Czy zastanawialiście się kiedyś nad fenomenem życia? Słońce, woda, tlen, rośliny, zwierzęta, człowiek = życie. Każda ze stref oddziałuje na nas i sprawia, że jesteśmy wszechświatem. Brzmi jak z kosmosu czy książki o medytacji – a jeśli dodamy jeszcze artystyczne grafiki to robi się bardzo ciekawie. Książka o zadziwiającym życiu to książka o nas samych. Kolorowa i pełna prawdy z której często nie zdajemy sobie nawet sprawy.

20180327_202742 Zadziwiające życie. Dlaczego każdy z nas jest wszechświatem?

Zadziwiające życie. Dlaczego każdy z nas jest wszechświatem?

  • Seria: ART Egmont
  • Autor: Maynerick Blaise Misha
  • Tłumaczenie: Klingofer-Szostakowska Anna
  • Wydawnictwo: Egmont Polska Sp. z o.o.

Czy wiedzieliście, że :

  • Ludzi łączy z wodą pierwotna więź – w wodzie rozpoczynamy nasze życie. Pierwsze 9 miesięcy jesteśmy zanurzeni w łonie matki – jakby w morskim świecie…
  • Cała energia płynąca w tej chwili przez twoje ciało pochodzi od roślin –które uzyskały je z samego słońca…
  • Ludzie od wieków współpracują ze zwierzętami dla postępu ludzkiej cywilizacji: psy, indyki domowe, złote rybki, jedwabniki, konie, owce, fretki.
  • Każdego roku na ziemię spada 40 tysięcy ton pyłu kosmicznego.

To tylko malutka namiastka zawartości książki Zadziwiające życie. Dlaczego każdy z nas jest wszechświatem? Każda strona to kompendium doniesień ze strefy nauki. Mieszanka wiedzy z biologii, chemii, fizyki, techniki czy duchowości. Na pewno nie jedna rządna wiedzy młoda istota lub młody chłopiec poszukuje odpowiedzi na podstawowe prawdy świata. Jakie reguły nim rządzą lub co jest najważniejsze. Książkę dedykuję jednak głównie nastolatką i dorosłym – fakty to jedno, lecz wartości z nich wynikające to zupełnie inna historia. Potrzeba więcej dojrzałości, aby odebrać wartości zawarte w książce.

Czy wiecie, że każdy atom naszego ciała składa się z pozostałości gwiazd i potężnych galaktycznych eksplozji? Albo że nasz mózg w prawie 80% składa się z wody? Uwierzycie, że grzybom jest genetycznie bliżej do człowieka niż do świata roślin? A my, ludzie, jesteśmy połączeni tą samą biochemiczną podstawą ze wszystkimi żywymi istotami na Ziemi – od jednokomórkowej ameby po wielkiego płetwala błękitnego!

Prawdy, które mogą zrewolucjonizować nasze spojrzenia na świat. Pozwalają zyskać dystans wobec świata natury i techniki. Spojrzeć na swoje życie z innego punktu widzenia. Mam nadzieje, że ta książka nauczy też młodzież szanować przyrodę i życie (od poczęcia po jego kres).

Grafiki – alternatywna kreska, która potrafi nieźle podkreślić sens napisanych słów. Moc kolorów, duże ilustracje i piękne wydanie książki. Art. Egmont – zachęcam do przyjrzenia się bliżej serii bo mnóstwo tutaj perełek dla młodych, średnich i dużych czytelników.

Zadziwiające życie do kupienia TUTAJ


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *