GRAnatowy czwartek: SEA Stax to świetna łamigłówka logiczna dla dzieci, młodzieży starszych czy seniorów. W ciekawy sposób pobudź swój umysł do wysiłku – i rozwiąż zagadkę. Jak umieścić zwierzęta, aby zmieściły się w wyznaczonym obszarze. Obracaj, rotuj, sprawdzaj i ciesz się rozwiązaniem zagadki! Kolorowe zwierzaki na pewno spodobają się graczowi, który będzie miał sporo do główkowania, aby wykonać zadanie! Morskie zwierzaki czekają na Ciebie! Hay Stax już była teraz pora na SEA STAX!

wp-16704951272445490214150272508953-768x1024 <strong>GRAnatowy czwartek: Sea Stax – Rebel 7-107+</strong>

Hay Stax już była teraz pora na SEA STAX!

Wyjątkowa łamigłówka pełna morskich stworzeń!

Kochamy podmorski świat! Lubimy łamigłówki. Sea Stax to połączenie jednego i drugiego! Złap rybę zanim wyślizgnie Ci się z rąk i pogna w odmęty, poproś ośmiornicę, żeby zebrała swoje macki i uważaj, żeby nie ścisnąć za bardzo rozdymki! Morskie stworzenia mają różne kształty i rozmiary, więc by rozwiązać wszystkie zadania, konieczne będzie przemyślane gospodarowanie przestrzenią.

Na czym to polega?

Sea Stax to jednoosobowa łamigłówka logiczna, w której próbujemy pomieścić zwierzaki na wskazanej na karcie przestrzeni. W pudełku znajdziesz 36 wyzwań o różnym poziomie trudności wraz z rozwiązaniami. Kompaktowe pudełko sprawi, że będziecie mogli zabrać grę w podróż. Zabawa gwarantowana! Co ważne układanki są jeszcze ciekawsze i jeszcze trudniejsze od znanych z gry Hey Stax!

 • SEA Stax
 • Autor: Bob Ferron
 • Wydawca: Rebel
 • Od 7+
 • Do kupienia TUTAJ

Zawartość pudełka:

 • 48 układanek
 • 48 rozwiązań
 • 12 stworzeń morskich
 • instrukcja

Skrót zasad:

Zasady Sea Stax są banalnie proste i można je zamknąć w trzech krokach:

 1. Wybierz układankę. 
 2. Przygotuj stworzenia. 
 3. Ułóż je w taki sposób, żeby zmieściły się na określonej przestrzeni.

Moja ocena:

Sea Stax to jednoosobowa łamigłówka logiczna, w której próbujemy pomieścić morskie stworzenia na wskazanej na karcie przestrzeni. W pudełku znajdziesz 48 wyzwań o różnym poziomie trudności wraz z rozwiązaniami. Wyzwania są stosunkowo proste jak i mistrzowsko trudne! Naprawdę nie lada wyzwanie rozwiązać niektóre z łamigłówek. Na szczęście można skorzystać z podpowiedzi jak i szukać własnych pomysłów na rozwiązanie. Zabawa jest rewelacyjna i budząca wiele emocji! Szczególnie jak zobaczycie jakie detale ma rekin czy ośmiornica! Wszystkie płatwy muszą się zmieścić na wyznaczonym polu! Sea stax to bardzo ciekawa propozycja z kategorii jednoosobowych gier logicznych. Jedyny warunek jaki trzeba spełnić to kawałek płaskiej powierzchni. Na stole, podłodze, ławeczce trzeba rozłożyć łamigłówkę. Jest ich aż 38. Każda inna (trzy poziomy trudności). Następnie z wszystkich zwierząt wyszukujemy ta, które mają znaleźć się na naszej układance. Bez trudny znajdziecie właściwe zwierzaki. Teraz zaczyna się łamigłówka. Układanie zwierząt odbywa się w dowolnym kierunku. Sami wybieracie czy chcecie zacząć od największego zwierzaka (polecam) czy nie. Bywa, że łamigłówka wymaga konstrukcji w 1 lub nawet 3 warstwach. Co ważne zwierzaki trzeba rotować, obracać, stawiać do góry nogami czy bokiem. To właśnie bardzo dobry trening dla umysłu. Ćwiczymy kombinacje, rotacje, wizualizacje przestrzenne. Zabawa w łamigłówki dzięki możliwości dotykania figurek jest bardzo sensoryczna. To cudowny trening dla umysłu zarówno młodego gracza czy seniorów. Tego typu łamigłówki ćwiczą plastyczność myślenia, jego łatwość zmiany perspektywy, przemieszczania się między koncepcjami i schematami. Dzieci i seniorzy będą trenować również manualne zdolności chwytania, umieszczania, dokładności ruchów dłoni i ręki. Zobaczycie sami jak bardzo przyjemne jest układanie Sea Stax. Każda kolejna łamigłówka to rosnący poziom trudności. A na koniec trzeba jeszcze zamknąć zwierzaki w pudełku (jest wzorzec). Najmłodsze dzieci ćwiczą również układanie wierzy ze zwierząt, nazywanie gatunków czy kolorów. My z córka wykorzystujemy również zwierzaki do zabaw w podwodny świat Arielki!

wp-16704951272445490214150272508953-768x1024 <strong>GRAnatowy czwartek: Sea Stax – Rebel 7-107+</strong>
wp-16704951272445490214150272508953-768x1024 <strong>GRAnatowy czwartek: Sea Stax – Rebel 7-107+</strong>

Detale wykonania są jak na Reble przystało bardzo dobrze oddane. Zwierzaki do złudzenia przypominają wydruki z drukarek 3D (być może tak właśnie powstały!). Zwierzaki są trwałe, kolorowe, lekkie i solidnie wykonane. Gra do której będzie wracać, kiedy tylko poczujecie chęć wysiłku intelektualnego, zabawy połączonej z wyzwaniem dla umysłu. Doskonała do wspomagania poznawczego dzieci i seniorów oraz wysiłku logicznego dla umysłu graczy w każdym wieku! Zdecydowanie polecam Sea STax oraz Hey Stax jako bardzo dobry pomysł na prezent. Co ważne Sea Stax dostępna jest w cenie po niżej 50 zł! Świetna cena za taką grę! Bardzo polecam!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *