Żubr Pompik to znana postać w świecie turystyki po Polskich Parkach Narodowych. W kolejnych tomach przygód (13, 14 i 15) wybieramy się do Babiogórskiego, Gorczańskiego oraz Ojcowskiego Parku Narodowego. Tradycyjnie żubry wyruszają rodzinnie: Pompik, Polinka wraz z rodzicami – Poradą i Pomrukiem. Ciekawe przygody w towarzystwie charakterystycznych dla parku narodowego miejsc oraz zwierząt. Pokonywanie własnych słabości oraz zdobywanie ciekawej wiedzy o Polsce i otaczającym świecie – to wszystko znajdziecie w książeczkach z serii. Całość w kolorowym wydaniu oraz z mapą 23 polskich parków narodowych.

20191023_100036-11073396073-1024x1024 Żubr Pompik – WYPRAWY. Żubrza góra, Nieśmiała salamandra i Jaskinia nietoperzy. Media Rodzina JESIEŃ 2019 , 3+

Żubr Pompik. Wyprawy. Żubrza góra

  • autor: Tomasz Samojlik
  • ilustracje Tomasz Samojlik
  • wydawca: Media Rodzina
  • ilość stron: 24
  • rok wydania: 2019
  • format: 192 x 192 mm
  • oprawa: miękka
  • Do kupienia TUTAJ

W Babiogórskim Parku Narodowym słynnie z charakterystycznych roślin jak oskrzyn jeleni oraz rogownica alpejska. Znajdziemy tutaj także sporo jeleni oraz oczywiście Babią Górę. Żubrza rodzina postanawia zobaczyć i sprawdzić największe atrakcje parku. Wybierają się na spacer (bez Porady). Rodzinne zmagania w poszukiwaniu największej atrakcji parku, rozmowy z mieszkańcami oraz zwierzęce apatyty. To atrakcje, jakie czekają na czytelnika podczas spotkania z żubrami na Żubrzej Górze (która już dawno ma inną nazwę!).

Żubr Pompik. Wyprawy. Jaskinia nietoperza

Ojcowski Park Narodowy słynie z jaskiń. Czy żubrza rodzina odważy się do niej wejść i co oraz kogo spotka w środku? Przygotujcie się na nietypowych mieszkańców parku jak chrząszcze, ćmy, nietoperze i inne zwierzęta, których na co dzień nie każdy chciałby spotkać. A czy Wy spotkaliście kiedyś pomroka błękitnego? Ojcowski Park Narodowy to także charakterystyczne skały: Maczuga Herkulesa, Rękawica oraz Brama Krakowska.  Wraz z sympatyczną rodziną żubrów poznajemy polskie parki narodowe. Wszystko w ciekawej przygodzie podczas której żubry przekonają się jak reagują na ciemne jaskinie. Czy strach pozwoli na ewakuację? Czym jest echolokacja i jak zachowują się nietoperze w ciemności? Ciekawa przygoda w towarzystwie pięknej przyrody i ciekawych zwierząt!

Żubr Pompik. Wyprawy. Nieśmiała salamandra

Gorczański Park Narodowy to piękne miejsce z charakterystycznymi roślinami jak np. krokusy oraz storczyki. Symbolem parku jest tytułowa salamandra plamista. Udaje się ją spotkać naszym żubrzym bohaterom.  Nieopodal uroczej, lśniącej od deszczu polany, Pompik i Polinka odkrywają coś zachwycającego: błyszczące niczym klejnot, czarno-żółte stworzenie, które jest… tak zawstydzone, że kamienieje w bezruchu. Co kryje kamuflaż salamandry? Czy trująca pokrywa skóry zwierzęcia zaszkodzi żubrom? Co z nieśmiałością salamandry? Ciekawa opowieść z wątkiem edukacji!

O serii:

Żubr Pompik to ciekawa seria, której patronuje Wydawnictwo Media Rodzina. Nakładem wydawnictwa ukazało się  już 15 zeszytów. Każdy zawiera fabularną opowieść z wątkiem przygody, dialogami i opisem charakterystycznych miejsc, zwierząt i roślinności parku narodowego. Jedna książeczka to wyprawa do jednego polskiego parku narodowego. W każdym numerze znajdziemy także mapę oraz  pytania podsumowujące zapamiętane informacje z wyprawy. Kolorowa seria z bardzo ciekawym wątkiem edukacyjnym oraz bliska przyrodzie opowieść o szacunku dla przyrody martwej o ożywionej. Dodatkowo bohaterowie przepracowują ciekawe wątki psychologiczne, które stanowią o walorze psychoedukacyjnym książeczek!

Ciekawe, kolorowe i bardzo autentyczne spotkanie z przyrodą! Serdecznie polecam dla dzieci od około 3 lat.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: