Powerbook dla dziewczyn i chłopaków to niewielkie książeczki o niesamowitej zawartości. Inspirujące teksty, ważne tematy i aktualne spojrzenie na życie nastolatka i nastolatki. Wywiady ze znanymi osobami, przegląd ponad dwudziestu cech, które nastolatki powinny w sobie pielęgnować.  Bez tematów tabu i z dużym wyczuciem oraz ogromną porcją energii i sprawdzonych strategii na podnoszenie na duchu!

20181202_1238281731830657-300x225 Wartościowy przewodnik dla nastolatków Powerbook dla dziewczyn i chłopaków. Media Rodzina 12. 2018

Życie nastolatków nie należy do prostych. Olbrzymia ilość wątpliwości, pozytywne i negatywne relacje, miłości, rozstania, walka z samym sobą czy akceptacja własnego wyglądu. Budowanie pewności siebie, rozterki związane z wyborem zawodu, kontaktami z rówieśnikami. Mogłabym tak bardzo długo wymieniać. Od wielu lat współpracuje z młodzieżą jako psychologa i doradca zawodowy, edukator i coach w jednym z sopockich liceów ogólnokształcących oraz szkole podstawowej. Znam problemy i radości młodzieży. Wiem, jak bardzo potrzebują rozmowy,  wysłuchania o swoich problemach, rad czy pocieszenia w chwili smutku.  Wiem, że poszukują autorytetu, kierunkowskazu czy wzorca. Wiem także, jak często brakuje nastolatką  rozmowy z wartościowym dorosłym, który zainspiruje, wysłucha i podpowie.  Na szczęście jest POWERBOOK.

  • Powerbook dla dziewczyn oraz Powerbook dla chłopaków
  • autor:Jenni Pääskysaari
  • przekład:Iwona Kiuru
  • wydawca:Media Rodzina
  • ilość stron:144rok
  • Do kupienia TUTAJ oraz TUTAJ

20181202_1238281731830657-300x225 Wartościowy przewodnik dla nastolatków Powerbook dla dziewczyn i chłopaków. Media Rodzina 12. 2018

Powerbooki to książki dla nastolatków. Zarówno dla 11,12 jak i 17 latków. Dwie książki, z których każda dedykowana jest dziewczynom  lub chłopakom. Sprawdzone i przetestowane na uczniach  ze szkoły podstawowej, gimnazjum oraz liceum.  Powerbook to rozmowa autorki oraz zaproszonych gości z nastolatkiem.  Rozmowa pełna zrozumienia, inspiracji i ciekawych informacji. To głos, który chce usłyszeć każda młoda dziewczyna oraz młody chłopak.  Dzięki inspirującym tekstom nastolatek zrozumie jakimi wartościami warto kierować się w życiu,  dowie się jak radzić sobie z uczuciami, rozwijać swoje zdolności i tworzyć satysfakcjonujące relacje.

Powerbook zawiera również sporo krótkich wywiadów, przemówień osób, które odniosły w życiu sukces osobisty lub zawodowy. To realistyczne wzorce, ciekawe biografie oraz wspaniała inspiracja.

Dodatkowo powerbook to sporo głębokich cytatów, motywujących myśli  oraz ciekawe grafiki. Zwłaszcza powerbook dla dziewczyn na grafikach obala wzorce wyglądu lansowane w mediach. Sympatyczna nastolatka daleka jest od wizerunku z wybiegu czy reklam telewizyjnych. Radosna, autentyczna dziewczyna, która cieszy się życiem. Nastolatek to charyzmatyczny młodzieniec, który bawi się życiem i korzysta z jego uroków tj. słucha muzyki czy jeździ na desce.

Jakimi wartościami ma kierować się w życiu nastolatek? Autorka Powerbooka zaproponowała ich sporo m.in.:

– siła
– pewność siebie
-inteligencja
-empatia
– bycie zabawnym
– bycie przystojnym (bez znaczenia wygląd!)
– bycie kochanym i kochającym itd.

Ważne i bardzo dobrze opisane wartości, które pokazują na piękno duchowe i namawiają do jego pielęgnowania.  W prostych słowach i z dużym wyczuciem. Doskonała pozycja dla każdego nastolatka, pragnącego zrozumieć świat dorosłych, w który wkracza. Serdecznie polecam.

Newsletter

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach od psychologicoach.pl

Jeszcze chwilka...

Dziękuję za zapisanie się na mój newsletter! Sprawdź teraz swoją pocztę.

 


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *