Opowieści w których wartościowe zachowania obecne są w codziennym życiu książkowych bohaterów. Bez patosu i wielkich słów. Za to przez śledzenie losów wyjątkowych bohaterów i pięknej oprawie graficznej. Wydawnictwo Wilga wydało cztery historie dla dzieci, które chcą doskonalić samodzielne czytanie i przeżyć przygody z bohaterami, których nie sposób nie lubić. W każdej z tych książeczek pojawia się wyzwanie, z którym musi zmierzyć się nie tylko książkowa postać, ale także mały czytelnik.
Przyjaźń pomimo różnic, troska o innych, poszukiwanie porozumienia ponad podziałami, walka o to, co ważne! Proste teksty, idealne dla przedszkolaków i dzieci 6+, które opanowały samodzielne czytanie.  Mądre i pięknie wydane: Zaginiona księgarnia , Dom na górze, Wielki dzień Małej Króliczki oraz Moja wspaniała przyjaciółka.

20181227_222952141980422-300x225 Wartości zaklęte w opowieściach dla dzieci: 4 wartościowe opowieści od Wilga: Zaginiona księgarnia, Dom na górze, Wielki dzień Małej Króliczki oraz Moja wspaniała przyjaciółka .

Zaginiona księgarnia

Milly uwielbia czytać książki. Najwspanialsze chwile spędza z książką w spotkaniach w pobliskiej księgarni, którą prowadzi starsza pani Minty.  Jej właścicielka wie o książkach wszystko a każde spotkanie z książką jest fenomenalnym przeżyciem dla Milly.

Pewnego dnia, gdy okazuje się, że księgarnia jest zamknięta Milly czuje wielki niepokój. Ogromnei martwi się o Panią Minty i szuka odpowiedzi na zagadkowe zamknięcie księgarni.  Wszystko wskazuje na to, że księgarnia zostanie zamknięta.  Ukojenia szuka w ulubionej książce: Matyldzie. Milly zaczęła także rysować księgarnie… Plakat powiesiła na drzwiach zamkniętej księgarni. O tym co plakat spowodował dowiecie się z książki. Jaki był powód zamknięcia księgarni i czy została jeszcze kiedyś otwarta?

Zaginiona księgarnia to wspaniała, ciepła historia o roli książki i znaczeniu ważnych osób w naszym życiu. Bardzo często potrafimy docenić coś lub kogoś wtedy, kiedy to tracimy. Jaką wielką rolę w naszym życiu ma literatura? Czy ulubiona książka może być najlepszym przyjacielem dziecka? TAK!

20181227_222952141980422-300x225 Wartości zaklęte w opowieściach dla dzieci: 4 wartościowe opowieści od Wilga: Zaginiona księgarnia, Dom na górze, Wielki dzień Małej Króliczki oraz Moja wspaniała przyjaciółka .

Dom na górze

  • Autor: Standish Ali
  • Liczba stron 96
  • Wydawca Wilga
  • Autor Standish Ali
  • Do kupienia TUTAJ

Mała Yasmeen pięła się w górę. Uwielbiała wpatrywać się w gorę, w niebo i drzewa. Dziewczynka wyruszyła w podróż do lasu. Kiedy Yasmeen znajduje w dżungli niedźwiadka, jej życie się odmienia. Spędzają razem wspaniałe chwile. Niestety mieszkańcy wioski boją się niedźwiedzi.  Wkrótce zaczynają budowę płotu, który ma ich odgrodzić od wszystkiego, co nieznane. Yasmeen i Gwiazdek muszą znaleźć inne miejsce do życia. Wyruszają w podróż. Spotykają wiele nieznanych miejsc i osób, które nie zawsze są im przychylni. Dziewczynka i Gwiazdek poszukują swojego miejsce na świecie. Szczęśliwy finał opowieści to ogromna radość czytelnika.

Kolorowa, egzotyczna i bardzo wzruszająca i pobudzająca do myślenia opowieść. O tym czy warto kierować się w wyborach życiowych sercem? O tym jak nie ulegać stereotypom.  Jak spoglądać na świat, ludzi, zwierzęta i nas samych.

Wielki dzień Małej Króliczki

Mała Króliczka nie ma się z kim bawić. Wielki Króli, zaproponował wnuczce spędzenie razem jednego dnia.  Dziadek ma do załatwienia kilka spraw. Króliczki wędrują przez łąkę i lasy, odwiedzają sąsiadów i rozmawiają z nimi o ich potrzebach. Króliczka dowiaduje się jak wielką pomoc każdego dnia rozdaje z dobrego serca jej dziadek. Króliczka krok po kroku pokazuje przez swoje zachowanie jak można pomagać, dbać o innych i samemu cieszyć się z takiego postępowania.

Wielki dzień Małej Króliczki to wzruszająca opowieść o przyjaźni i bezinteresownym wspieraniu innych. Kolorowa i o bardzo prostym przesłaniu opowieść z miłym zakończeniem.

Moja wspaniała przyjaciółka

Każda dziewczyna chce mieć przyjaciółkę! Lula i Lenka są najlepszymi przyjaciółkami, choć każda z nich jest inna. Lula uwielbia koty, Lenka kocha psy. Lenka lubi rysować. Lula woli rozmawiać. Dziewczyny są kompletnie inne. Wszystko zmienia się w dniu,

w Którym Wszystko się Psuje. Przyjaźń nagle przestaje łączyć dziewczyny. Nagle siadają w innym miejscu w klasie i w autobusie, spędzają czas z daleka od siebie. Niestety nie wszystko jest dobrze… dziewczynkom jest przykro i tęsknią za sobą.

Czy uda im się odnowić przyjaźń i zaakceptują różnice, które są miedzy nimi? Czy Lula i Lenka znowu zostaną przyjaciółkami? Prosta opowieść z mnóstwem ilustracji i treścią, która pokazuje czym jest przyjaźń i jak o nią dbać.

Cztery opowieści i wiele wartości, którymi warto kierować się w życiu. Piękna oprawa graficzna i prosty tekst idealny do samodzielnego czytania. Serdecznie polecam.

Newsletter

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach od psychologicoach.pl

Jeszcze chwilka...

Dziękuję za zapisanie się na mój newsletter! Sprawdź teraz swoją pocztę.

 


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *