Jak zachęcić dzieci do zdrowego jedzenia? Jak przekazać im wartościowe informacje o składnikach pokarmowych? Wiem co jem to pełna zabawnych ilustracji i ciekawostek seria książek o jedzeniu. Wyjaśniają, jak rosną owoce, warzywa i zboża; jak powstają z nich różne produkty i uczą jeść zdrowo! Wybrałam na początek dwie pozycje – banany i czekoladę! Razem tworzą smakowity duet! Tylko skąd je mamy w  naszych domach? Czy warto zwrócić uwagę na coś szczególnie przy wyborze czekolady albo co zrobić z zbyt dojrzałam bananem? Kolorowe i edukacyjne książki podpowiadają ciekawe rozwiązania!

wp-1643266620893-1024x768 WIEM CO JEM Czekolada i Banany - AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA HarperCollins Polska– styczeń 2022

WIEM CO JEM. AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA

Warto jeść mądrze i zdrowo. Natura zapełnia nasze talerze wspaniałymi produktami. Skąd się one biorą? Jaką drogę przebywają, zanim trafią do naszych kuchni? Jak wybierać te najlepsze? Te i inne ciekawe informacje znajdziecie w tej serii atrakcyjnych i mądrych książeczek. Wiem co jem to pełna zabawnych ilustracji i ciekawostek seria książek o jedzeniu. Wyjaśniają, jak rosną owoce, warzywa i zboża; jak powstają z nich różne produkty i uczą jeść zdrowo! Zobaczmy co kryje się w BANANACH I CZEKOLADZIE.

Banany. Akademia mądrego dziecka. Wiem, co jem!

 • Autor:Anne-Claire Lévêque
 • Ilustrator: Nicolas Gouny
 • Tłumaczenie:Katarzyna Grzyb
 • Oprawa:twarda
 • Objętość:40 stron
 • Format:220×260
 • Cena: 24,99
 • Grupa docelowa:3-7 lat
 • Do kupienia TUTAJ

Uwielbiam banany! Są smaczne, podręczne i bardzo wartościowe. Czy wiecie, że to właśnie banany są najczęściej jedzonym owocem na świecie. Ciekawostką jest fakt, że jeszcze 200 lat temu miały pestki, a wśród 1500 odmian są też warzywne?! To bardzo pożywne owoce bogate w cukry i potas, nabierają słodyczy wraz z plamkami na skórze, dojrzewają w ciemności i lepiej trawią się, gdy jemy je rozgniecione. Trwają nawet badania, aby banany były odporne na chorobę Covendisha – naukowcy bacznie im się przyglądają.

Banany to owoce, które z chęcią jemy i po których czujemy się zdrowi i pełni energii!

Wspaniałe, wartościowe i co ciekawe nieco humorystyczne! Bohaterzy dowcipów ze skórką od banana czy częste elementy popkultury. Uwielbiamy banany!

wp-1643266620893-1024x768 WIEM CO JEM Czekolada i Banany - AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA HarperCollins Polska– styczeń 2022

Czekolada. Akademia mądrego dziecka. Wiem, co jem!

 • Autor: Sandrine Dumas-Roy
 • Ilustrator: Nicolas Gouny
 • Tłumaczenie:Katarzyna Grzyb
 • Oprawa:twarda
 • Objętość:40 stron
 • Format:220×260
 • Cena: 24,99
 • Grupa docelowa:3-7 lat
 • Do kupienia TUTAJ

Czekolada jest jednym z ulubionych dań dorosłych i dzieci. Bez trudu znajdujemy ją na sklepowych półkach a jeszcze niedawno była nie do zdobycia i nieznana. Przywieziono ją na statykach z Ameryki Środkowej. Teraz czas na serię pytań: Kto z Was lubi czekoladę? Jaką wybieracie? Z czego robi się czekoladę? Jak rosną kakaowce i dlaczego tak trudno o ich owoce? Czym różni się czekolada gorzka od mlecznej i białej? Jak wybrać tę najlepszą? I kto je najwięcej tego przysmaku na świecie?

Wszystkie odpowiedzi znajdziecie w książce! W dodatku w kolorowej oprawie graficznej z mnóstwem ciekawostek i delikatną dawką humoru. Oczywiście proporcje jak na Akademię Mądrego dziecka są idealne! Zdecydowanie polecam książkę, która skradła moje serce i z apatytem trafi do młodych czytelników.

O serii:

Akademia Mądrego Dziecka to opracowana przez polskich ekspertów nowoczesna seria edukacyjna wspierająca kompleksowy rozwój dzieci zarówno tych najmłodszych, ale i starszych. Książki z kilkunastu podserii pomagają doskonalić ważne umiejętności niemowlaków i przedszkolaków: słuchanie, rozumienie, logiczne myślenie, psychomotorykę, rysowanie, liczenie, naklejanie, rozpoznawanie kształtów i liter, pisanie po śladzie. Rozwijają wyobraźnię, słownictwo i sprawność manualną, poszerzają wiedzę o sobie i świecie, uczą wartości społecznych.Dzieci szybciej uczą się, gdy czerpią z tego przyjemność, a pozytywne emocje pomagają przyswoić wiedzę. Książki z serii Akademia Mądrego Dzieckasą interaktywne, dostosowane są do wieku, interesujące i ciekawe, zachęcają do samodzielnego odkrywania świata i pomagają go zrozumieć.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: