Ogromna księga, której zawartość zdecydowanie zachęca do zajrzenia do wnętrza. Zapachy – są dookoła nas. Wzbudzają zachwyt lub odrazę. Skąd się biorą, do czego są potrzebne i w ogóle co wiemy o świecie zapachów? Jest ogromny, bogaty i pełen ciekawostek! Zostały zebrane i fantastycznie przedstawione w książce „Zapachy, czyli dlaczego wszystko pachnie”.  Bogactwo zapachów zaprasza do poznania i zrozumienia!

wp-16614462699003976382634419305577-768x1024 Zapachy, czyli dlaczego wszystko pachnie. Nasza Księgarnia LATO 2022

Zapachy, czyli dlaczego wszystko pachnie

  • Autor: Monika Utnik
  • Ilustrator: Agnieszka Sozańska
  • Liczba stron: 64
  • Do kupienia TUTAJ

Zapachy – są dookoła nas! Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy jak wiele od nich zależy, jak są ważne i czym było by nasze życie bez nich. Pora poznać mocniej zmysł węchu. Z pomocą przychodzi ogromna księga! Znajdziemy w niej mnóstwo treści – wśród nich ważne odpowiedzi na poważne i bardzo interesujące pytania:

  • Po co nam zmysł węchu?

  • Czym jest pamięć zapachowa?

  •  Dlaczego rośliny pachną?

To tylko kilka pytań, na które odpowiada ta książka. Przeczytamy w niej również o niezwykłych nosach w świecie zwierząt, o zapachu lasu, morza, miasta czy wsi, a także najróżniejszych zapachach w kuchni: od zapachu przypraw, przez zapach kawy i herbaty, po zapachy ciekawych potraw i produktów. Poza tym będzie też o feromonach i perfumach, zapachu czystości i starych książek, o aromaterapii i zapachu pieniędzy, a nawet o zapachu bąków i śmierci…

wp-16614462699003976382634419305577-768x1024 Zapachy, czyli dlaczego wszystko pachnie. Nasza Księgarnia LATO 2022

Autorka zdecydowanie jest pracowitym człowiekiem. Zadała sobie dużo trudu, aby stworzyć takie kompaktowe działo. Zdecydowanie warte zainteresowania czytelników w wieku wczesnoszkolnym i szkolnym. Książka została także bardzo ciekawie zilustrowana. Grafiki są rozbudowane, czytelne, dopracowane w szczegółach. Zdecydowanie książka wyróżnia się także formatem. Mimo, że trudno ją wkomponować w książkowy regał zyskuje prawo w mojej ocenie do swojego miejsca na półce, regale itp. Świetnie komponuje się z innymi tytułami autorki!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *