Pewność siebie to komponent naszej osobowości, który wymaga miłości i szacunku. Samoocena musi być twoją mocną stroną – zasługujesz na to! Jak nad nią pracować? Skąd źródła obniżenia poczucia własnej wartości, jakie wskazówki do samodzielnej pracy obrać? Polecam serdecznie najnowsza książkę od Wydawnictwa Znak!  Najwyższa pora zadbać o siebie – świadomie i aktywnie.

wp-1657396007061-scaled Zaakceptuj siebie. Jak zaprzyjaźnić się ze sobą i docenić swoją wartość. Wydawnictwo Znak. 2022

Co zrobić, aby podnieść samoocenę?
Jeśli pytasz o kogoś – potrzebna jest zgoda osoby, której brakuje wiary w siebie na aktywną pracę. Jeśli Ty jesteś taką osobą i juz podjęłaś/podjołeś decyzję o zmienię potrzebujesz wskazówek jak jej dokonać. Z pomocą przychodzę ja – zapraszam na sesje indywidualne. Z pomocą przychodzi także autorka poblikacji, która w najnowszym poradniku zebrała ważne elementy pracy nad zdrowym poczuciem własnej wartości.  Autorka zadbała, aby każdy czytelnik zrozumiał przesłanie i potrafił je odpowiednio zastosować w praktyce.  Bo w zmienię ważna jest aktywna postawa. Bez działania nie ma efektu. Owszem nie wszystko jest „z naszej winy” – bo tylko 30% poczucia własnej wartości mamy z urodzenia. Pozostałe 70% to wpływy osobiste, środowiskowe, wychowanie, sytuacje znaczące. Jak widać sporo mamy do powiedzenia. Zwykle około 8 roku życia dziecko zaczyna wątpić w siebie. Jeśli pokona wątpliwości wynikające z porównywania się z innymi i podejmie decyzję, że jest wystarczająco dobre ma szansę na zbudowanie zdrowego poczucia własnej wartości. To kluczowe lata dorastania sprawiają bowiem, że ziarenko pewności siebie kiełkuje i rośnie lub czeka na żyzną glebę.

Autorka w swojej najnowszej publikacji opisie powody dla których zwykle nie mamy pewności siebie. Zdradza także kilka historii swoich pacjentów a nawet własną. To bardzo pomocne historię, które przybliżają nam prawidłowy obraz nas samych.  Sercem książki jest podróż do zmiany – poradnik jak zbudować zdrową pewność siebie. Znajdziemy tam sporo ważnych słów w tym cytaty znanych postaci oraz ćwiczenia a także miejsca na notatki. Bardzo podobają mi się podsumowania i wytłuszczenia w tekście – pozwalają łatwo podsumować i wyróżnić informacje z wielu słów. Rameczki i miejsca na notatki są również praktyczne. Warto również wspomnieć o zaproponowanych ćwiczeniach – część z nich sama stosuje w pracy z klientami. Wszystkie warto samemu wykonać.

Książka wspomina również, że czasami potrzebujemy pomocy psychologa i terapeuty. Poleca także łączenie sesji indywidualnych z terapią grupową. Ja osobiście bardzo cieszę się z tak pozycji (sama marzę, aby kiedyś napisać podobny poradnik z mojej praktyki i doświadczeń oraz wiedzy). Uważam, że praca nad pewnością siebie jest szalenie ważna i potrzebna! Nie możemy z niej rezygnować bo to inwestycja w siebie, relacje i szczęście swoje i tych których kochamy lub w przyszłości pokochamy.

Poblikacja jest bardzo przystępnie napisana i co najważniejsze pasuje do każdego czytelnika w wieku od nastoletniego bez górnej granicy. Polecam czytać sprawnie – w kilka dni! Zmiany nie lubią zbyt wolnego tempa.

Zacznijcie już dziś!

Książka zdecydowanie jest dobrym impulsem i pierwszym (i nie tylko) krokiem.

Do kupienia TUTAJ https://www.empik.com/zaakceptuj-siebie-jak-zaprzyjaznic-sie-ze-soba-i-docenic-swoja-wartosc-congost-silvia,p1308197603,ksiazka-p?cq_src=google_ads&cq_cmp=15083288390&cq_term=&cq_plac=&cq_net=u&cq_plt=gp&gclid=Cj0KCQjwzqSWBhDPARIsAK38LY_oDOefvo6V0gBOCb8W3_LZqTLaclRLRx0tZu9f7H_PRo1SWBfDI2IaAspXEALw_wcB&gclsrc=aw.ds


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *