Zaraz wrócimy, tylko do Afryki skoczymy – czy nie brzmi zabawnie? To nie koniec emocji! Opowieść, która zaprasza czytelnika w niezwykłą podróż to mieszanka wielu emocji. Znajdziecie tutaj radość, wzruszenie oraz napięcie! Wszystkie emocje splatają się w jedno przesłanie: warto marzyć! Wydawnictwo Debit poleca się na lato i nie tylko!

20190719_213707-11159441167-767x1024 Zaraz wrócimy, tylko do Afryki skoczymy! LATO 2019 DEBIT 6+
  • Tytuł : Zaraz wrócimy, tylko do Afryki skoczymy
  • Autor : Oliver Scherz
  • Tłumacz : Agata Janiszewska
  • Ilustrator: Barbara Scholz
  • Liczba stron 112
  • Format 170 x 240
  • Oprawa :  twarda
  • Do kupienia TUTAJ

Nie zawsze sen przychodzi łatwo. Bywają chwile, kiedy trzeba mocno postarać się, aby zasnąć. Podobnie było tej nocy, kiedy Joscha i Marie próbowali zasnąć.  Dzieci są sami w domu! Na ścianach widzą dziwne kształty i przypominające strachy wizerunki. Narasta w nich napięcie. W pewnej chwili jeden z cieni zamienia się w prawdziwego słonia! Słoń o imieniu Abuu uciekła z zoo celem poszukiwań swojej rodziny. Co na to dzieci? Chyba nie macie wątpliwości, że dzieci chcą towarzyszyć mu w poszukiwaniach! Tak też się dzieje!  To początek wyprawy do dalekiej Afryki. Tutaj zaczyna się przygoda! A o jej przebiegu dowiecie się np. próbując zasnąć! Zdradzę tylko zakończenie! Dzieci wróciły całe i zdrowe!

Opowieści na dobranoc (i nie tylko) mają ogromną moc! Do dziś pamiętam, jak rodzice czytali mi przed snem a później sama załapałam bakcyla do czytania. To najlepsza metoda by zachęcić dziecko do zabawy z wyobraźnią i literaturą. Tym bardziej, jeśli opowieść zawiera bliskie naszemu sercu wartości. A Zaraz wrócimy, tylko do Afryki skoczymy takie właśnie ma! Opowieść dotyka tematu ochrony ginących gatunków roślin i zwierząt! To ważne i aktualne przesłanie, które autorzy kierują do dzieci i ich rodziców/opiekunów.

Pełna emocjonujących przygód historia to istny pokarm dla duszy i wyobraźni. Wydarzenia oraz opisy poddają dziecku gotowy materiał, który tuż przed snem może sobie zwizualizować. Opowieść ciekawi, uspokaja i wspiera dziecko emocjonalnie. Ujawniane przez bohaterów emocje są żywe, adekwatne i bardzo rzeczywiste. Opowieść po prostu podoba się czytelnikom i zapada w pamięć. Piękne ilustracje, barwne wydanie dodaje opowieści niepowtarzalnego uroku!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: