Matylda to mała bohaterka książki „Zasypiamy bez mamy”. W ciepłej, kolorowej i bardzo spokojnej książce pokazuje dzieciom jak udaje jej się samodzielnie zasypiać. To wielki sukces Matyldy i ogromna radość mamy i taty. Zobaczcie czy uda Wam się powtórzyć sukces Matyldy. Świetna książka do zasypiania! Nowość od Wydawnictwa Debit 1+

wp-1600030315277-1024x1024 Zasypiamy bez mamy – Wydawnictwo DEBIT. Wrzesień 2020 od 1+

·        Zasypiamy bez mamy

 • Clara Mas Bassas
 • Tytuł:    Zasypiamy bez mamy
 • Tytuł oryginału: La aventura de dormir solos
 • Tłumaczenie:    Patrycja Zarawska
 • Ilustrator: Judi Abbot
 • Liczba stron: 32
 • Format: 190 × 240 mm
 • Oprawa: twarda
 • Premiera: 19 sierpnia 2020
 • Do kupienia TUTAJ

Zasypiamy bez mamy to ciepła opowieść o poszukiwaniu odwagi w zmaganiu się z emocjami, które towarzyszą dziecku w samodzielnym spaniu w pokoju.  Książka to bardzo kolorowa i prosta opowieść o sukcesie w samodzielnym zasypianiu i spaniu we własnym pokoju małej Matyldy.  Jako mama 3-letniej Matyldy czuje osobistą radość z sukcesu dziewczynki i wiem jak to wiele znaczy dla rodziców. Książeczka może stanowić wsparcie dla młodych rodziców w przekonaniu dziecka do samodzielnego spania we własnym łóżku. Jest przepięknie zilustrowana i bardzo fajnie wydana. Zdecydowanie dobrze się komponuje graficznie i trafia do gustu dziecka jak i rodzica. Tekst wspiera dziecko, którego celem jest polepszenie jakości snu np. poprzez wyprowadzenie się do własnego pokoju. Pozycja doskonale nadaje się także do czytania do snu.

Matylda to wesoła dziewczynka, która bardzo zasłużyła na swój pokój. Dostała od rodziców nowy pokój, a w nim wielkie łóżko. To właśnie w nim będzie mogła spać sama! Jest już duża i dzielna. Zasługuje na wspaniały pokój i fantastyczne łóżko. Tylko czy uda jej się spać samej? Nie ma co ukrywać – Matylda trochę się tego obawia. Tysia jednak będzie próbować i odniesie wielki sukces!

Książka zawiera porady dla rodziców, które mają wspomagać dziecko w samodzielnym zasypianiu, uławiać wyciszenie, redukować obawy związane ze spaniem w ciemności. Komentarz dotyczy także leków nocnych u dzieci.

”Zasypiamy bez mamy” to ciepła i uspokajająca nocne lęki książka, której celem jest wsparcie dziecka i rodziców w samodzielnym spaniu malucha. Mała Matylda już śpi sama w łóżeczku – teraz pora na kolejnego malca, który z radością weźmie z niej przykład!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: