Są takie miejsca, które wszyscy znamy. Miejsca, które wydają się powszechne i mało zaskakujące. Jednak dzieci widzą je inaczej – jako magiczne, tajemnicze i fascynujące. Taki jest las. W najnowszej publikacji od Harperkids las odkrywa swoje tajemnice w formie ciekawych opowieści. Doskonałe do czytania przed snem jak o dowolnej porze. Wiersze, ilustracje, przygody i ciekawostki – piękne wydanie!

wp-16789666569352812075344943310794-768x1024 <strong><em>Cuda w lesie. Opowieści 5 minut przed snem. Harperkids Polska WIOSNA 2023</em></strong>
  • Cuda w lesie. Opowieści 5 minut przed snem
  • Autor: Christiane Donor
  • Ilustrator: Mona K.
  • Tłumaczenie:Katarzyna Huzar-Czub
  • Oprawa:twarda
  • Objętość:96 stron
  • Format:210×270
  • Cena:49,99
  • Grupa docelowa:3-7 lat
  • Do kupienia TUTAJ

Bardzo cieszę się, że mieszkam obok lasu. To nie tylko zdrowe miejsce do życia jak i miejsce codziennych obserwacji i spotkań z naturą. Dla wszystkich, których los świata nie jest obojętny wydawnictwo Harper Collins przygotowało ciekawą opcję. Jest nią książka, która stanowi zbiór opowieści o leśnych mieszkańcach.

 „Cuda w lesie” to bardzo piękna i ważna publikacja. To zamknięta na kartach książki barwna opowieść o dużych i małych mieszkańcach lasu. Książka wypełniona niezwykłymi zjawiskami, które zachodzą w naturze każdego dnia. To także istotna opowieść, że wszystkie elementy w przyrodzie są ze sobą powiązane.

Z dziewięciu opowieści młodzi czytelnicy dowiedzą się m.in., jak rosną grzyby i czy drzewa ze sobą rozmawiają; zrozumieją, jak pożyteczne są żuki i pszczoły; jak kijanka zamienia się w żabę; co ćma widzi w nocy i czym różni się życie ptaków i ssaków w stadzie.

wp-16789666569352812075344943310794-768x1024 <strong><em>Cuda w lesie. Opowieści 5 minut przed snem. Harperkids Polska WIOSNA 2023</em></strong>

Niezwykłości przyrody zostały przedstawione w równie oryginalny sposób – za pomocą… wierszowanych opowieści. Świetnie przetłumaczone i niezwykle śpiewne słowa.  Ich autorka, brytyjska pisarka i poetka Gabby Dawnay dowodzi, że dzięki lekkim, melodyjnym rymom Cuda w lesie sprawdzą się do poduszki równie doskonale jak bajki! Lektura każdej opowieści zajmie nie dłużej niż pięć minut – akurat tyle, by poczytać dziecku wieczorem, pomóc mu się wyciszyć i ukołysać do snu.

Z wielkim wdziękiem książkę przetłumaczyła Katarzyna Huzar-Czub, uroczo zilustrowała bułgarska artystka Mona K., a nad poprawnością merytoryczną czuwał dr Mikołaj Golachowski.

Każdy rozdział kończy strona informacyjna z ciekawostkami. Książka ma twardą szytą oprawę, okładkę zdobią misterne złocenia. Niebanalna treść, dopracowana szata graficzna i staranność edytorska czynią „Cuda w lesie” niezwykle wartościową propozycją na prezent dla małych miłośników przyrody.

Niezwykła książka, która dedykowana jest dzieciom od 3 lat. Osobiście mam skojarzenie do książek z lat mojego dzieciństwa, które przeglądałam setki razy. Zdecydowanie jestem fanką tej publikacji i mam do niej osobisty sentyment. Wierszyki czyta się z wielką przyjemnością i rzeczywistą lekkością.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *