Jeden z najbardziej obiecujących pisarzy młodego pokolenia i spotkanie z jego cyklem UKRYTA SIEĆ tom 1 i 2. Mówią o nim nawet: „w tym roku nie przeczytasz nic lepszego”! Spotkanie, które wymagało czasu i z którego wynikają wielkie emocje. Przeszywający thriller. Wszystko wydarzyło się tutaj – w Polsce! Media społecznościowe oraz Internet niesie z sobą wiele niebezpieczeństw. Jeśli szukacie w literaturze dreszczyku emocji, niespodzianek, odrobiny niepokoju oraz opowieści, która Was po prostu wciągnie – zajrzyjcie TUTAJ!

wp-1582116129845868208926-1024x768 „Ukryta sieć” – Jakub Szamałek – „Cokolwiek wybierzesz” i "Kimkolwiek jesteś" oraz emocje ukryte w dwóch tomach powieści.

Jakub Szamałek Cykl: Ukryta sieć (tom 1)  „Cokolwiek wybierzesz”

Pierwsza część trylogii „Ukryta sieć”.

Dzień jak każdy – Warszawa, ruch miejski. Zdarza się jednak coś strasznego. W wypadku ginie Ryszard Buczek, aktor prowadzący popularny program dla dzieci. Dochodzenie wskazuje na błąd kierowcy i utratę panowania nad maszyną. Nie wszyscy się z tym zgadzają. Dziennikarka Julita Wójcicka, ma podstawy sądzić, że ktoś pomógł celebrycie odejść z tego świata. Młoda dziennikarka poruszy niebo i ziemię, by odkryć, jaka jest prawda. Tym bardziej, że praca w portalu Meganewsy nie jest spełnieniem marzeń i bardzo chce zaistnieć. Anonimowe ostrzeżenie zostaje zignorowane przez kobietę – a był to poważny błąd. Nowe technologie na zawsze zapisują ślady, które raz zostaną w nich zapisane. Jakie konsekwencje to niesie? Nieuchronna katastrofa naciąga.

Jakub Szamałek Cykl: Ukryta sieć (tom 2)  „Kimkolwiek jesteś”.

Po sukcesie pierwszej części cyklu nadszedł czas na drugie spotkanie. Tym razem akcja wydarzeń zabiera nas do roku 2018. KandyKroosh, camgirl z Mińska Mazowieckiego, zostaje uduszona na oczach tysięcy internautów. To miejsce dla dziennikarki Julity Wójcickiej. Dziennikarka kontynuuje śledztwo Emila Chorczyńskiego. Sprawa śmierci camgirl. Tym razem drogi śledztwa prowadzą znacznie dalej niż granice kraju. Hakerzy, spiski polityczne i groza realnej utraty zdrowia i życia.  To realna wizja XXI wieku, której zdecydowanie nie chcemy spotkać na swojej prawdziwej drodze.


UKRYTA SIEĆ – wrażenia


„Cokolwiek wybierzesz” to przeszywający thriller. Emocje oraz zaskakujące sytuacje sprawiają, że trudno przestać czytać. Nastrój budowany poprzez słowa sprawia, że czujemy się zdenerwowani, zaniepokojeni a jednocześnie chcemy więcej. Na to wszystko wpływa dobrze skrojona powieść. Autor zadbał o realność, dokładność oraz szczegółowość postaci, miejsc czy zdarzeń. Po prostu wszystko się trzyma wzorca jakim jest reportaż, obyczaj a zdaje się czytelnikowi, że nawet samo życie. Absolutnie bohaterowie dają się poznać i zdecydowanie autor umożliwia czytelnikowi to spotkanie przeżyć emocjonalnie. 

Powieść zdecydowanie zasługująca na polecenie. Szczególnie, jeśli masz mało czasu – zasługujesz, aby czytać coś wartościowego! Wiem to najlepiej mając dwójkę małych dzieci. O sukcesie zdecydował pomysł, bohaterowie, fabuła oraz element grozy, niebezpieczeństwa jak i humoru.  Pomogła także prowadzona z rozmachem promocja.

Tom drugi nie obniża wysokiego poziomu. Teraz jeszcze mocniej obrazuje niebezpieczeństwo, które generuje sieć. To co jesteśmy w stanie wyczytać z portali społecznościowych może nam poważnie zaszkodzić. A jeśli spojrzymy na zagadnienia Internetu i mediów  perspektywy polityki i mediów (anty)społecznościowych? Bohaterką drugiej części jest również Pani Julita. Kobieta za wszelką cenę chce odnaleźć tajemniczego administratora pornograficznego forum . Jak się okaże, cena jej pracy będzie naprawdę wysoka… ale nie chce zdradzić zbyt wiele szczegółów.

Powieść ma również walor edukacyjny. Tutaj kierujemy ją do młodego czytelnika (i nie tylko). Niebezpieczeństwo jakie niesie korzystanie z nowoczesnych technologii jest realne! Bezpieczeństwo w sieci to realne zagadnienie XXI wieku. Nie pozostajemy ze złudzeniem – musimy realnie zdawać sobie sprawę z naszej działalności w sieci! Im szybciej i mocniej to zrozumiemy tym lepiej dla nas! Perspektywa cyberprzemocy jest bardzo realna i bliska każdemu użytkownikowi Intenrtu!

Ukryta sieć to dwie bardzo dobrze napisane książki. Jedna lepsza od drugiej a razem tworzą najlepszy duet. Zdecydowanie polecam i zachęcam, aby sięgnąć po przygodę z literaturą – teraz!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: