W środku lasu jest mrowisku – mieszkają w nim malutki stworzenia. Tysiąc i jedna mrówka to publikacja, która zaprasza do świata mrówek. Z bliska, pod ziemią, nad głowami i w centrum wydarzeń mrówczego świata. Kwiaty, zwierzęta, szyszki, owady – to świat, który mrówki znają i który nam z bliska pokazują. Wystarczy tylko zbliżyć się do książki!

20190320_221606600417121-767x1024 Tysiąc i jedna mrówka – świat mrówek z bliska. Nasza Księgarnia

Tysiąc i jedna mrówka

  • Joanna Rzezak
  • forma wydania: książka papierowa
  • oprawa: twarda
  • ilustrator: Joanna Rzezak
  • rok wydania: 2019
  • liczba stron: 32
  • format: 240 x 311 mm
  • przedział wiekowy: 0-6
  • Nasza Księgarnia
  • Do kupienia TUTAJ
20190320_221606600417121-767x1024 Tysiąc i jedna mrówka – świat mrówek z bliska. Nasza Księgarnia

Dokąd idą mrówki?
Co robią w ciągu dnia?
Kogo się obawiają?
Jakie zwierzęta zamieszkują las?

Tysiąc i jedna mrówka to propozycja dla wielbicieli lasu i ciekawskich maluchów. Publikacja zaprasza do przyjrzenia się malutkim mrówkom z bliska. Te fantastyczne zwierzaki mają bardzo dużo do opowiedzenia tzn. opowie nam o nich Joanna Rzezak. Autorka na ponad 30 stronach zgromadziła tysiąc mrówek i tysiąc ciekawostek o ich życiu. Tekst schowany jest na wielkich grafikach, które dominują w tekście i co ciekawe mrówki większe są od liter. Z pomocą dorosłego, który przeczyta drobny tekst na pewno informacje o mrówkach będą jeszcze ciekawsze. Już same grafiki mówią o mrówkach bardzo dużo.  Aby poznać ich życie musimy bacznie się przyglądać. Mrówki znajdziemy niemal wszędzie. Na kwiatkach, pod ziemią a nawet w paszczy jeża. Szczególnie mrówki muszą uważać na inne zwierzęta, które chciały by je zjeść.

Tysiąc i jedna mrówka to książka znacznie dalej wykraczająca tematem poza mrówki. Znajdziemy tutaj ilustracje oraz ciekawostki związane z fauną i florą lasu. Nie zabraknie zwierząt: króliki, biedronki, jeże, dzięcioł, sowa, stonoga, żaba, ćmy, wyschliki, puszczyki – to przyjaciele (i nie tylko) mrówek.

Książka zdecydowanie ma swój urok. To z jednej strony wiedza i informacyjny przegląd ciekawostek o lesie i zwierzętach tam mieszkających a z drugiej zabawa. Zabawa, która dotyczy wyszukiwania mrówek oraz eksploracji leśnych zakamarków w poszukiwaniu kolejnych ciekawostek.

Urocze są także mrówki, które w sznurze, jedna za drugą idą przez całą publikacje. Czy zdołacie je policzyć? To bardzo trudne zadanie… chyba jednak zaufam autorce, że jest ich 1001!

20190320_221606600417121-767x1024 Tysiąc i jedna mrówka – świat mrówek z bliska. Nasza Księgarnia

Ogromny plus za holistyczne ujęcie tematu i pokazanie mrówek oraz fauny i flory lasu w sposób bliski naturze i autentyczne informacje. Grafiki oraz duży format to dodatkowa atrakcja wydania. Delikatne strony jednak zdradzają, że książka sprawdzi się szczególnie dla dzieci 3+.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: