Wesoły Ryjek przywitał już wiosnę. Był na targach książki, sprawdzał zawartość garażu, zbudował domek, podarował mamie kwiaty z tatą a nawet dowiedział się, że nie we wszystkie gry można grać.  Zabawne opowieści i ciepłe ilustracje. Ciekawe i edukacyjne oraz humorystyczne opowieści z życia każdego dziecka. Mądre wnioski i absolutnie ciepłe i rodzinne historie. Poczytajcie razem!

20200520_0833461174727925-768x1024 Wesoły Ryjek i wiosna – opowiadania dla najmłodszych. Media Rodzina 2+
  • Wesoły Ryjek i wiosna
  • Wydawnictwo Media Rodzina
  • Do kupienia TUTAJ
Seria wydawnicza: Wesoły Ryjek
Rok wydania: 2020
Ilustracje: Agnieszka Żelewska
Format: 210 x 227 mm
Liczba stron: 48
Rodzaj oprawy: twarda

Uwielbiam ciepłe historie z rodzinnym tłem w opowieściach. Ryjek ma to w sobie. To wesołe dziecko (chociaż świnka), które z ciekawością i radością podąża po świecie dorosłych. Zabawna, radosna i bardzo wciągająca książka. A w środku bardzo dużo opowieści, które z pewnością zaciekawią czytelników w wieku 2-6 lat. 

„Wesoły Ryjek i wiosna” to kolejna pozycja z serii. Osobiście to moje pierwsze spotkanie z wesołą rodzinką bohatera. Od pierwszych słów wiedziałam, że to bardzo dobra książka dla najmłodszych. Moja 3-latnie córka po prostu zastygła. Wciągająca opowieść, krótkie rozdziały i tematyka dotycząca każdego to coś co sprawiło, że dziecko było szczęśliwe i bardzo zaciekawione. Ryjek wraz z rodziną podąża tam, gdzie każde ciekawe dziecko. Jego codzienne odkrycia wzbogacają wiedzę o świecie i pozwalają przemycić element edukacyjny w zabawnej oprawie graficznej. Dowiadujemy się np. że kobiety lubią kwiaty a autorów książek jest mniej niż samych książek. Bywają też gry, w które nie można wygrać a tata i tak gra. Nie zabraknie także wiosennych spacerów, zabaw na świeżym powietrzu, podróży.  Pachnące kwiaty na drzewach i promienie wiosennego słońca to coś co Ryjek zauważa i bardzo lubi. Książka uwrażliwia więc dzieci na przyrodę i otaczające nas szczegóły.

Wiosna jest tłem i ważnym elementem opowieści. Nie jest to jednak książka tylko opisująca przyrodę i pory roku. „Wesoły Ryjek i wiosna” to wspaniała opowieść, która wpisuje się potrzeby dziecka w wieku przedszkolnym. Ryjek jest narratorem opowieści i z ciekawością i emocjami opowiada ze swojej dziecięcej perspektywie. Uwielbiam tak samo pierwszy jak i ostatni akapit. Powitanie na dzień dobry i podsumowanie, wnioski i ciekawa nauka towarzyszy każdemu zakończeniu.

„Wesoły Ryjek i wiosna” to zbiór opowieści dla młodego czytelnika. Ciepłe, rodzinne, humorystyczne opowieści. Bogato ilustrowane i z miłym początkiem i podsumowaniem na zakończenie. Edukują, bawią i pozwalają na poznawanie świata takim jest a w dodatku uwrażliwiają na to co ważne, piękne i wartościowe.  Wyruszajmy wraz z Ryjkiem, rodzicami i jego najlepszym przyjacielem – żółwiem Przytulanką w przygody ukryte w każdej z opowieści.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: