Cyryl to wesoła wiewiórka, która uwielbia żyć chwilą. Nie w głowie jej zapasy na zimę czy planowanie przyszłości.  Ostatnia szansa na zdobycie pokarmu to wyścig między wiewiórkami o ostatnią szyszkę w sezonie. Brak współpracy okazał się poważnym błędem. Pora nauczyć się na cudzych błędach i przyjąć humorystyczną lekcje o współpracy.

20190117_215910-2814530787 Wiewiórki, które nie chciały się dzielić – humorystyczna i mądra opowieść o sensie współpracy od Zielona Sowa 4+

  • Wiewiórki, które nie chciały się dzielić
  • Autor: Rachel Bright
  • Data wydania: 2018
  • Format: 250×290
  • Oprawa: Twarda
  • Liczba stron: 32
  • Ilustrator: Jim Field
  • Wiek czytelnika: 4-5 lat
  • Seria: PICTUREBOOK
  • Do kupienia TUTAJ

Przepięknie zilustrowany picturebook zabiera nas do lasu, którego mieszkańcem jest wiewiórka o imieniu Cyryl. Bohater opowieści absolutnie nie lubi myśleć o przyszłości i przejmować się tematami dnia codziennego. Ostatnia pora na zrobienie zapasów na zimę to ostatnia szansa Cyryla na przetrwanie chłodu. Kłopot w tym, że do pogoni o szyszkę ruszył także Błażej. Pojedynek o szyszkę zakończył się porażką. Gdzie dwóch się bije tam…

Wiewiórki mocno pożałowały rywalizacji i przekonały się, że prawdziwe szczęście można odnaleźć tylko dzieląc się z innymi. Zyskując przy tym sporo radości oraz przyjaźń.

Wiewiórki, które nie chciały się dzielić, to kolorowa propozycja dla najmłodszych czytelników. Zachwyca oprawą wizualną oraz humorystyczną treścią z morałem, który daje do myślenia i promuje uniwersalne wartości. Pełna zwrotów akcji fabuła to trzymająca  w napięciu opowieść.

20190117_215910-2814530787 Wiewiórki, które nie chciały się dzielić – humorystyczna i mądra opowieść o sensie współpracy od Zielona Sowa 4+

Moja prawie 2-latka uwielbia, kiedy jej czytam o przygodach wiewiórek. Przedszkolaki po prostu pokochają tą książkę. Sama wykorzystuję publikacje do ćwiczeń koncentracji i spostrzegania. Proszę córkę o wskazanie, gdzie znajdziemy orzeszka na kolejnych wielkoformatowych ilustracjach. Absolutnie zachęcam do czytania z dzieckiem i rozmowy. Twórzcie dalsze losy i kolejne przygody wiewiórek.  Dyskutujcie o rywalizacji, współpracy, dzieleniu się i przyjaźni.

Absolutnie ważny temat współdzielenia się i przyjaźni – dedykowany dzieciom w wieku przedszkolnym oraz nieco starszym/młodszym.

20190117_215910-2814530787 Wiewiórki, które nie chciały się dzielić – humorystyczna i mądra opowieść o sensie współpracy od Zielona Sowa 4+

Na koniec jeszcze raz wspomnę o fenomenalnych ilustracjach, które razem z zabawną fabułą tworzą zestaw idealny. Zobaczcie sami! Serdecznie polecam!!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *