Cortex Disney to doskonała propozycja do zabaw poznawczych. Podejmij testy z 8 kategorii i zweryfikuj swoją pamięć, rozumowanie czy szybkość. Co ważne trening poznawczy odbywa się w atmosferze dobrej zabawy oraz w towarzystwie bajkowych postaci. Trening poznawczy i doskonała zabawa w jednym! Wyruszamy w świat bajek razem z Disney’em!

rebel-gra-rodzinna-cortex-disney-box3d-scaled GRAnatowy czwartek- Cortex Disney Rebel 6+

Cortex Disney

Ćwicz umysł z postaciami z bajek Disneya!

Gra, która spełnia wymagania rodziców i potrzeby dziecka. Kolorowa, piękna i zarazem mądra. Zabieramy Was w świat wielu wspaniałych bajek (Pinokio, Księga Dżungli, Lilo i Stich, Dumbo, 101 Dalmatenczyków, Alicja w Krainie Czarów, Arystokraci oraz Zakochany kundel). Pudełko zawiera kolorowe karty, które kryją różne testy sprawdzające zapamiętywanie, pamięć, szybkość, analizę, logikę i ulubiony test dzieci – rozpoznawanie kształtów za pomocą dotyku.

 • Cortex Disney
 • 2 – 6 osób
 • od 6 lat
 • ok. 15 minut
 • wydanie polskie
 • Wydawnictwo Rebel
 • Do kupienia TUTAJ
rebel-gra-rodzinna-cortex-disney-box3d-scaled GRAnatowy czwartek- Cortex Disney Rebel 6+

Zawartość pudełka:

 • 90 kart
 • 6 układanek mózgów
 • instrukcja

Skrót zasad:

 1. Najmłodszy z graczy odwraca górną kartę ze stosu, kładąc ją tak, by wszyscy mogli odczytać jej treść.
 2. Gdy któryś z graczy stwierdzi, że potrafi rozwiązać zadanie, natychmiast zakrywa kartę dłonią i wykrzykuje odpowiedź!
 3. Gdy zabierze rękę, sprawdzacie, czy miał rację i jeśli tak – otrzymuje tę (zakrytą) kartę przed sobą. Jeśli gracz uzbiera 2 karty o takim samym rewersie, to wymienia je na jedną z 4 części układanki.
 4. Jeśli nie miał racji, kartę wtasowujecie do stosu i rozpoczynacie następną rundę. Gracz, który właśnie się pomylił nie może udzielać odpowiedzi przez następną kolejkę!

Moja ocena:

Cortex Disney to ciekawa propozycja dla spragnionych wyzwań dzieci. Zagrają w nią starsze przedszkolaki jak i dzieci w wieku szkolnym oraz dorośli. Oczywiście zachętą będą bajki Disneya, których bohaterowie zawarci są na kartach. Gra składa się z następujących po sobie rund. Gracz, który rozwiąże je jako pierwszy, musi przykryć ją ręką i głośno podać odpowiedź. Wśród wyzwań znajdziecie:

 1. Odbicie. Przyjrzyj się uważnie, która postać idealnie pasuje do odbicia w lustrze.
 2. Lasso. Oszacuj lub policz, które lasso obejmuje najwięcej postaci.
 3. Pamięć. Zakryj kartę i wymień cztery postacie, które na niej widnieją.
 4. Labirynt. Pomóż postaci odnaleźć drogę do celu.
 5. Niepasujący element. Przyjrzyj się postaciom i określ, która nie pasuje do pozostałych.
 6. Para. Znajdź obrazek, który się powtarza.
 7. Częstotliwość. Oszacuj lub policz, który obrazek występuje najczęściej.
 8. Wyzwanie. To zadanie specjalne! Gracz musi zamknąć oczy i polegając wyłącznie na zmyśle dotyku rozpoznać fakturę jednej ze specjalnych kart.

Ogromnym plusem gry jest różnorodność wyzwań. Krótkie i dynamiczne zagadki sprawiają, że dzieci czują ogromną satysfakcje z pokonywania zagadek. Dzieci w wieku 6+ będą zadowolone i z radością podejmą się kolejnych zadań. Co ważne w grę możecie zagrać całą rodziną. Zarówno dzieci jak i dorośli będą zaangażowani i zadowoleni. Dla nas najbardziej ciekawą okazała się zabawa z odkrywaniem kart z fakturami – do odkrycia z zamkniętymi oczami.

rebel-gra-rodzinna-cortex-disney-box3d-scaled GRAnatowy czwartek- Cortex Disney Rebel 6+

 


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *