Zaginiona Wyspa to książka inna niż wszystkie. Tematyka podróży, tajemniczych plemion i ich zwyczajów, wyglądu, rysunki oraz elementy komiksu w jednym. Dodam jeszcze, że do czynienia mamy z dwoma książkami z których jedna pochodzi z XIX wieku i jest dziennikiem badacza Alojzego Rzepy. Ruszamy na Zaginioną Wyspę – to podróż, która zadziwia swoją niezwykłością i oprawą graficzną. Autorzy: Nikola Kucharska oraz Alojzy Rzepa

20191023_1349501561435365-1024x1024 Zaginiona wyspa – rysunkowa powieść podróżnicza pisana dzisiaj i w XIX wieku. Nasza Księgarnia JESIEŃ 2019
  • Zaginiona wyspa
  • Nikola Kucharska, Alojzy Rzepa
  • forma wydania: książka papierowa
  • oprawa: twarda
  • ilustratorzy: Nikola Kucharska, Alojzy Rzepa
  • rok wydania: 2019
  • liczba stron: 128
  • format: 240 x 320 mm
  • przedział wiekowy: 6-14

Czy możliwe jest, że gdzieś daleko znajduje się Zaginiona Wyspa, na której żyją tajemnicze postacie i niezwykłe zwierzęta. Podobno można tam spotkać komary giganty a nie działają żadne kompasy.  Był tam podróżnik Alojzy Rzepa, który w swoim dzienniku opisał dokładnie co widział. Nie zabraknie również fenomenalnych grafik, szklicy i opisów. Dziennik przeplatany jest komiksem, którego autorką jest pisarka Nikola Kucharska.  Dziennikarka wyrusza na poszukiwania Zaginionej Wyspy i w zabawnym komiksie pokazuje swoje dokonania.

„Klimat jest tu ciepły, a wokół plaży rośnie przypominający dżunglę las. Nie wiem, gdzie jestem. Moja machina rozbiła się godzinę temu. Ruszam w teren. Planuję wszystko notować”.

Alojzy Rzepa

„Ale tu gorąco! Wszędzie latają komary giganty, a kompas nie działa. Na plaży znalazłam dziwną książkę. Zapiski Alojzego Rzepy coraz bardziej mnie wciągają…”

Nikola Kucharska

Zdecydowanie jest to książka dla czytelników o dużej wyobraźni. Tych, których pasjonują podróże, tajemnicze lądy, niezwykłe zwierzęta i plemiona. Wyobraźnia dziecka jest tutaj należycie doceniona. A to za sprawą Alojzego Rzepy! Pomyśleć, że jego zapiski sięgają ponad 100 lat w przeszłość!

Publikacja dedykowana dzieciom powyżej 6 roku życia.

Piękne wydanie podkreśla wyjątkowość dzieła i dodaje mu klasy. Zdecydowanie książka zasługuje na szczególne miejsce na półce i zachęca do częstego podróżowania, zabaw z mapą, globusem, przeglądania książek podróżniczych.

Z książki dowiesz się:

– jak rozpoznać maczużnika i do czego może być przydatny?

– co jedzą Bompujowie?

– jak postąpić, gdy złapie się nemroda czarnego?

– co to są gadzianka i kąsacz?

– czy Meduzy i Jedeni są niebezpieczni? 

– dlaczego na pustyni warto szukać czarciego kokona?

…i o wielu innych ważnych sprawach.

Jeśli masz w domu małego podróżnika lub chcesz zaszczepić w dziecku pasję odkrywcy, dziennikarza, naukowca a sam uwielbiasz fantastykę i podróże to zdecydowanie książka, którą warto podarować!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: