Zbiorowe wydanie bestsellerowych, przetłumaczonych na ponad czterdzieści języków, książek Gayle Forman z dodatkiem – nigdy wcześniej niepublikowanym prequelem. To zapowiedź, czegoś naprawdę dużego! Sam tytuł wprowadza w zastanowienie „Zostań, jeśli kochasz. Wróć, jeśli pamiętasz”. Tragiczny wypadek to dopiero początek…a szczęście jest takie ulotne…

783719-352x500 Zostań, jeśli kochasz. Wróć, jeśli pamiętasz- Nasza Księgarnia 2020
  • Zostań, jeśli kochasz. Wróć, jeśli pamiętasz
  • Gayle Forman
  • forma wydania: książka papierowa
  • oprawa: broszurowa
  • tłumacz: Hanna Pasierska
  • rok wydania: 2020
  • liczba stron: 384
  • format: 153 x 230 mm
  • przedział wiekowy: 14-18
  • Do kupienia TUTAJ

Zostań, jeśli kochasz…

Od tego dnia nic już nie będzie jak dawniej. Wypadek. Tragedia. Łzy i zaprzeczanie. Śmierć. Mia staje przed decyzją żyć czy umierać.  To realny wybór na którego podjęcie ma godziny, dni. Boi się, że jeśli zostanie na tym świecie, to nie będzie w stanie sobie poradzić i pozbierać się po stracie. Cofa się wspomnieniami do przeszłości. Wspomina swoje dotychczasowe życie. A jest co wspominać. Jej życie dotychczas było otoczone muzyką. Jako mała dziewczynka chodziła na koncerty swojego taty. Sama poszła w kierunku wiolonczeli. Otoczona rodziną, przyjaciółmi, komfortem. Jednak czegoś brakowało… Najgorsze miało nastąpić i faktycznie nastąpiło. W wypadku giną rodzice i młodszy brat…śpiączka Mii. Jakie będą jej dalsze losy?

Wróć, jeśli pamiętasz

Ciąg dalszy losów Mii i Adama. Perspektywa Adama, którego losy mimo popularności i kariery nie są pasmem szczęścia. Kiedy mijają kolejne lata od wypadku i tragicznej utraty rodziny Mii. Kobieta obudziła się ze śpiączki lecz zniknął z życia Adama.  Mia dalej gra z nadzieją na sukcesy jako wiolonczelistka, a Adam to idol nastolatek, rockman. Czuje jednak pustkę i irytacje sławą. Pewnego dnia ich drogi się spotykają. Co z tego wyniknie? Czy wyruszą razem przez życie?

Książka, którą można sprowadzić do słów: „poruszająca i piękna”. O przyjaźni i o samotności. O wsparciu od rodziny i przyjaciół. O poszukiwaniu siebie i swojego miejsca na Ziemi.  O przeszłości i przyszłości. O miłości i wyborach jakie z sobą niesie. Czytając „Zostań, jeśli kochasz. Wróć, jeśli pamiętasz” przenosimy się w czasie. Trafiamy z przeszłości w teraźniejszość i odwrotnie.  To lekka i łatwa książka. Mimo wielu stron czyta się ją bardzo szybko i dużą przyjemnością. Daje również refleksje, powody do śmiechu.

Zbiorowe wydanie bestsellerowych, przetłumaczonych na ponad czterdzieści języków, książek Gayle Forman z dodatkiem – nigdy wcześniej niepublikowanym prequelem. Zdecydowanie warto przeczytać!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: