„Wynalazki roślin” to książka, która otwiera oczy na niezwykłe wykorzystanie roślin w codzienności. Te niezwykłe zastosowania dla wykorzystania zielonych istot biologicznych zmieniają bieg historii i wprowadzają innowacje. Jakie? Zapraszam na niecodzienne spotkanie z nauką w formie kolorowej publikacji z serii Akademia mądrego dziecka od HarperCollins Polska.  

wp-16789666571967818396489696361032-837x1024 <strong>Wynalazki roślin. 7+ Akademia mądrego dziecka. HarperKids WIOSNA 2023</strong>
  • Wynalazki roślin. Akademia mądrego dziecka
  • Autor: CliveGifford
  • Ilustrator:Gosia Herba
  • Tłumaczenie: Wojciech Mikołuszko
  • Oprawa:twarda
  • Objętość:80 stron
  • Format:235×276
  • Cena:49,99
  • Grupa docelowa:7-12 lat
  • Do kupienia TUTAJ

Czy wiesz, że rzepy w butach zawdzięczasz łopianowi; oddychasz dzięki glonom, a twój kask stworzono na wzór owocu pomelo? Rośliny ewoluowały przez miliony lat. Miały sporo czasu, by opracować skuteczne sposoby radzenia sobie z problemami. Nauczyły się wytwarzać materiały i struktury o niesamowitych właściwościach, leczyć choroby i produkować czystą energię. Ogromne zasługi mają dla zdrowia, techniki i rozwoju człowieka. A gdyby tak…

Ludzie mogli się od roślin nauczyć! Nic dziwnego, że naukowcy się na nich wzorują, opracowując nowoczesne roboty, bezpieczne budowle, skuteczne lekarstwa czy ekologiczne materiały. Rośliny naprawdę maja kolosalne znaczenie dla człowieka i planety Ziemia.

W książce „Wynalazki roślin” poznasz okazy, które zainspirowały ludzi do ważnych odkryć i dowiesz się, co i ty zawdzięczasz drzewom, krzewom i kwiatom! To także lekcja pokory wobec przyrody i zachęta do czerpania z niej inspiracji. Nawet dla czytelnika w wieku 7-8 lat publikacja może okazać się inspiracją.

Dzięki przykładom z codziennego życia i zaskakującym ciekawostkom łatwiej jest zrozumieć fascynujące zagadnienia, które opisał CliveGifford, autor bestsellerowych książek edukacyjnych dla dzieci. Treść dostosował do dzieci w wieku wczesnoszkolnym, ale zachwycą się nią zarówno młodsi jak i starsi czytelnicy, bo zabawa zgrabnie przeplata się tu z edukacją. Książka doskonale wpisuje się w nurt STEAM, nowoczesne podejście do nauczania łączące naukę, technologię, inżynierię, matematykę oraz sztukę. Brawurowe ilustracje odgrywają w tej książce kluczową rolę – ożywiają tekst i pomagają go zrozumieć, rozbudzają wyobraźnię i podtrzymują zainteresowanie. Wykonała je Gosia Herba, światowej sławy polska artystka, autorka nagradzanych książek, m.in. „Balonowa 5” oraz „Van Dog”. Zdecydowanie nie można być obojętnym wobec twórczości ilustratora.

wp-16789666571967818396489696361032-837x1024 <strong>Wynalazki roślin. 7+ Akademia mądrego dziecka. HarperKids WIOSNA 2023</strong>

Książkę wydrukowano na wysokiej jakości papierze, w twardej oprawie. Aż 80 stron wiedzy i zabawy w najlepszym wydaniu! Premium – z szacunkiem dla roślin i o roślinach!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *