Warren XIII – chłopiec niezwykły o historii, która doczekała się książkowej wersji. Spadkobierca rodu hotelarzy, który stracił rodziców i od lat opiekuje się z wujem rodzinnym hotelem. Niestety hotel bardzo podupadł. Żaden gość nie zaglądał tutaj od miesięcy… Sytuacja zmienia się jednak z dnia na dzień. Niespodziewane zwroty akcji, wiedźmy, tajemnicze zagadki i prawda, która zaskoczy każdego! Niesamowita historia, która zachwyca również graficznym kunsztem jak na Wydawnictwo TADAM przystało.

20181214_2058171204414056-225x300 Warren XIII Wszystkowidzące oko

Jeśli Warren ma znaleźć ów skarb, musi przedtem rozwikłać kilka niełatwych zagadek. Co to za dziwny stwór kryje się w hotelowej kotłowni?1 Jakaż to eteryczna dziewczyna snuje się po labiryncie w ogrodzie?2 Dlaczego jedyny gość hotelu chodzi zawsze zawinięty w bandaże?3

Warren XIII i Wszystkowidzące Oko to misternie ilustrowana kopalnia łamigłówek, szyfrów i fantazyjnych wynalazków, która nie tylko rozbawi, ale czasem też wprawi w zakłopotanie czytelników w każdym wieku.

 

Odpowiedzi

  1. Niestety, nie wolno nam o tym mówić. 2. Z pewnością jest tylko wytworem twojej wyobraźni. 3. To dość niegrzeczne pytanie, nie sądzisz?

Warenn XII to bohater, który zostaje w wyobraźni na bardzo długo. Jeśli nie macie tyle szczęścia, aby przeczytać całą książkę od razu będzie powracał niczym obsesja. Opowieść zręcznie napisana i cudownie zilustrowana po prostu wciąga. Pamiętam, że wiele lat temu zrobił to Harry Potter – dzisiaj Warren XIII.

Warren XIII Wszystkowidzące oko

ilustracje: Will Staehle
kategoria wiekowa: 7+
Do kupienia TUTAJ

Kim jest Warren XIII?

Nastoletni chłopiec, który odziedziczył ogromny hotel w nietypowej okolicy. Od 12 pokoleń goście z całego świata spędzają z nim wspaniałe chwile.   Właściwie spędzali bo od wielu miesięcy nikt tutaj nie zagląda.  Warren pozostaje od opieką stryja Ruperta, który jest potwornym leniem i nie ma bladego pojęcia o prowadzeniu biznesu.  Tak więc chłopiec od świtu po noc próbuje utrzymać hotel w ryzach. Sprząta, naprawia, ustala, i robi wszystko co rozkaże ciotka Anakonda.  Ciotka to kolejne nieszczęście w życiu Warrena. Sytuację utrudnia fakt, że ciotka nie znosi chłopca, traktuje go z pogardą i niegodziwością. W dodatku uparła się, że znajdzie w hotelu WSZYSTKOWIEDZĄCE OKO (czymkolwiek ono jest) i niszczy hotel w jego poszukiwaniu.

Warren z cierpliwością znosi upokorzenia i naprawia zniszczenia spowodowane działalnością ciotki.  Oko nie daje jednak Anakondzie spokoju. Sam Warren zaczyna go poszukiwać. Niestety nie tylko on… kiedy siostry Anakondy rozpowiedziały tajemnicę oka w mieście do hotelu napływają tłumy gości. Dziesiątki, setki przybyszów z całego świata ruszają w pościg, którego celem jest wszystkowiedzące oko.

  • Kim jest Anakonda?
  • Kim okaże się tajemniczy gość hotelowy owiniętym w bandaże?
  • Co spotka Worren zamknięty w piwnicy?
  • Czy zagadka Wszystkowiedzącego oka zostanie rozwiązana?

Czy Wszystkowiedzące Oko istnieje?

Zagadek w powieści jest bardzo dużo! Dopracowanie szczegółów zakrawa o perfekcjonizm autorów. Rewelacyjna fabuła, trzyma w napięciu i pobudza wyobraźnię do granic możliwości. Wartka akcja, zaskakujący bohaterowie i niezwykła opowieść, która do ostatniego słowa trzyma w napięciu. Wydawnictwo TADAM przyzwyczaiło czytelników do wyjątkowych publikacji. Tym razem akcent rozłożony został na znacznie dłuższą opowieść z kryminalnym i magicznym smakiem. Kompozycja wzbogacona jest o piękne wydanie w klimacie czarnej i czerwonej kreski.  Zdecydowanie niestandardowa opowieść, pomysłowa historia i kunszt artystyczny. Warren XIII to bohater, którego czytelnik polubi od pierwszych słów powieści.   Los nie dał mu urody, łatwego i beztroskiego życia. W zamian dostał dar, którego wartość musi sam odnaleźć i którego jako dziecko musi strzec i bronić.

Dla kogo?

Powieść Warren XII polecam serdecznie WSZYSTKIM! Skierowana jest dla dzieci w wieku powyżej 7 lat . Na pewno spodoba się miłośnikom zagadek, magii, niestandardowych opowieści. Rewelacyjne wydanie zachwyci najbardziej wybrednych czytelników. Każda kreska została dopracowana w najdrobniejszym szczególe.  Emocjonująca powieść dla małych i dużych. Pobudza wyobraźnie, testuje logikę myślenia i zaprasza do rozwiązania tajemniczej zagadki.  Gwarantuję, że będziecie pod wrażeniem.

To ogromna przyjemność poznać Warrena XIII – mam nadzieję, że jeszcze się spotkamy w przyszłości w kolejnych tomach!

Newsletter

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach od psychologicoach.pl

Jeszcze chwilka...

Dziękuję za zapisanie się na mój newsletter! Sprawdź teraz swoją pocztę.

 


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *