20190224_164758-768x1024 Tosia czeka na braciszka – jak przygotować dziecko na narodziny brata lub siostry? Nasza Księgarnia

Opowieść, która obrazuje emocje, które czuje starsze rodzeństwo w momencie poszerzenia rodziny. Tosia przezywa skrajne emocje. Radość na braciszka miesza się ze złością i smutkiem.  Dziewczynka zastanawia się jak sobie poradzi. Czy będzie potrafiła zaakceptować braciszka i przestanie martwić się o mamę? Co z zazdrością? Książka dla starszego rodzeństwa oraz rodziców.

Tosia czeka na braciszka

  • Natalia Minge
  • Forma wydania: książka papierowa
  • oprawa: twarda
  • ilustrator: Anna Łazowska
  • rok wydania: 2019
  • liczba stron: 40
  • Do kupienia TUTAJ

Tosia czeka na braciszka

Tosia to dziewczynka, w której emocje wpisać się może dziecko o dowolnym imieniu. To co ich musi łączyć to fakt, że za chwile będą starszym rodzeństwem. Bycie starszą siostrą lub bratem to ważne zadanie do którego trzeba się przygotować.  Potrzeba do tego czasu i zrozumienia dla emocji i pytań, które ma w sobie dziecko. Tosia nie bardzo rozumie co się dzieje z mamą.

20190224_164758-768x1024 Tosia czeka na braciszka – jak przygotować dziecko na narodziny brata lub siostry? Nasza Księgarnia

Widzi, jak rośnie brzuch mamy, pomaga w szykowaniu wyprawki, ale też zastanawia się, co narodziny braciszka zmienią w jej życiu. Czy będzie musiała dzielić się zabawkami? Czy rodzice znajdą dla niej czas? 

W kolorowych i wielkoformatowych ilustracjach widzimy opowieść o rodzinie, która przygotowuje się do narodzin drugiego dziecka. To krótka opowieść o kolejnych miesiącach ciążku, porodu i narodzin nowego członka rodziny. Ilość tekstu zminimalizowana jest tutaj do kilku zdań. Zawiera on informacje o emocjach , ważnych wydarzeniach. To zaproszenie do rozmowy z dzieckiem na ważny i otrzemy temat. Warto zwrócić uwagę na jakie aspekty zwróci uwagę dziecko i tym emocją lub informacją poświęcić więcej uwagi.

Czytelnik może wczuć się emocjonalnie w przezywane przez bohaterkę emocje.  Dziecko 2-3-4-5 letnie na pewno będzie chciało poznać losy Tosi i na tej podstawie zrozumieć zmianę w swojej rodzinie.  Publikacja przygotowana jest także dla młodszych dzieci. Zawiera grube kartonowe strony o miękkich krawędziach. Jest całkowicie bezpieczna dla najmłodszych czytelników poniżej 2 roku życia.

Jest coś co bym dodała. Osobiście brakuje mi sceny porodu. Aby pokazać dziecku, gdzie jest mama, kiedy na świat ma przyjść brat lub siostra. Jest za to scena w której Tosia tęskni, kiedy mama jest w szpitalu. Bohaterka ma około 3 lat.

Serdecznie polecam!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *