Drugi tom serii detektywistycznej o młodych śledczych z Tajemniczej 5! Tym razem młodzi detektywi będą starali się rozwiązać zagadkę zniknięcia tajemniczej czaszki należącej prawdopodobnie do wampira. Wykopaliska archeologiczne to świetny pomysł na wakacyjną przygodę dla Piotrka, Jagi i Anki (oraz szczura Sherlocka).

20180918_164257781868334-225x300 Zagadka grobu wampira. Detektywi z Tajemniczej 5. Powieść detektywistyczna dla 6-10 latków od Wydawnictwa Nasza Księgarnia, wrzesień 2018.

  • ·        Zagadka grobu wampira. Detektywi z Tajemniczej 5
  • ·        Marta Guzowska
  • ·        forma wydania: książka papierowa
  • ·        oprawa: broszurowa
  • ·        ilustrator: Agata Raczyńska
  • ·        rok wydania: 2018
  • ·        liczba stron: 176
  • ·        format: 140 x 192 mm
  • ·        przedział wiekowy: 6-10
  • ·        Do kupienia TUTAJ

O tajemniczej 5 przeczytaliście już TUTAJ Czas na kolejną odsłonę powieści detektywistycznej dla najmłodszych czytelników. Tym razem pod osłoną nocy doszło do kradzieży. Zginęła najprawdziwsza czaszka! Do tego to prawdopodobnie czaszka wampira. Piotrek , Jaga i Anka (wraz ze szczurem Sherlockiem) wyjeżdżają na wakacje wśród skarbów.

Będą przez kilka dni wraz z wujkiem na stanowisku archeologicznym. Ku zaskoczeniu wszystkich w wykopie znajduje się grób wampira… czy może raczej osoby, którą kiedyś o wampiryzm podejrzewano. W dziwnych okolicznościach z grobu znika czaszka – to zadanie dla detektywów. Dzieci przeprowadzają własne śledztwo i zapraszają do niego czytelnika. Wraz z bohaterami historii będzie musiał odpowiedzieć na nurtujące pytania, zbierać hipotezy i wyłonić złodzieja z grona podejrzanych.

Wydanie w formie broszurowej książeczki na szorstkich fioletowo-szarych stronach dodaje klimatu. Bardzo fajne grafiki, spójna kolorystyka czarno-biało-fioletowa barwy. Zręczna kreska, dynamiczny układ tekstu, różne czcionki i rodzaje pisma – nie ma przypadkowości. Ilość i dokładność rysunków powoduje, że książka „ogląda się” jak film kryminalny. Wyobraźnia  podpowiada sceny jak z ekranizacji. Całość tworzy solidną pozycje dla dzieci i młodzieży. Rozwikłanie zagadki wymaga od czytelnika logicznego myślenia i dedukcji. Opowieść wzbogacona jest również elementami wiedzy z historii i historii sztuki. Doskonały pomysł na prezent.

20180918_164257781868334-225x300 Zagadka grobu wampira. Detektywi z Tajemniczej 5. Powieść detektywistyczna dla 6-10 latków od Wydawnictwa Nasza Księgarnia, wrzesień 2018.

„Detektywi z Tajemniczej 5” zostali wymyśleni na wyraźne życzenie dzieci Marty Guzowskiej – dotąd autorki powieści kryminalnych dla dorosłych. Seria książek o śledztwach Anki i Piotrka to interaktywna forma powieści detektywistycznej, humor, dedukcja i wciągająca fabuła.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *