Czas na zagadkę, której rozwiązanie to zadanie dla czytelnika. Nasi bohaterowie powrócili! Wraz z nimi najnowsze zdarzenia i niewyjaśnione okoliczności czerwonych napisów na ścianach kamienicy. „Zagadka nawiedzonej kamienicy. Detektywi z Tajemniczej 5 kontra duchy” to drugi tom z nowej serii w którym młodzi detektywi rozwiązują zagadki niewyjaśnionych i tajemniczych sytuacji. Czy duchy naprawdę istnieją?

wp-16614462687552005725511107684002-768x1024 Zagadka nawiedzonej kamienicy. Detektywi z Tajemniczej 5 kontra duchy. Nasza Księgarnia LATO 2022

Zagadka nawiedzonej kamienicy. Detektywi z Tajemniczej 5 kontra duchy.

  • Autor: Marta Guzowska
  • Ilustrator: Asia Gwis
  • Liczba stron: 176
  • Do kupienia TUTAJ

Drugi tom nowej serii detektywistycznej o śledczych z Tajemniczej 5! Jak bardzo lubimy zagadki? Bardzo! Tym bardziej, że kolejne tropy zagadkowych i tajemniczych śladów w warszawskiej kamienicy rzucają się bohaterom w oczy. Anka, Piotrek i Jaga słynną z przygód. Można powiedzieć, że wręcz je przyciągają. By zaskoczenia nie było zbyt wiele warto wspomnieć, że pomysłodawcą nadprzyrodzonych poszukiwań jest Lidka (uczennica klasy dziennikarskiej).

Po niezwykłych zdarzeniach w ruinach zamczyska Ogrodzieniec kolejny dzień wakacji zapowiada się… dość nudno. Bo czego można oczekiwać po odwiedzinach z zupą u chorej cioci? Ale zaraz po przestąpieniu progu starej warszawskiej kamienicy Anka, Piotrek i Jaga dowiadują się, że jest tu duch… i że pisze po ścianach czymś czerwonym – bardzo podobnym do krwi! Tutaj zaczyna się śledztwo – a pomocnym będzie uważny, refleksyjny czytelnik.  Bowiem wciągająca historia daje czytelnikowi wybór – od którego zależy dalszy ciąg opowieści.

wp-16614462687552005725511107684002-768x1024 Zagadka nawiedzonej kamienicy. Detektywi z Tajemniczej 5 kontra duchy. Nasza Księgarnia LATO 2022

„Detektywi z Tajemniczej 5” oraz „Detektywi z Tajemniczej 5 kontra duchy” zostali wymyśleni na wyraźne życzenie dzieci Marty Guzowskiej – dotąd autorki powieści kryminalnych dla dorosłych. Znakiem rozpoznawczym obu serii o śledztwach Anki i Piotrka są: przygodowa fabuła, elementy wiedzy o historii i historii sztuki, a także interaktywna forma, gdyż każdy tom wymaga od czytelnika logicznego myślenia i rozwiązywania zagadek.

Bardzo dobra seria i zdecydowanie udana książka – serdecznie polecam dzieciom w wieku szkolnym!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: