20190629_155846209804746-768x1024 Złodzieje snów- jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa w sytuacji rozwodu rodziców. Nasza Księgarnia LATO 2019

Złodzieje snów  to książka, która dotyka ważnego tematu. Jak wspomina sama autorka – To przypowieść o tym, jak trudno dzieciom zachować poczucie bezpieczeństwa w świecie ludzi dorosłych… Zupełnie nowe wydanie znanej publikacji. Książka roku 2008. Wyróżnieni Literackie Polskiej Sekcji IBBY. Ważna i potrzebna książka – oby jak najrzadziej.

  • Złodzieje snów
  • Małgorzata Strękowska-Zaremba
  • forma wydania: książka papierowa
  • oprawa: twarda
  • ilustrator: Daniel de Latour
  • rok wydania: 2019
  • liczba stron: 112
  • format: 140 x 192 mm
  • przedział wiekowy: 6-10
  • Do kupienia TUTAJ

To przypowieść o tym, jak trudno dzieciom zachować poczucie bezpieczeństwa w świecie ludzi dorosłych… 

Małgorzata Strękowska-Zaremba 

Rozwód rodziców to straszne przeżycie dla większości dzieci. Brak zrozumienia dla zaistniałej sytuacji, częste przyjmowanie winy na siebie. Mała Basia kompletnie nie rozumie co się właśnie dzieje. Ze stołu znikają talerze, a kiedy dokłada ten dla taty, mama z impetem wyrzuca go do kosza. Ulica Pachnących Bzów tylko pozornie jest taka jak zawsze. Z przedszkola dziewczynkę chcą odebrać cztery ręce. Dwie z nich idą w innym kierunku niż te pozostałe. Mama i tata nie chcą być razem. Chociaż próbują pomóc dziewczynce z całych sił to sytuacja wydaje się beznadziejna. Nie wystarczają zabawki, bajki czy lekarstwa. Z pomocą przychodzi Bartek, który wspiera młodszą siostrę. Starają się odnaleźć wspaniałe sny Basi. By tego dokonać wyruszają w niebezpieczną podróż. O jej przebiegu dowiecie się z książki. Powiem jedynie, że z podróży rodzeństwo wróci na ulicę Pachnących Bzów. Basia stopniowo zacznie także miewać sny…inne, zupełnie odmienne, jednak spokojne. Na ulicy zakwitną także bzy.

Złodzieje snów to laureat konkursu Książka roku 2008. Dzisiaj nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia w nowym wydaniu. Twarda okładka i szaro-czarno-białe z elementem niebieskiego ilustracje oddają nastrój opowieści. Momenty zupełnie czarne znikają ku przewadze tych niebieskich. Tak jak opowieść, która zawiera w swej fabule sporo gorzkiej rzeczywistości. Bez słodyczy a prawdziwie. To opowieść o trudnościach emocjonalnych dziecka w wieku przedszkolnym w sytuacji rozstania się rodziców. Kierowana jest zarówno dla dorosłych jak i dzieci, którzy takiej sytuacji doświadczają. Pomaga zrozumieć jak ważne i kruche jest poczucie bezpieczeństwa u dzieci. Mam także wielką nadzieje, że niesie pomoc i wsparcie w kryzysowej sytuacji. Oby pomogła dzieciom odzyskać spokój, bezpieczeństwo i pozwoliła odnaleźć się w nowej, trudnej sytuacji. 

„Złodzieje snów” – w nowym wydaniu z sugestywnymi ilustracjami Daniela de Latoura – zdobyli wyróżnienie w konkursie Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY (2008) oraz II Nagrodę w I Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej (2009). Książka została także wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.

Książka uhonorowana następującymi nagrodami:

Książka roku 2008. Wyróżnieni Literackie Polskiej Sekcji IBBY.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: