CzuCzu to polska marka produktów edukacyjnych dla dzieci. Szturmem zdobyła serca mam, tatusiów i oczywiście dzieci. O wspaniałych produktach od CzuCzu pisałam już tutaj KLIK . Jako mama, psycholog i wielbicielka trendów dziecięcych i polskich marek postanowiłam zrobić wpis o wiosennych nowościach tej marki – sprawdźmy co tym razem proponuje CzuCzu. Wiosenne nowości od CzuCzu – zaczynamy.

20180413_083614989843567 Wiosenne nowości od CzuCzu – 1-2-3 latka i więcej.

Biblioteczka CzuCzu Zestaw edukacyjny dla dzieci 1+

20180413_083614989843567 Wiosenne nowości od CzuCzu – 1-2-3 latka i więcej.

Edukacja malucha oczywiście intuicyjnie przebiega z książkami. Warto, aby od najmłodszych chwil zachęcać dziecko do książek – a CzuCzu ma w swojej biblioteczce ich sporo. Zestaw edukacyjny zawiera 4 książeczki-harmonijki w prezentowym pudełku. Kolorystyka, wykonania i dobór grafik to oczywiście klasa sama w sobie. W zestawie znajdziemy długie (98 cm!) książeczki: Moje ciało, Co czuję, Owoce i warzywa, Na wsi. Każdy z tematów potraktowany został z dużą dokładnością i starannością. Kolorowe ilustracje oraz ich podpisy to zabawa dla całej rodziny. Czy potrafisz wymienić i pokazać części ciała? Opowiedz co znajduje się na wsi czy jakie znasz warzywa i owoce? Pytania, poszukiwania i zgadywania – to nieodłączny element zabawy z książeczkami. Książeczki oczywiście zachęcają do wymawiania pierwszych słów i odkrywania otaczającego świata. Dobry pretekst do ćwiczeń pamięci, motoryki czy koncentracji.

Świetnie sprawdzą się także w podróży pociągiem i autem (testowane na moim dziecku). Grafiki – cieszą oko i zabierają w kolorowy świat – w sam raz na wiosnę.

Puzzle progresywne Pojazdy w akcji dla dzieci 3+

20180413_083614989843567 Wiosenne nowości od CzuCzu – 1-2-3 latka i więcej.

Coś wydarzyło się w mieście – szybko! Policja, pogotowie, helikopter, straż pożarna – pomoc już nadjeżdża. Zadanie jak na działanie służb w akcji nie jest banalne. Zestaw składa się z 4 układanek o zróżnicowanej liczbie elementów (9, 12, 15 i aż 35!), dzięki czemu dzieci stopniowo uczą się radzić sobie z coraz trudniejszymi puzzlami. Puzzle uczą także selekcji i segregowania elementów, planowania pracy. Na start zabawy należy rozdzielić elementy według koloru na odwrocie na właściwy stos. Gotowe zbiory stanowią zaproszenie do działania – od łatwiejszych bo mniejszych puzzli do tych naprawdę sporych i całkiem trudnych. Grafiki na puzzlach są bardzo dynamiczne i z dużą ilością drobnych szczegółów. Przedstawiają specjalistyczne pojazdy ratunkowe oraz ludzi (i nie tylko) w akcji ratowniczej. Poza tym sporo tutaj kobiet w akcji np. policjantka na motorze. Zestaw wzbogacony jest o 8 figurek które można wesoło i kreatywnie łączyć z puzzlami tworząc własne opowieści, wprowadzając nowe pojazdy czy odgrywając sceny ratunkowe.

Zabawa z puzzlami i figurkami:

  • ćwiczy zdolności manualne i spostrzegawczość
  • zachęca do planowania pracy, dzielenia elementów na zbiory
  • stymuluje kreatywność
  • zachęca do poznawania świata i pobudza wyobraźnię
  • uczy cierpliwości i wytrwałości

Dłuuugie puzzle W stadninie dla dzieci 3+

20180413_083614989843567 Wiosenne nowości od CzuCzu – 1-2-3 latka i więcej.

Coś wspaniałego dla wielbicieli zwierząt, układanek i oczywiście koni. Wybieramy się z wizytą do stadniny, gdzie obserwujemy wspaniałe konie i ich opiekunów. Nie zabrakło również kwiatów, elementów przyrody i zabudowy właściwej dla stadniny. Obrazek po ułożeniu ma aż 98 x 33 cm. W 40-elementowej puzzlach znajdziecie 3 układanki progresywne (5-, 6- i 8-elementowe). Układanki można izolować od zestawu głównego lub układać od razu z całością. Konie zostały zaprezentowane na puzzlach jako dostojne, wspaniałe, różnorodne i „sportowe” zwierzęta. Ukazane są również jako zwierzęta przyjazne dzieciom. Duże i bardzo kolorowe elementy zachęcają do zabawy i na pewno powodują, że maluchy będą chciały wybrać się do prawdziwej stadniny zobaczyć te wspaniałe zwierzęta. Puzzle wydane są w solidnym pudełku-walizce, dzięki czemu doskonale nadają się na prezent czy pięknie prezentują się na półce.

W serii dostępne są także Dłuuugie puzzle Na budowie.

Memorkiocean dla dzieci 2+a

20180413_083614989843567 Wiosenne nowości od CzuCzu – 1-2-3 latka i więcej.

Niemal każde dziecko zna lub pozna i pokocha zabawę edukacyjną typu gra pamięciowa „memory”. Zadaniem gracza jest odszukanie pary takich samych obrazków podwodnych zwierząt. Zestaw składa się z 30 elementów na których zobaczymy pływające w błękitnej wodzie kraby, żółwie, różnorodne ryby, ośmiornice, koniki morskie, meduzy czy wieloryby. Stopień trudności zabawy można swobodnie samodzielnie dostosowywać do poziomu dziecka. Zaczynamy od 3-4 par a kończymy na 15. Ćwiczymy pamięć, koncentrację i stymulujemy fascynację światem i otaczającą przyrodą. Zabawa to doskonały pretekst do poznania zwierząt oceanicznych czy rozmowy o bogactwie i zagrożeniu rafy koralowej. MEMORKI zostały pięknie i trwale wydane, pudełko tradycyjnie gotowe na prezent czy do kolekcji w dziecięcym pokoju.

Wiosenne nowości od CzuCzu

CzuCzu to magia kolorów i solidna edukacja Maluchów. Już roczne dziecko gotowe jest do zabawy w kształty, kolory, słowa i znaczenia. Starsze może z powodzeniem ćwiczyć pamięć, koncentracje, motorykę, wyobraźnie. Nie zapomnijcie zajrzeć TUTAJ by poznać więcej produktów CzuCzu (moja poprzednia rekomendacja) oraz TUTAJ by poznać całą ofertę firmy.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *