Uczmy dzieci stosować matematykę. Poradnik nie tylko dla rodziców – to nie jest podręcznik do matematyki! To książka, która uświadamia w czym rzecz jeśli chodzi o matematykę w zakresie rachunków szkoły podstawowej, ułamków, obliczeń procentowych, geometrii, zależności i wykresów.  To przełożenie pojęć i teorii na życie praktyczne. Książka, która tłumaczy jak problemy praktyczne rozwiązywać zdrowym rozsądkiem! Zadania do wykorzystanie w domu, szkole czy edukacji domowej w zakresie szkoły podstawowej oraz średniej! KONKURS – zadanie konkursowe (matematyczne) w poście na blogu! Do zdobycia egzemplarz książki od Wydawnictwa Helion.

wp-16017615858307363272815976978855-1024x1024 Uczmy dzieci stosować matematykę. Poradnik nie tylko dla rodziców. Danuta Zaremba. Wydawnictwo Helion- KONKURS
 • Uczmy dzieci stosować matematykę. Poradnik nie tylko dla rodziców.
 • Autor: Danuta Zaremba
 • Stron:152
 • Druk: oprawa miękka
 • Do kupienia TUTAJ

Danuta Zaremba – doktor nauk matematycznych z dużym doświadczeniem w nauczaniu akademickim i szkolnym. Autorka wielu publikacji dla uczniów, nauczycieli i rodziców.

MATEMATYKA – królowa nauk

Przedmiot, który często jest zmorą dzieci i stanowi spore wyzwanie dla nastolatków (i nie tylko). Kiedy rozmawiam z uczniem szkoły średniej o problemach z matematyką często słyszę, że jej nie rozumieją lub mają braki ze szkoły podstawowej. Często także słyszę o bezsensowności zadań i kompletnej abstrakcyjności na zajęciach (i w zadaniach domowych). Nie jest lekko! Matematyka jednak jest wszędzie! Jej walor doceni każdy, kto chce kredyt w banku lub oblicza wynagrodzenie dla zatrudnionego pracownika. Już kalkulacja budżetu na wakacje czy planowanie remontu to nic innego jak matematyka w praktyce. Współczesny świat oparty jest na matematyce! Zadaniem współczesnego edukatora (rodzic, nauczyciel w szkole itd.) jest wsparcie młodego człowieka w odkrywaniu sensu i zrozumieniu matematyki – jak? W praktyce!

Ułamki, procenty, wykresy, działania na liczbach – to wszystko może być życiowe!  Zadania, które powiązane są ściśle z rzeczywistością to serce „Uczmy dzieci stosować matematykę. Poradnik nie tylko dla rodziców”. Książka zawiera mnóstwo przykładowych zadań, które wskazują na praktyczne zastosowania aparatu metaetycznego. Ciekawe, codzienne, praktyczne, związane z obszarami życia znanego każdemu z nas. Zadania, które konkretnie zobrazują działania na liczbach czy pozwolą rozwinąć logiczne myślenie dziecku.

Publikacja pozwala pracować nad rozwojem zdolności i umiejętności matematycznych dzieciom w każdym wieku. Szczególnie dedykowana jest uczniom szkoły podstawowej jednak część zadań wykracza do ram szkoły średniej. Zadanie do pracy domowej jak i do zastosowania podczas zajęć lekcyjnych. Zadania opatrzone są komentarzem autorki, który ułatwia zrozumienie i przećwiczenie zakresu materiału ujętego w rozdziale.

Co znajdziecie w książce:

 • Problemy z matematyką na co dzień
 • Umiejętności rachunkowe
 • Ułamki zwykłe
 • Ułamki dziesiętne
 • Obliczenia procentowe
 • Długość, powierzchnia, objętość
 • Zależności i wykresy

Zadania, zadania i zadania oraz komentarz oraz odpowiedzi, które opisowo wyjaśniają co jest przedmiotem obliczeń i jak prawidłowo obliczyć wynik na możliwe sposoby! Coś wspaniałego! Już wiem, że książkę będę polecam wszystkim niezadowolonym z matematyki uczniom jak i sama będę ją stosować wspierając edukację własnych dzieci!

KONKURS

Odpowiedz na zadanie poniżej. Odpowiedź wyślij na maila: kontakt@psychologicoach.pl. Pierwsza prawidłowa odpowiedź wygrywa egzemplarz książki „Uczmy dzieci stosować matematykę. Poradnik nie tylko dla rodziców”. Wysyłka na terenie Polski.

Pani Anna jest winna bankowi kwotę 6300zł. Będzie ją spłacać przez 7 lat – w równych ratach płaconych co kwartał. Ile wyniesie rata?


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *