Zabawka dla dziecka. Kolorowa i trwała, bezpieczna, edukacyjna i twórcza. Po którą dziecko będzie sięgać często i którą szybko się nie znudzi. Czy znam odpowiedź na to pytanie? Mam bardzo poważną propozycje: tor kulkowy. Ciekawa i edukacyjna zabawka, które fascynuje małych i dużych. Spośród bogatej oferty wybrałam włoski tor kulkowy Migoga Elewator – w sam raz przed świątecznym szaleństwem prezentowym. Zapraszam na recenzję.

20181006_223951510236281-296x300 Pomysł na prezent: Tor Kulkowy Migoga Elevator dla dzieci w wieku ok 5-12 lat

Uwielbiam zabawki, które po wyciągnięciu ich z pudełka pobudzają twórcze możliwości dziecka. Tor kulkowy Migogi to aż 150 miękkich elementów, które dziecko (lub dorosły do pomocy) muszą złożyć, aby móc się bawić kolorowymi kulkami doświadczając przy tym całą masę stymulacji poznawczej i liczne walory edukacyjne i rozwojowe.

Zaczynając od postaw. Złożenie gotowego toru kulkowego to nie lada wyzwanie. Ilustracje na pudełku podpowiadają kilka możliwych opcji. Młodsze dzieci będą potrzebować pomocy i nadzoru dorosłych. Starsze tj. trzy-cztero letnie powinny z zadaniem poradzić sobie samodzielnie. Z pomocą przychodzi instrukcja jak i wrodzona kreatywność i umiejętność kombinowania. Wdrażanie własnych pomysłów i testowanie efektów to nieodłączny element twórczego rozwoju. Oczywiście składanie jak i rozkładanie jest źródłem wielu emocji i fascynujących przeżyć. Duże i trwałe elementy z łatwością mieszczą się w dłoni dziecka a sposób montażu nie przysparza większych trudności. Element windy wymagać będzie na pewno pomocy dorosłego. Możliwość złożoności konstrukcji to wielka atrakcyjność zabawki i gwarancja, że posłuży zarówno maluchom jak i dzieciom w wieku wczesnoszkolnym.

Efekt końcowy to sporych rozmiarów konstrukcja. Tor kulkowy Migoga Elewator przeznaczony jest dla dzieci w wieku ok 5-12 lat. Z uwagi na drobne kulki i elementy windy granice wieku oczywiście są racjonalne. Pod stałym monitoringiem jednak nawet 1,5 roczne dziecko będzie czerpać ogromna radość z zabawy. Typowo dla młodszych dzieci przeznaczony jest model Migoga Junior, który nie zawiera małych elementów.

Dzieci uwielbiają wrzucać kulki do toru i obserwować ich bieg, próbują je przechwycić. Już nawet półtoraroczne dziecko z łatwością zrozumie zasady działania toru, będzie wrzucać kulki, próbować łapać je czy z sukcesem demontować konstrukcje. Przedszkolaki są w stanie budować własne konstrukcje, rozgrywać konkursy zjazdów.

Tor kulkowy Migoga Elevator zawiera element który wyróżnia go spośród standardowych torów kulkowych. Zestaw zawiera windę, która złożona jest z łańcuszków i obsługiwana jest za pomocą korbki. Kulki można transportować na górę i obserwować jak spadają po torze ponownie w dół. Tor zawiera również zjeżdżalnie, mosty, kołowrotki, spirale i kominy. Zestaw można łączyć z innymi zestawami Migoga.

Zabawa i rozwój

Zabawa konstrukcyjna na to ogromny walor Migoga Elewator. Tor kulkowy to stymulacja motoryki małej, trening koncentracji, twórczości oraz spostrzegania, refleksu i szybkości. Kolorowy wygląd oraz bezpieczeństwo wykonania to dodatkowy atut zabawki. Lekcja fizyki w własnym domu – obserwacja zachowań kulki to doskonały pretekst do rozmowy o prędkości, grawitacji, budowie maszyn itd. Kto wie może dzięki torze kulkowym wyrośnie Wam w domu mały inżynier i budowniczy.

Tory kulkowe to doskonała zabawa, edukacja i frajda dla mniejszych, średnich i starszych. Tor kulkowy to także dobry pomysł na prezent dla dziecka, które może korzystać z niego na wiele sposobów. Tor można składać, rozkładać z powrotem na części i składać ponownie, przez co nie staje się on nudny i monotonny, a ilość elementów i kulek pozwalają na zabawę większej liczbie osób.

  • Zestaw zawiera 150 giętkich, niełamliwych części; wliczone w to są plastikowe kulki używane na torach, o średnicy 0.4cm.
  • Polecany wiek rozciąga się od 4 do 10 lat (ze względu na drobne części, przy ścisłym monitoringu dorosłych młodsi również chętnie będą poznawać tor kulkowy).
  • Rozmiar opakowania: 45cm szerokości, 9cm głębokości i 38cm wysokości.
  • Kraj produkcji: Włochy.
  • Gwarancja najwyższej jakości i bezpieczeństwa.

Do kupienia TUTAJ

20181006_223951510236281-296x300 Pomysł na prezent: Tor Kulkowy Migoga Elevator dla dzieci w wieku ok 5-12 lat

Doskonały pomysł na prezent dla dzieci!
Serdecznie polecam!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *