Tutaje – to niezwykłe miejsce do którego trafić można celowo lub przypadkiem. To świat trzech opowieści o leśnych bohaterach, których życie pełne jest emocji i wartości. Tutaje to miejsce w którym każdy czuje się ważny, doceniony, akceptowany. Jak na Wydawnictwo TADAM przystało to opowieść pięknie wydana i z fenomenalnie zilustrowana. Zapraszam do podróży!

20181021_2135031449009604-300x225 TUTAJE - piękne opowieści o wartościach od Wydawnictwa TADAM 3+

Literatura Wydawnictwa Tadam to piękne wydania oraz fenomenalne oprawy graficzne. Dzieło sztuki w Waszej ręce – zadbała o to dzisiaj Ewa Minor oraz Marcin Minor w książce „Tutaje”. Leśni bohaterowie w trzech rozbudowanych historiach opowiadają o swoich perypetiach.

20181021_2135031449009604-300x225 TUTAJE - piękne opowieści o wartościach od Wydawnictwa TADAM 3+

Tutaje to bardzo ciekawe miejsce. Kraina otoczona lasem, łąkami i rzeką. Jej mieszkańcy to wrażliwe zwierzęta, które dzielą się z nami swoją historią:

Pierwsza opowieść – Przeprowadzka

Rodzina myszek od tygodni zmaga się z deszczem. Ich dotychczasowe mieszkanie jest całkowicie zniszczone. Po wielu naradach postanawiają w końcu poszukać innego miejsca. Nie każdy jest zadowolony z tego rozwiązania. Radość miesza się z obawami, tęsknotą i smutkiem. Wyruszają w poszukiwaniu krainy bez deszczu i nowego domu. Co i kogo spotkają na swej drodze? Czy uda im się znaleźć odpowiednie miejsce dla siebie?

Druga opowieść o talentach.

Poznajemy braci ropuszków: Lolka i Maurycego. Obaj wspólnie muzykują i śpiewają. Nadszedł czas w którym Maurycy spróbował malowania. Stopniowo sztuki plastyczne angażują do coraz bardziej. Odkrywa nową pasję, która daje mu spełnienie. Ukoronowaniem malarstwa jest zajęcie nagrody w konkursie plastycznym. Nagrodą jest plener malarski pod okiem wspaniałego artysty. Lolek bardzo tęskni za bratem a nawet gniewa się na niego za tak długi wyjazd. Czy bracia odbudują relacje po powrocie? Czy Lolek zmieni zdanie na temat pasji i talentu? Może odnajdzie w sobie nową pasję?

Trzecia opowieść o mocy przyjaźni.

Jeżyk Maciuś ma skręconą łapkę. Kontuzja spowodowała, że jeżyk musi przebywać w domu a przecież odbędzie się za chwilę wspaniały piknik . Przyjaciele wiedzą, że Maciuś miał przygotować liny, łupinki, kamyki i pomysły na zabawę. Zmartwiony leżał w łóżku i rozmyślał. Jak na pomysłowego jeżyka przystało wpadł na ryzykowny pomysł. Z pomocą przychodzi mu przyjaciel Ryś, który wsłuchuje się w obawy chłopca, wspiera go i motywuje. Czy Ryś pomógł Maciusiowi? Jaka jest rola przyjaciela? Jak powinien zachować się prawdziwy przyjaciel?

TUTAJE

Trzy opowieści – wielu bohaterów i ogrom emocji. Malownicze Tutaje to kraina w której nikt nie jest sam. Bohaterwie pomimo że są zwierzętami posiadają ludzkie cechy, które sprawiają, że zapisane na kartach historie są jak prawdziwe, życiowe i bardzo pouczające opowieści. Tutaje to także kraina w której nie ma oceniania i krytykowania. Autorzy zadbali, aby opowieść była lekcją wrażliwości emocjonalnej i refleksyjności dla dzieci 3-8 letnich. Nie zabrakło także humoru, dialogów i pięknych ilustracji o wielkim formacie. Sama książka jest bardzo nietypowa: spora księga o kwadratowym kształcie. Sporo tekstu, krótkie rozdziały i trzy historie do samodzielnego czytania lub słuchania.

20181021_2135031449009604-300x225 TUTAJE - piękne opowieści o wartościach od Wydawnictwa TADAM 3+

Wydawnictwo Tadam oczywiście gwarantuje dobrą książkę. Tutaje – historie o relacjach i przyjaźni, zmianach w życiu i poszukiwaniu talentu. Piękna oprawa graficzna i wartościowa treść. Dobry pomysł na prezent!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *