Cztery piękne i bardzo wartościowe książki o tematyce świąt, zimy, pomagania czy bliskości. Dla najmłodszych, przedszkolaków tj. starszych dzieci i młodzieży. Przekonajcie się jak zwykłe drzewko staje się magiczne z „Czas na choinkę”. Przekonajcie się czy KUKU zostanie Świętym Mikołajek oraz co przeskrobał Kocurek na Gwiazdkę. Dzieci 7+ z chęcią sięgną po „Misję Merlina” i czwartą część przygód w czasie – tym razem do krainy lodu i śniegu! Cztery piękne i wartościowe książki.

wp-1607377801619-1024x768 Zimowe i świąteczne książki od Wydawnictwa Mamania dla dzieci 2-10 lat- Grudzień 2020

CZAS NA CHOINKĘ (POP-UP)

Bardzo klimatyczna książka! Urocza, dopieszczona w każdym detalu. Cudownie zilustrowana i fantastycznie napisana z niespodzianką na zakończenie. Publikacja, która wprowadza w klimat świat, dekoracji, wyczekiwania na pierwszą gwiazdkę czy możliwość ubrania choinki. Opowieść o magicznej przemianie drzewka w świąteczną choinkę, która na końcu rozbłyśnie światełkami (na ostatniej stronie znajdziecie POP-UP).

Klimatyczna, wprowadzająca już najmłodsze dzieci w wieku od około 2-3 lat do tematyki przygotowań świątecznych. Bohaterami opowieści jest rodzina, która wybiera zielone drzewko na swoją świąteczną choinkę. To jak ją ubierają i emocje, które odkrywają przy tej okazji to świetna rymowanka. Posłuchacie ją i zapragniecie powtórki. Zdecydowanie warto podarować dziecku klimatyczną, ciepłą i bardzo osadzoną w grudniowych wydarzeniach opowieść.  Piękna! Klimatyczna! Chwyta za serce: wzrusza i cieszy jednocześnie.

KUKU ZOSTAJE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

Bestsellerowa seria w zimowym i świątecznym wydaniu. Tym razem rezolutny Kuku pisze list do Świętego Mikołaja. Chłopiec odkrywa jednak ważną i bardzo nurtującą go kwestię. Czy renifery zdążą przygotować dla wszystkich prezenty? I czy same dostaną jakiś upominek? Niepokój w chłopcu rośnie. Dziadek ma pewien pomysł! Zabiera Kuku do niezwykłego domu. Mieszkają tam starsze osoby, które dawno nie otrzymały prezentów. To dom opieki. Chłopiec z Dziadkiem podejmują wyzwanie i rozpoczynają przygotowania do świąt! Zamieniają się w elfy i przygotowują własnoręcznie prezenty, które ucieszą mieszkańców domu opieki.

Jaki będzie finał tej opowieści? Razem z dziadkiem odwiedza dom opieki dla starszych osób i przekonują się, że już teraz mogą zostać Świętym Mikołajem.

„Kuku zostaje świętym Mikołajem” to nie tylko opowieść o prezentach. To mądra książka, która pokazuje jak wiele radości przynosi obdarowywanie kogoś prezentem.  Tym bardziej, gdy prezent wychodzi od nas samych z potrzeby naszego serca.

Ciekawa opowieść z zabawną grafiką i w bardzo dobrym wydaniu. Kompaktowa, lekka, kolorowa bez zbędnego tła opowieści . Książka dedykowana dzieciom w wieku przedszkolnym (od 3 lat).

Kolejna książka niezrównanego duetu autorki Moniki Kamińskiej i ilustratora Andrzeja Tylkowskiego. Seria z Kuku – to po prostu dobra książka o mądrym i dojrzałym przesłaniu.

ZŁY KOCUREK. GWIAZDKA

Bestsellerowa seria New York Timesa w wydaniu świątecznym. Absolutnie zjawiskowa i bardzo humorystyczna jak i wzruszająca opowieść. Przezabawna i barwnie ilustrowana świąteczna historia z kocim ulubieńcem wszech czasów! Zły Kocurek rujnuje święta! Zezłościł się powodu braku prezentów (które zdecydowanie trudno podarować kotu) i bardzo narozrabiał w cichym i spokojnym domu. To co wydarzyło się po serii zniszczeń spowodowanych kocimi  harcami zaskoczy Was na pewno. Tutaj zrobi się sentymentalnie, wzruszająco i nieco smutno. Emocje te jednak będą szybko zmieniać swój bieg na radość i spokój. Być może poczujecie także wzruszenie? Oj będzie się działo! Kocurek sprawi, że zaskoczycie się i być może poczujecie mocniej bijące serce.

Magiczne święta, niezwykłe spotkania, ważne gesty i słowa. Nikt nie może w święta być sam – Kocurek to sprawił! Spowodował, że Starsza Pani zyska nowych przyjaciół.

 Przezabawna i barwnie ilustrowana świąteczna historia z kocim ulubieńcem wszech czasów! Piękna, zabawna i humorystyczna (jak i emocjonalnie wzruszająca książka) dla dzieci w wieku od 3 lat. Bez górnej granicy wieku! Zdecydowanie polecam! Uwielbiam Kocurka!  Wydanie w twardej oprawie z połyskującym napisem! Zdecydowanie piękny prezent!

ZIMA Z LODOWYM CZARNOKSIĘŻNIKIEM. MISJE MERLINA 4. MAGICZNY DOMEK NA DRZEWIE

Czwarta propozycja o zimowym klimacie od Mamania to „Misje Merlina” to nowy cykl przygód bohaterów znanych z bestsellerowej serii „Magiczny domek na drzewie”. Zupełnie nowe przygody dla nieco starszych czytelników a mianowicie od 7-10lat.

Przygodowa opowieść w krainie z lodu i śniegu. Klimatyczna i bardzo ciekawa książka, dla dzieci samodzielnie czytających. Czarodziej Merlin i Morgan Le Fay zniknęli! Aby ich odnaleźć, Jacek i Ania podróżują ze swoimi przyjaciółmi, Teddym i Kathleen, do krainy lodu i śniegu. Tam muszą pokonać swój strach i rozwiązać zagadkę czarnoksiężnika, aby uratować Merlina i Morgan.

Fenomen serii to ponad 130 milionów sprzedanych egzemplarzy na całym świecie. Numer jeden na liście bestsellerów New York Timesa. Rewelacyjnie rozwija dziecięcą wyobraźnie, poddaje jej spektakularne miejsca i niezwykłych bohaterów. Nie jest przeszkodą czarno-biała ilustracja, jeśli dziecięca wyobraźnia solidnie pracuje. Duża czcionka ułatwia czytanie. Lekki i podręczny format. Bardzo ciekawa opowieść i seria, która daje dziecku okazję do śledzenia dalszych losów bohaterów. Warto!

Cztery klimatyczne opowieści: pełne śniegu, blasku choinki czy atmosfery świat. Podaruj dziecku książkę na święta! Piękną, wartościową i niezapomnianą opowieść do której będziecie wspólnie wracać nie tylko w święta!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *