Rodzinka Żubrów przybywa w kolejnych tomach przygód! Tym razem odwiedzimy Tatrzański Park Narodowy oraz Pieniński Park Narodowy.  Poznanym cenne i chronione gatunki roślin i zwierząt oraz dowiemy się znaczeni więcej o dobrych manierach panujących na szlakach (i nie tylko). Z humorem, nauką i wciągającą opowieścią – Żubr Pompik zaprasza na wspólną wyprawę. Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 16. Skok kozicy.  Tom 17. Cenna gąsienica od Media Rodzina.

20200520_0859121758059367-1024x768 Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 16. Skok kozicy.  Tom 17. Cenna gąsienica . Tom Tomasz Samojlik MEDIA RODZINA Wiosna 2020
  • Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 16. Skok Kozicy
  • Tomasz Samojlik
  • Do kupienia TUTAJ

Kolejny tom cyklu, w którym małe żubry zwiedzają polskie parki narodowe. Pompik i Polinka są  z rodzicami w Tatrzańskim Parku Narodowym.  Z zaciekawieniem przyglądają się zmieniającej roślinności i próbują swych sił w górskich wspinaczkach. Jednak wspinaczka dla żubra to nie lada wyzwanie. Polinka dość boleśnie się o tym przekonała, kiedy wylądowała na pupie obok brata.  Jest takie zwierze, dla którego skoki przez góry to coś prostego! Kozica jest wyraźnie rozłoszczona! Dlaczego? I co mają z tym wspólnego świstaki? Czy żubry nauczą się skakać? Zagadka detektywistyczna jakiej jeszcze nie było!

Żubry, niedźwiedzie, świstaki i kozice to bohaterowie najnowszego (już 16) tomu przygód żubrzej rodziny. Klasycznie: z humorem, kolorowo, dynamicznie i bardzo edukacyjnie. Podróżujemy po Polsce bez wychodzenia z domu (lub zabierając książeczkę za sobą). Wspaniała seria wzbogacona o nowe przygody. Tym razem czytelnik wraz z bohaterami weźmie udział w detektywistycznym  śledztwie i lekcji skakania. Zabawa spodoba się każdemu! Tym bardziej, że nauka przez zabawę to najlepszy sposób( i bardzo preferowany przez rodziców). Nie zabraknie ciekawej historii z pięknym i troskliwym zaprezentowaniem zwierząt. Bohaterowie wyprawy zwrócą także uwagę na rośliny znajdujące się w Tatrach.  W książeczce znajdziemy także mapę z zaznaczonymi parkami narodowymi w Polsce.

·         Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 17. Cenna gąsienica

·         Tomasz Samojlik

Góry i jeszcze raz góry! Tym razem Pieniny.  Głodny tata z apetytem zajada się …strachem.  Spomiędzy kamieni wyprysnął na niego wielki wąż.  To gniewosz, który chroni roślinkę, którą próbował zjeść żubr. To rozchodnik, który stanowi wielką wartość dla tutejszej fauny i flory. Żubry są tak zapatrzone na niesamowity krajobraz Pienińskiego Parku Narodowego, że Polinka o mało nie rozdeptuje pełznącej powolutku po górskiej łące gąsienicy. Tutaj zaczyna się historia! Co to za gąsienice? Co to za roślinka? Motyle – co o nich wiemy?

W 17 tomie przygód żubrzej rodziny dowiemy się sporo nowych faktów o polskiej przyrodzie. Ryjówka, gniewosz, motyle i gąsienice. Świat roślin i zwierząt żyje z sobą w symbiozie. Wzajemnie siebie potrzebują i znają swoją wartość. Żubry muszą zrozumieć co jest ważne w Pieninach. Kolejny tom przygód to jak zwykle kolejna porcja edukacji, fabuły, przygody i dobrze spędzonego czasu. Seria bawi i edukuje.

Żubr Pompik WYPRAWY tom 16 i 17 trafiają do naszej kolekcji. Mądre, wartościowe i ciekawe książeczki dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Pięknie wydana, edukacyjna i bardzo kolorowa opowieść promująca przyrodę i turystykę krajową. Mapa Polski wraz z parkami narodowymi stanowi także idealna dopełnienie każdej wyprawy!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: