Uwielbiam zagadki! Te których autorką jest Marta Guzowska w szczególności. Kolejna publikacja z serii Detektywi z Tajemniczej 5 to wizyta dzieci w Centrum Nauki Kopernik. Tam podczas pokazu tańczących robotów dochodzi do zniknięcia jednej z gwiazd! Dzieci zaczynają śledztwo! O jego sukcesie zdecyduje spryt, inteligencja oraz talent do zagadek kryminalnych – a tego mają dzieci pod dostatkiem! Zapraszam do uczestniczenia w śledztwie- tym bardziej, ze czytelnik ma tutaj dużą rolę!

20190916_0753171933306872-1024x1024 Zagadka zbuntowanego robota. Detektywi z Tajemniczej 5. Marta Guzowska. Nasza Księgarnia 6+ JESIEŃ 2019

Zagadka zbuntowanego robota. Detektywi z Tajemniczej 5

Marta Guzowska

  • forma wydania: książka papierowa
  • oprawa: broszurowa
  • ilustrator: Agata Raczyńska
  • rok wydania: 2019
  • liczba stron: 128
  • format: 140 x 192 mm
  • przedział wiekowy: 6-10
  • Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
  • Do kupienia TUTAJ

Czwarty tom serii detektywistycznej o młodych śledczych z Tajemniczej 5! 

Anka, Piotrek i Jaga są na wycieczce w Centrum Nauki Kopernik. Już samo miejsce wzbudza wiele emocji. Tym bardziej, że to pierwsza wizyta w Centrum i od razu okazja do poznana kilku pracujących w nim osób oraz zobaczenia słynnego teatru robotycznego!

Roboty zaprezentują adaptację „Bajek robotów” Stanisława Lema. Ku zdumieniu publiczności podczas spektaklu ginie jednak bez śladu mechaniczny aktor. Dzieci zaczynają śledztwo! Nie ma czasu do stracenia! Czy Anka i Piotrek rozwiążą tę dziwną sprawę i odnajdą porywacza? A może rację ma Jaga, która uparcie twierdzi, że robot się zbuntował… i uciekł? Na pewno na zakończenie przekonacie się jaka jest prawidłowa odpowiedź!

„Detektywi z Tajemniczej 5” zostali wymyśleni na wyraźne życzenie dzieci Marty Guzowskiej – dotąd autorki powieści kryminalnych dla dorosłych.  Seria zawiera elementy nauki, wiedzy o świecie oraz bardzo ciekawe wątki logicznego myślenia. Całość została zaopatrzona również w ciekawe grafiki oraz elementy interakcji.

Przygody w czwartym tomie to wizyta w Warszawie w Centrum Nauki Kopernik! Świetny pomysł autorki jest zarazem propozycją dla rodziny na spędzenie czasu w Centrum. Być może znajdziecie podobne miejsca jak te opisane w powieści? Czytelnik ma również ważne zadanie do odegrania. W książce jest kilka kluczowych pytań! Odpowiedź na nie należy wywnioskować z dokładnej analizy treści! To świetna zabawa logiczna i zagadkowa przygoda przeznaczona dla dzieci w wieku od 6 lat do około 10/12!

Absolutnie polecam!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: