Fizyka, chemia to skomplikowane nauki. O sukcesie dziecka w ich zrozumieniu i być może wykorzystaniu w życiu zawodowym może decydować już dzieciństwo. Nie ma sensu się bać trudnych zagadnień, kiedy mogą okazać się bardzo proste, logiczne i dziecięco proste.  Z taką propozycją przychodzi seria Uniwersytet Malucha. W kolejnych kartonowych książkach prezentuje zagadnienia chemii organicznej, fizyki kwantowej czy teorii względności.  Zobaczcie sami! Ja jestem pod wielkim wrażeniem a dlaczego? Zapraszam na wpis z prezentacją nowości od Wydawnictwa Media Rodzina.

20191003_163425345107054-1024x767 Uniwersytet Malucha: chemia organiczna, fizyka kwantowa, teoria względności dla malucha. Media Rodzina JESIEŃ 2019. 1+

Seria Uniwersytet Malucha

  • autor: Chris Ferrie
  • przekład: Miłosz Urban
  • wydawca: Media Rodzina
  • ilość stron: 24
  • format: 197 x 197 mm
  • oprawa: twarda  
  • TEORIA WZGLĘDNOŚCI – Do kupienia TUTAJ
  • FIZYKA KWANTOWA – Do kupienia TUTAJ
  • CHEMIA ORGANICZNA – Do kupienia TUTAJ
20191003_163425345107054-1024x767 Uniwersytet Malucha: chemia organiczna, fizyka kwantowa, teoria względności dla malucha. Media Rodzina JESIEŃ 2019. 1+

 „Teoria względności dla maluchów” to przygotowany przez naukowca prosty i kolorowy wstęp do najsłynniejszej teorii Einsteina.  Najmłodsi czytelnicy (bez limitu wieku) mają okazję w bardzo przystępny sposób poznać wiedzę o masie, przestrzeni, cząstkach, czarnej dziurze i falach grawitacyjnych.

„Fizyka kwantowa dla maluchów” to kolorowe i przystępne wyjaśnienie podstawowych praw rządzących fizyką kwantową. Maluchy poznają zagadnienia energii, atomu, neutronu, protonu, elektronu, kwantu. Na prostych ilustracjach, w małych porcjach informacji i w następstwie ich skomplikowania.

„Chemia organiczna dla maluchów” to kolorowe i przystępne wyjaśnienie budowy cząsteczek i substancji zawierających węgiel. Za pomocą symboliki piłki dziecko uczy się jak zbudowana jest cząstka oraz jakie prawa nią rządzą. Nie zabraknie także skomplikowanych nazw jak. Np. metanol, dimetyloamina. Dziecko poznaje także zapis cząstek organicznych np. wanilii, aspiryny, bawełny, aminokwasów (histydyna).  A na końcu miłe zaskoczenie – nawet TY zawierasz wiele cząstek organicznych!

Uniwersytet Malucha

Początkowo myślałam, że to zdecydowanie zagadnienia dla starszych dzieci. Takie skomplikowane słowa, teorie i pojęcia. To na pewno przerasta umysł dziecka. Dałam jednak im szanse. Pokazałam córce, innym dzieciom. I chociaż była to nowość to dzieci reagowały na publikację z zaciekawieniem. To nasze dorosły umysły nadają pojęciom z zakresu fizyki lub chemii opis: TRUDNE. Dzieci nie znają tego słowa. Na tyle ile potrafią zdecydowanie podejmują wysiłek i próby zrozumienia opisywanych zagadnień.  Takie publikacje sprzyjają temu i absolutnie dopingują dzieci w poznawaniu szczegółów prezentowanych treści, rozbudowują słownictwo, ciekawość i wiedzę dzieci. Stanowią także bardzo dobrą bazę do budowanie dalszych formalnych (szkolnych) informacji.

Wszystko na prostych ilustracjach, których centrum stanowi grafika i krótki opis. Kolejne strony to kolejne stopnie teorii. Odporna na dziecięce eksperymenty kartonowa książka, białe tło, dominanta i krótki opis. To recepta na zrozumienie i przetworzenie przez czytelnika informacji.

Chris Ferrie jest nagradzanym fizykiem i ojcem czwórki przyszłych naukowców. Jego zdaniem żadne dziecko nie jest za małe, żeby wprowadzić je w cudowny świat nauki.

20191003_163425345107054-1024x767 Uniwersytet Malucha: chemia organiczna, fizyka kwantowa, teoria względności dla malucha. Media Rodzina JESIEŃ 2019. 1+

p.s. może macie ochotę na eksperymenty z dzieckiem. Poniżej kilka propozycji od Media Rodzina! Wystarczą trzy balony i drobne akcesoria typu woda z kranu czy kawałki papieru!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: