Najnowsza propozycja dla przedszkolaków od HarperCollins Polska to książki paragrafowe na podstawie klasycznych bajek. W atrakcyjny sposób mamy okazję trenować wyobraźnie dziecka i podejmowanie decyzji. Zadaniem będzie bowiem zdecydowanie o kolejnych krokach bajkowej historii o Czerwonym Kapturku i Trzech małych świnkach. Zabawna, bezpieczna i całkowicie wolna od przemocy opowieść w formie ciekawej propozycji dla najmłodszych czytelników w wieku ok 2-5 lat.

wp-1651469625961-715x1024 TY DECYDUJESZ – bajki paragrafowe dla najmłodszych Czerwony Kapturek i Trzy małe świnki. HarperCollins Polska

Ty decydujesz! to nowa na polskim rynku wydawniczym seria bajek wielokrotnego wyboru, zwanych też paragrafowymi. Klasyczne opowieści w nowym wydaniu, nieco humorystycznym, bogatym w szczegóły, których w klasycznych wersjach nie znajdziemy. Tym razem z dzieckiem śledzimy opowieści i sami wybieramy ich dalszą część. Całości towarzyszą zabawne ilustracje i bardzo alternatywna wizja np. wilka w koszuli i spodniach. Jeśli lubicie klasykę, interakcje z dzieckiem podczas czytania i grafiki pełne zabawy i kolorów to na pewno znajdziecie przedszkolaka, który miło spędzi czas na spotkaniu z alternatywnymi wersjami klasycznych baśni. Doskonały pretekst do tworzenia własnych opowieści i zabawy słowem, wyobraźnia i bajkami.  

wp-1651469625961-715x1024 TY DECYDUJESZ – bajki paragrafowe dla najmłodszych Czerwony Kapturek i Trzy małe świnki. HarperCollins Polska

Czerwony Kapturek. Ty decydujesz

 • Autor: Coralie Saudo
 • Ilustrator: Jessica Das
 • Tłumaczenie: Justyna Bednarek
 • Oprawa: twarda
 • Objętość:32 strony
 • Format:240×280             
 • Grupa docelowa: 3-7 lat
 • Do kupienia TUTAJ

Jak wyglądałaby bajka o Czerwonym Kapturku, gdyby została napisana dziś? Właśnie tak! Sam zdecyduj jaki los spotka Babcię, Kapturka czy Wilka. Zdecydowanie czas na alternatywną wersję dla tej opowieści. Zapraszam do zabawy, gry, książki innej niż te, które znasz i lubisz. Teraz to Ty decydujesz, którą wersje opowieści dziś poznasz.

Dziecko wciela się w główną postać z bajki, czyli Czerwonego Kapturka. Na każdej stronie ma do podjęcia dwie decyzję, na przykład: zawiozę babci ciasto czy sam je zjem? Czy pozbieram kwiatki dla babci czy pójdę szukać z wilkiem lilii nad wodą? Gdy zobaczę wilka, podzielę się z nim smakołykiem, czy ucieknę itd. Tym wyborom są przypisane odpowiednie ikony, które przenoszą czytelnika do różnych miejsc w książce, oznaczonych za pomocą specjalnych zakładek (indeksów). W ten sposób czytelnik staje się współautorem opowieści, a zmieniając decyzje przy kolejnej lekturze, kreuje inną opowieść! Dzięki temu jedna bajka może mieć aż pięć alternatywnych zakończeń i 22 możliwych wersji fabuły. Jaka szkoda tylko, że tak szybko się kończy!

Trzy małe świnki. Ty decydujesz

 • Autor: Coralie Saudo
 • Ilustrator: Jessica Das
 • Tłumaczenie: Justyna Bednarek
 • Oprawa: twarda
 • Objętość: 32 strony
 • Format: 240×280            
 • Grupa docelowa: 3-7 lat
 • Do kupienia TUTAJ

Znacie już Czerwonego Kapturka w alternatywnej wersji. Czas na kolejną bajkę. Jak wyglądałaby bajka o Trzech małych świnkach, gdyby została napisana dziś? Właśnie tak! Dynamiczna, pełna zwrotów akcja; współczesny język, grafika i realia twierdzy cz zamku zamiast chatek, a przede wszystkim: interaktywna konstrukcja książki przypominająca grę.

Dziecko wciela się w jedną z głównych postaci bajki, małą świnkę z rodzeństwa. Na każdej stronie ma do podjęcia decyzję, na przykład: mama wysyła nas w świat, więc grzecznie opuszczam dom, czy chowam się w kominku? Słyszę pukanie i otwieram drzwi czy najpierw sprawdzam przez okno, kto to? Tym wyborom są przypisane odpowiednie ikony, które przenoszą czytelnika do różnych miejsc w książce, oznaczonych za pomocą specjalnych zakładek (indeksów). W ten sposób dziecko staje się współautorem, a zmieniając decyzje przy kolejnej lekturze, kreuje inną opowieść! Dzięki temu jedna bajka może mieć aż pięć alternatywnych zakończeń i 22 możliwych wersji fabuły.

Bajki paragrafowe to ciekawe propozycje dla dzieci w wieku przedszkolnym. Zdecydowanie przypadną do gustu dzieciom i sprawią, że będą wiele razy do nich wracać i sprawdzać kolejne wersje opowieści. Zabawa, rozwój wyobraźni i ciekawa alternatywa od klasycznych książek. Polecam dla dzieci w wieku 2-5 lat!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *