„Zwariowane opowieści” pokocha każdy! Humorystyczne, piękne, wartościowe i absolutnie niestandardowe opowiadania. Na kartach znajdziemy aż 13 opowiadań. Doskonałe do samodzielnego czytania oraz słuchania przed snem. Wróżki, książę, król, piraci – każdy znajdzie coś dla siebie. Całość pobudza wyobraźnie, pozwala marzyć, dodaje pewności siebie i uczy tolerancji. 

20200520_0826501130189357-768x1024 Zwariowane opowieści - Gudule – 13 niestandardowych opowieści dla dzieci 8+. Media Rodzina WISONA 2020
  • Zwariowane opowieści
  • Gudule
  • Wydawca: Media Rodzina
  • Rok wydania: 2020
  • Przekład: Małgorzata Hesko-Kołodzińska
  • Format: 150 x 205 mm
  • Liczba stron: 128
  • Rodzaj oprawy: twarda
  • Do kupienia TUTAJ

Nie od dzisiaj wiadomo, że dzieci mają wielką wyobraźnię. Jest też pewne, że potrafią tworzyć, kreować i wymyślać świat bajkowych, magicznych i niespotykanych opowieści. Czasami można by nawet powiedzieć, że mało jest w stanie nas zaskoczyć. Jestem jednak pewna, że opowieści, które znajdziecie w zbiorze pt.”Zwariowane opowieści” was zaskoczą. Oczywiście pozytywnie. Zwariowane, humorystyczne a jednocześnie ciepłe i wartościowe. Zbiór tekstów przeznaczony jest głównie dla czytelnika od około 8 lat bez górnej granicy wieku.  Opowiadania doskonale nadają się do samodzielnego czytania przez dziecko jak i do rodzinnego opowiadania i czytania. To także 13 niestandardowych życiorysów i ciekawych postaci.

O czym są „Zwariowane opowieści”?

O nas samych a właściwie o tym jak postępować w życiu. To oczywiście wyczytałam między słowami bo w samej opowieści spotkamy niestandardowe historie. Nie zabraknie pirackich przygód, królewskich kaprysów czy mówiącego wilka (i to rymem). Oczywiście pojawi się także król oraz dziecko, którego wygląd od urodzenia bardzo dziwił i szokował.  Współczesny akcent to opowieść o wróżce, która wyczarowała magiczną telewizję. Teksty są bardzo zróżnicowane, ciekawe, niestandardowe. Opowieść skupia uwagę dziecka i nie pozwala mu przedwcześnie zakończyć lektury. Jednym słowem wciąga i zachęca do czytania.

Trzynaście zwariowanych opowieści tryskających humorem, świeżością i odrobiną magii, a może czarów, niczym nie wyjaśnionych sytuacji. Z dobrym zakończeniem – to ważny składnik opowieści. Szczęśliwe, niestandardowe zakończenie daje dziecku nadzieję, wiarę w lepsze, dodaje pewności siebie. Znajdziecie tutaj także opowieści o trudnych początkach. O bohaterach, których los nie żałował a jednak nie stracili nadziei i wiary w lepsze życie, podjęli wyzwanie i działali by spełniać marzenia. Piękne wartości, które chcemy przekazać naszym dzieciom!

„Zwariowane opowieści” zostały także bardzo starannie wydane. Twarda oprawa, połyskujący tytuł, ciekawe ilustracje w kolorze. Książka to dobry pomysł na prezent i pozycja do której będziecie z dzieckiem często wracać!

„Zwariowane opowieści” to bardzo dobra książka dla dzieci od około 8 lat. Piękne, kolorowe i wartościowe treści w 13 krótkich rozdziałach. Warto i trzeba przeczytać (i to nie raz!).


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: