„Tylko bez całowania!, czyli jak sobie radzić z niektórymi emocjami” to ciekawa pozycja dla dzieci przedszkolnych i nieco starszych. Nowe wydanie bestsellerowej serii Grzegorza Kasdepke o emocjach. W zebranych opowiadaniach poruszono tematykę emocji.  Dzieci omawiają w przedszkolu tęsknotę, wstyd czy poczucie krzywdy. Bardzo ważny temat w ujęciu dostosowanym do dzieci 3-6 lat. Humor, psychologia i ciekawa fabuła sprawią, że emocje będą przedszkolakom bardziej znane.

2811_tylko_bez_calowania_2020 Tylko bez całowania!, czyli jak sobie radzić z niektórymi emocjami -Grzegorz Kasdepke. Nasza Księgarnia LATO 2020 3+
  • Tylko bez całowania!, czyli jak sobie radzić z niektórymi emocjami
  • Grzegorz Kasdepke
  • forma wydania: książka papierowa
  • oprawa: twarda
  • ilustrator: Paulina Daniluk
  • rok wydania: 2020
  • liczba stron: 64
  • format: 195 x 254 mm
  • przedział wiekowy: 0-6
  • Do kupienia TUTAJ

„Tylko bez całowania!, czyli jak sobie radzić z niektórymi emocjami „ to nowe wydanie bestsellerowej serii Grzegorza Kasdepke o emocjach. Nadal aktualne, współczesne i bardzo edukacyjne opowieści z humorem, ciekawą fabuła i nieco rozbudowaną treścią traktują o emocjach.

Przenosimy się do przedszkola, w którym Pani Miłka wraz z nietypowym asystentem opowiada dzieciom o emocjach. Pajacyk wraz z Panią od zadań specjalnych poruszają ciekawe tematy, które bardzo interesują Bodzia, Rozalkę i inne dzieci.

2811_tylko_bez_calowania_2020 Tylko bez całowania!, czyli jak sobie radzić z niektórymi emocjami -Grzegorz Kasdepke. Nasza Księgarnia LATO 2020 3+

W książkę poruszamy się po świecie emocji jak:

– gniew

– poczucie krzywdy
– tęsknota
– wstyd
– zazdrość.

Na końcu każdej historii znajdują się opis konkretnej emocji oraz praktyczne rady dla dzieci i rodziców.

Autor zadbał o wybór emocji dostosowany do potrzeb dziecka. Znajdują się w nich powiem emocje, które dziecko zna a bywa, że nie potrafi nimi odpowiednio zarządzać. Możemy powiedzieć, tzw. „trudne emocje”. Z pomocą bohaterów wspieramy naszego przedszkolaka. Będziemy omawiać emocje na przykładzie sytuacji z przedszkola np. zazdrości dziewczynki o grzywkę na włosach koleżanki czy złości chłopczyka z powodu niespełniania jego oczekiwań kulinarnych.

Wydanie w formie podręcznej książki z ilustracjami i twardą oprawą.

„Tylko bez całowania! czyli jak sobie radzić z niektórymi emocjami” to zbiór zabawnych opowiadań poświęconych uczuciom, między innymi tęsknocie, wstydowi, poczuciu krzywdy, zazdrości. Dla przedszkolaków o emocjach!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: