Czy znacie grę Colt Expres? Jeśli tak to mam dobrą wiadomość – dodatek Kurierzy i pociąg pancerny jest świetny! Dwa pociągi, nowe postacie i jeszcze więcej łupów, zwrotów akcji i szokujących sytuacji! Dwa pociągi? Dwa razy więcej akcji! Wariant drużynowy! Zabawa zaczyna się teraz – wsiadaj do pociągu i zaplanuj dobrze swoje ruchy, aby zyskać łupy, sławę i dobrą zabawę! Moja ukochana gra zyskała kolejny powód by zaprosić znajomych i bawić się jak na Dzikim Zachodzie.

wp-16748258145398342380044279003038-1024x678 <strong>GRAnatowy czwartek: Colt Express: Kurierzy i pociąg pancerny DODATEK do Colt Express od REBEL 10+</strong>

Colt Express: Kurierzy i pociąg pancerny.

Są takie gry na widok, których śmieje się serce- to jedna z nich. Pociąg pancerny to rewelacyjny dodatek do jednej z moich ulubionych gier! Dodaje jeszcze więcej możliwości do zabawy i znacznie podnosi jej różnorodność. Kawał porządnego grania dla wielbicieli Dzikiego Zachodu i spotkań w dobrym gronie innych graczy.

UWAGA!

Uwaga! To nie jest samodzielna gra!

Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Colt Express (edycja polska).

 • Colt Express: Kurierzy i pociąg pancerny
 • Autor: Christophe Raimbault
 • Ilustracje: Jordi Valbuena
 • Wydawca: Rebel
 • 3 – 8 osób
 • od 10 lat
 • ok. 50 minut
 • Do kupienia TUTAJ

Zawartość pudełka:

 • pociąg pancerny
 • 2 nowych bandytów z zestawami elementów
 • bandyta do rozgrywki z nieparzystą liczbą graczy z zestawem elementów
 • nowe łupy
 • 100 kart o wymiarach 63×88 mm

Skrót zasad:

Colt Express: Kurierzy i pociąg pancerny to rozszerzenie wprowadzające wariant drużynowy (z motywem zdrajcy lub bez niego). Tak jak w wersji podstawowej musicie mieć minimum 3 graczy, ale wariant drużynowy sprawia, że w grę możecie zagrać w aż 8 osób! Przed zagraniem będziecie mieli sporo przyjemnej pracy ze złożeniem pociągu pancernego.

Mamy także nowe postacie: sprytne bliźniaki Twinzz, tajemnicza Misty oraz  groźny i niebezpieczny Il Professorr. Zadaniem graczy jest skompletowanie drużyny – teraz gramy na wspólne konto. Polem gry są dwa pociągi, które mkną przez Dziki Zachód w dwóch przeciwnych kierunkach. Zadaniem graczy jest zaplanować ruchy, aby przemieszczać się po dwóch pociągach i nie dopuścić do pozostania w odjeżdżającym pancernym pojeździe na koniec gry. Poza standardowymi łupami na zrabowanie czekają nowe zdobycze takie jak bryłki złota, paczki z pieniędzmi i teczki z tajnymi dokumentami, a także nowa nagroda – żeton Dzikiej Bandy.

Moja ocena:

Colt Express: Kurierzy i pociąg pancerny to rozszerzenie, które wprowadza jeszcze więcej zabawy. Gra staje się jeszcze ciekawsza, dłuższa i dająca więcej możliwości rozgrywki. Bardzo ciekawą opcją jest rozgrywka w wariancie drużynowym – co podkręca klimat, który  tej grze jest bardzo odczuwalny. Jak w wersji podstawowej i tutaj mamy wspaniałą okazję do planowania i obserwacji rozgrywki. Planowanie ruchów to bardzo udana zabawa. Uczestnicy kolejno zagrywają karty akcji, wskazujące co będą chcieli wykonać, jednak nie znają ruchów przeciwników. Skutkować to może niespodziewaną modyfikacją zaplanowanych założeń. To mój lubiony moment gry. To jak nasze pierwotne założenie mogą się zmodyfikować pod wpływem innych graczy może nie tylko pokrzyżować nam plany, ale dać ogrom emocji – zabawa jest przy tym wspaniała. Nie zabraknie też złości, radości czy zaskoczenia.

Wydanie gry Colt Expres jak zawsze jest na wysokim poziomie. Co prawda złożenie pociągu wymaga dokładności, ale z zadaniem poradzi sobie każdy gracz 10+. Nam to zadanie zajęło kilkanaście minut, ale zaangażowałam do tego także dzieci. Figurki pociągów są tak atrakcyjne, że maluchy chciały się nimi bawić. Na szczęście zbudowana z grubego kartonu są odporne na dziecięcą zabawę. Pociągi są duże, kolorowe i bardzo klimatyczne – jak na Dzikim Zachodzie.

Colt Express i dodatek Kurierzy i pociąg pancerny to bardzo dobra gra rodzinna. Bardzo dobrze oddaje klimat Dzikiego Zachodu i zabawy w napad na pociąg. Bandyci rabują kosztowności, walizki, bagaże pasażerów a w pociągu pancernym czekają liczne nowe łupy! Kto okaże się najlepszym bandytą i zgarnie fortunę? Musicie przekonać się sami! Dobra zabawa gwarantowana! Zdecydowanie polecam grę – zostaje w mojej kolekcji i będzie często lądować na stole. To jedna z moich ulubionych gier rodzinnych 10+. Z dodatkiem jeszcze ciekawsza, pełniejsza i klimatyczna!

wp-16748258145398342380044279003038-1024x678 <strong>GRAnatowy czwartek: Colt Express: Kurierzy i pociąg pancerny DODATEK do Colt Express od REBEL 10+</strong>

annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *