Uczciwa oszustka

20180714_090752-11058604727-300x300 Uczciwa oszustka. Nasza Księgarnia - lipiec 2017

  • Autorka: Tove Jansson
  • forma wydania: książka papierowa
  • oprawa: twarda
  • tłumacz: Halina Thylwe
  • przedział wiekowy: 18-100
  • Nasza Księgarnia

Do kupienia TUTAJ

Kolejna na polskim rynku wyjątkowa powieść dla dorosłych autorstwa twórczyni legendarnego cyklu o Muminkach.

20180714_090752-11058604727-300x300 Uczciwa oszustka. Nasza Księgarnia - lipiec 2017

„Uczciwa oszustka” to powieść dla dorosłych czytelników wydana nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia. Od pierwszych słów przenosimy się w czasie i miejscu. Trafiamy do małej (fikcyjnej) osady Västerby, położonej nad skutą lodem zatoką. Zima –  od miesięcy sypie śnieg. Mieszkańcy zajmują się tutaj głównie wyrabianiem łodzi lub plotkowaniem. Poznajemy Katri, jej brata i bezimiennego psa. Katri żyje z daleko od ludzi, jest szalenei inteligentna i lekko ekscentryczna. Jedyne, czego pragnie, to zdobyć pieniądze i spełnić marzenie Matsa o własnej łodzi. Kobieta chciałaby nawet zdobyć za wszelką cenę. Obmyśla plan.

W tej samej wiosce mieszka wzięta i utalentowana ilustratorka książek dla dzieci Anne Aemelin. Anne cieszy się uznaniem w branży, ma swoich fanów i zasobny majątek. Drogi dwóch kobiet się skrzyżują. Katri będzie starała się zrealizować swój plan – wystawiając Anne na wiele rozmów, emocji i przemyśleń.

To historia o zderzeniu różnic. Czy kobiety nauczą się czegoś od siebie wzajemnie ? Czy Katri zrealizuje swój plan? Do jakich manipulacji posunie się Katri? Czy skuta lodem kraina zdolna jest rozbudzić emocje w Annie i Katri.

 

„Uczciwa oszustka” to niepozorna książka. Wydaje się do połknięcia w jeden wieczór – grafika na okładce nie zdradza zawartości. Może nawet lekko mylić – a jednak jest to książka dla dorosłych. Pełna delikatnych i rzeczowych słów oraz dystansu emocjonalnego. Brak tutaj zbędnych słów czy długich opisów przyrody, emocji. Wydarzenia nagle się zaczynają, w pewnym momencie po prostu kończą. Autobiografia? Być może – tylko która z bohaterek ma bliżej do autorki? Może każda…może żadna… nie znam odpowiedzi.

Jeśli szukacie sensacji i szybkich zwrotów akcji – nie tutaj. Jeśli chcecie z dystansu zajrzeć do fikcyjnego miasteczka i podsłuchać rozmów, zobaczyć w wyobraźni jak wyglądają bohaterki i dowiedzieć się na czym polega manipulacja Katri na Annie – to ta książka. Idealna na wieczorne spotkania ze słowem i filiżanka ulubionego napoju. Słowa czytają się same.

 


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *