! Samo pudełko jest pokaźne – cieszy oczy i zdecydowanie ma solidną jakość. Skubane kurczaki zdecydowanie spodobają się 4-latką i starszym dzieciom! Dobry tytuł, który nie potrzebuje zachęty – zwyczajnie warto zagrać! Świetnie wpisuje się też w potrzeby dzieci – uczy i bawi. Dobry pomysł na prezent zarówno Wielkanocny jak i całoroczny!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *