Zagadka ducha Chopina. Detektywi z Tajemniczej 5. Po raz piąty Marta Guzowska zabiera czytelników do ciekawego miejsca w Polsce. Będziemy tym razem w dworku w Żelazowej Woli. Tam w bardzo zagadkowych okolicznościach dochodzi do zaginięcia rękopisu Chopina. Czy to sprawki duchów?  Anka, Piotrek, Jaga (wraz ze szczurem Sherlokiem) zaczynają śledztwo! Seria wymaga logicznego myślenia i zaprasza do detektywistycznych obserwacji oraz dokładnego wnioskowania!

20200520_0820421492267482-767x1024 Zagadka ducha Chopina. Detektywi z Tajemniczej 5 Marta Guzowska. Nasza Księgarnia WIOSNA 2020, 6+

Zagadka ducha Chopina. Detektywi z Tajemniczej 5

  • Marta Guzowska
  • forma wydania: książka papierowa
  • oprawa: broszurowa
  • ilustrator: Agata Raczyńska
  • rok wydania: 2020
  • liczba stron: 128
  • format: 140 x 192 mm
  • przedział wiekowy: 6-10
  • Do kupienia TUTAJ

Piąty tom serii detektywistycznej o młodych śledczych z Tajemniczej 5! 

Anka, Piotrek i Jaga (oczywiście razem ze szczurem Sherlockiem) ruszają na przygodę. Sami jeszcze nie zdaja sobie sprawy, że standardowy wyjazd takim będzie. Ale sytuacja na miejscu wycieczki, na którą zabiera dzieci  Stryjek Robert bardzo szybko się zmienia. Ekipa jedzie do Żelazowej Woli. To rodzinny dworek w którym przez pewien czas mieszkał Fryderyk Chopin. Dzisiaj jest to miejsce jego pamięci i zbiór pamiątek oraz cennych przedmiotów po kompozytorze. W niewyjaśnionych okolicznościach ginie cenny rękopis! Czy to sprawki ducha, którego oblicze ukazuje się dzieciom!? Nie! Zagadka nie jest oczywista i prosta. Będziecie musieli sporo pomyśleć zanim uda Wam się wszystko dobrze połączyć. Tym bardziej, że przed czytelnikiem będzie kilka zagadkowych pytań.

„Detektywi z Tajemniczej 5” zostali wymyśleni na wyraźne życzenie dzieci Marty Guzowskie. Seria bardzo podoba się polskim czytelnikom. Przeznaczona jest dla dzieci w wieku od około 6-12 lat. Śledztwo tym razem również zahacza o walory edukacyjne. Uczy nowych słów jak np. manuskrypt i wprowadza w tematykę ochrony dóbr kultury, pamięci po znanych i cenionych osobach.  Zagadkowa opowieść, którą wraz z bohaterami czytelnik stara się rozwikłać zaprasza do myślenia logicznego. Zagadki, wybory, wątki dają czytelnikowi okazję do samodzielnego wnioskowania. Tym razem również Duch Chopina nie daje młodzieży spokoju. Czy uda im się rozwiązać zagadkę?

20200520_0820421492267482-767x1024 Zagadka ducha Chopina. Detektywi z Tajemniczej 5 Marta Guzowska. Nasza Księgarnia WIOSNA 2020, 6+

Tajemnicza 5 to udana seria. Doskonała do samodzielnego czytania.  Dużo dialogów, elementy graficzne, zagadki, pytania. Wciąga, zachęca do logicznego wnioskowania i samodzielnego czytania. Bawi, zastanawia i pozwala na mądre spędzenie czasu podczas czytania interesującej książki. Bardzo lubię i doceniam serie i na pewno będę sięgać po kolejne tytuły! Ciekawe, gdzie następnym razem wybiorą się Anka, Piotrek i Jaga!

Zagadka ducha Chopina. Detektywi z Tajemniczej 5 to ciekawa propozycja dla fanów logiki, detektywistycznych zagadek oraz historii. Bawi, uczy i podoba się! Seria o detektywistycznych korzeniach tym razem z duchem Chopina w roli głównej.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: