Posłuchajcie opowieści o kotce MOG. To niezwykła a jednocześnie całkiem zwyczajna historia, która mogła a może wydarzyła się naprawdę. Jej bohaterką jest kotka MOG. Mały kociak jest delikatnie mówiąc utrapieniem dla pewnej rodziny. Jednak wszystko zmienia się pewnej nocy, kiedy MOG dokonuje bohaterskiego wyczynu! Mog to klasyka brytyjskiej literatury dziecięcej, od ponad 50 lat nieustająco wznawiana i czytana. Zdecydowanie książka, która powinna mieć swoje miejsce w dziecięcej kolekcji.

wp-1645854861724-818x1024 ZAPOMINALSKA KOTKA MOG. Judith Kerr - Mamania 3+. LUTY 2022

MOG

Kot, który od ponad 50 lat jest znanym i szanowanym tytułem w literaturze dziecięcej. Wszystko za sprawą znakomitej autorki:

Judith Kerr – brytyjska autorka i ilustratorka książek dla dzieci, odznaczona Orderem Imperium Brytyjskiego. Jej seria o kotce Mog to klasyka brytyjskiej literatury dziecięcej, od ponad 50 lat nieustająco wznawiana i czytana. Teraz do przeczytania również w języku polskim.

Przepięknie zilustrowana książka, która zdecydowanie wpada w oko i ucho. Opowieść jest stosunkowo krótka ale jednocześnie bogata w opisy, szczegóły i ciekawe wątki. Doskonale wpisuje się także w zainteresowania dzieci: znajdziemy tutaj dziecięcych i dorosłych bohaterów, kotkę oraz złodzieja! Akcja wydarzeń zdecydowanie jest interesująca.  Zacznijmy jednak od początku.

wp-1645854861724-818x1024 ZAPOMINALSKA KOTKA MOG. Judith Kerr - Mamania 3+. LUTY 2022

Mog jest przemiłą kotką, kochaną przez całą rodzinę, jednak… okropnie zapominalską! To zapominanie doprowadza do konsekwencji, które powodują zmartwienie domowników. Można by nawet zacytować za nimi „Co za utrapienie z tym kotem”. Przykładowo Mog zapomina o istnieniu kocich drzwiczek, zapomina, że już jadła kolację… Nie może wejść do domu i psuje kwiatki przed kuchennym oknem. Strach pomyśleć, o czym jeszcze może zapomnieć! Ale pewnego razu zapominalstwo Mog baaardzo się przydaje. I tutaj bez zdradzania szczegółów powiem Wam, że do domu naszych bohaterów zbliża się złodziej!

wp-1645854861724-818x1024 ZAPOMINALSKA KOTKA MOG. Judith Kerr - Mamania 3+. LUTY 2022
  • Autor: Judith Kerr
  • Tytuł: Zapominalska kotka Mog
  • Liczba stron:40
  • Oprawa: oprawa twarda
  • Premiera: 16 lutego 2022
  • Wydawnictwo: Mamania
  • Wymiary: 200×250
  • Tytuł oryginalny: Mog the Forgetful Cat
  • Waga:   223g
  • Do kupienia TUTAJ

Bardzo fajna historia i zarazem opowieść o ponadczasowym wymiarze przyjaźni kota z człowiekiem. Czasami bardzo trudnej przyjaźni, która zdecydowanie wystawiona jest na próbę! Ale finał zasługuje na medal! Uniwersalna historia od 2/3 lat bez limitów wiekowych!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *