Są takie książki, na które czekam z niecierpliwością. Uwielbiam przygodowe i zagadkowe opowieści. Seria Pani Marty Guzowskiej to najwyższej jakości literatura dziecięca. W najnowszej już szóstej części wraz z dziećmi będziemy rozwiązywać zagadki tajemniczej MAZURSKIEJ MUMII. Anka, Piotrek i Jaga (oczywiście razem ze szczurem Sherlockiem) rozpoczynają własne dochodzenie… Ruszacie na spotkanie z przygodą! Zdecydowanie warto wyruszyć na poszukiwania zaginionego medalionu! Tylko kto jest złodziejem?

wp-1612771149426-2-802x1024 Zagadka mazurskiej mumii. Detektywi z Tajemniczej 5. Nasza Księgarnia 2021 – 6+
  • Zagadka mazurskiej mumii. Detektywi z Tajemniczej 5
  • Marta Guzowska
  • forma wydania: książka papierowa
  • oprawa: broszurowa
  • ilustrator: Agata Raczyńska
  • rok wydania: 2021
  • liczba stron: 128
  • format: 140 x 192 mm
  • przedział wiekowy: 6-10
  • Do kupienia TUTAJ

Szósty tom serii detektywistycznej o młodych śledczych z Tajemniczej 5! 

Jak pisałam we wstępie – uwielbiam przygodowe książki. Szczególnie wartościowe są te dla młodzieży.  Seria, którą z radością opisuje na blogu to Detektywi z Tajemniczej 5! Autorka dba jak zawsze o klimat opowieści i interakcje z czytelnikiem. Publikacje Pani Marty Guzowskiej to interaktywna podróż w poszukiwaniu odpowiedzi na zagadkową kradzież. Wspólnie z bohaterami książki: Anią, Piotrem, Jagą i szczurem Sherlockiem rozpoczniemy dochodzenie.

Zwiedzanie piramidy w środku mazurskiego lasu?
W dodatku tuż przed Halloween?

Tutaj klimat niepokoju, tajemnicy i zagadki jest od pierwszych stron. Tym bardziej, że wybierzemy się wspólnie do tajemniczych mumii. Zwiedzanie grobowców zakłóci jednak tajemnicze zniknięcie medalionu.  Tylko kto jest złodziejem? Lista podejrzanych jest długa! Przygoda nie czeka – trzeba nią podążać by dochodzenie zyskało swój szczęśliwy finał!

„Detektywi z Tajemniczej 5” zostali wymyśleni dla dzieci Pani Marty Guzowskiej, która wcześniej była docenioną autorką powieści kryminalnych dla dorosłych. Seria książek o śledztwach Anki i Piotrka łączy przygodową fabułę, elementy wiedzy o nauce i sztuce oraz interaktywną formę. Wspólne [poszukiwania z autorką wymagają od czytelników logicznego myślenia i czytania ze zrozumieniem. Doskonałe do samodzielnego czytania jak i wspólnej zabawy całego rodzeństwa.

Przygody, zagadki, ciekawa fabuła i ulubieni bohaterowie – wyruszamy na poszukiwania przygody! Razem z bohaterami Tajemniczej 5 szukamy złodzieja medalionu! Warto – czytać i poznawać uroki polskich perełek historycznych.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *