TOP 7 książek wydawnictwa TADAM – to 7 wyjątkowych książek. Z Wydawnictwem TADAM spotkałam się przez telewizje – w takcie porannego programu śniadaniowego dowiedziałam się o książce Papiernik. Moja wrażliwość artystyczna doznała szoku. Piękne ilustracje i niesamowite wydanie powaliło na kolana. Zawartość wprowadziła zastanowienie i chęć posiadania. Zapragnęłam mieć Papiernika. Jak tylko zapoznałam się z ofertą wydawcy wiedziałam, że na jednej książce się nie skończy – stąd TOP 7. 7 niezwykłych książek dla dzieci od Wydawnictwa TADAM. Doskonały pomysł na zbliżający się Dzień Dziecka – zapraszam.

20180513_004224524612032-300x200 TOP 7 książek Wydawnictwo TADAM = TOP 7 najbardziej niezwykłych książek dla dzieci.

Wydawnictwo TADAM powstało z myślą o Małych Czytelnikach. Staramy się tworzyć książki o tym, co jest istotne dla dzieci. Książki, które objaśniają dzieciom skomplikowane zagadnienia otaczającego świata i rozwijają ważne umiejętności. Istotna jest dla nas również troska o język. Skupiamy się na innowacyjnych rozwiązaniach. Dbałość o najmniejsze szczegóły, teksty dostosowane do percepcji młodego czytelnika oraz wspaniałe ilustracje rozwijające jego wrażliwość estetyczną to priorytetowe zadania postawione przed zespołem redakcyjnym.

Uczucia Dziecinne opowieści o tym, co najważniejsze

20180513_004224524612032-300x200 TOP 7 książek Wydawnictwo TADAM = TOP 7 najbardziej niezwykłych książek dla dzieci.

Czy szczęście ma swój kolor i jak smakuje?
Dlaczego czekać to nie to samo co tęsknić?
Czy z ciekawości może burczeć w mózgu?
Jak wielkie oczy może mieć strach i co się stanie, gdy staną się zbyt wielkie?
Dlaczego zemsta zawsze jest najgorszym doradcą?
Czy można popłakać się z wdzięczności?

Delikatnie, językiem dostosowanym do młodego odbiorcy i do szpiku kości prawdziwie. Młody chłopiec opowiada o uczuciach. To zbiór 12 relacji z ważnych emocjonalnie wydarzeń w życiu chłopca. Janusz Leon Wiśniewski pokazuje jak dzieci odbierają uczucia – prostym językiem i z głębokim przesłaniem. To zwykle historie i zarazem niezwykle spostrzeżenia. Autor nie boi się zapoznać dziecka z trudnymi tematami jak śmierć, uprzedzenia rasowe i dyskryminacja, kłopoty finansowe i ubóstwo. Nawet dorosły czytelnik spotkać może w książce chwile refleksji, rozmyślań o sensie egzystencji i relacji społecznych. Autor pokazuje jak zrozumieć sytuacje bardzo trudne emocjonalnie. Pokazuje perspektywę wrażliwości i szacunku dla innych. Uczucia to także całkowicie wyjątkowe wydanie.

Takiej oprawy graficznej nie znajdziecie nigdzie. Ta książka zatrzymuje na dłużej. Każda z historii stanowi trampolinę do dialogu o uczuciach. Pokazuje ze emocje mogą być i są ulotne. Każda z ilustracji autorstwa Ani Jamróz została przedstawiona w wyjątkowy sposób. Kolorystyka stonowana – błękit, delikatna kreska oraz mocne kontury. Kartki maja celowe zgięcia, otwory czy niecodzienne układy. Ciekawość zagląda przez lupę do środka, radość przenosi nas w dynamiczny obraz uśmiechu, bliskich ludzi, cytrusów i domu. W Uczuciach będzie także o zaufaniu, zemście, strachu, dumie, wstydzie, gniewie oraz samotności.

Dziecięce opowieści o tym, co dorośli uważają za dziecinnie proste. Dziecinne opowieści to bardzo udana książka już dla 8 letnich dzieci. Daje do myślenia, pielęgnuje wrażliwość na uczucia i walory estetyczne literatury i sztuk plastycznych. Mam nadzieję, że książka trafi do rodzin – będzie omawiana i często czytana. Uczucia to trudny temat dla wielu dorosłych – stąd tak ważna rola rodziców i opiekunów, aby przybliżyć dziecku świat oparty na wartościach i wrażliwości na drugiego człowieka oraz samego siebie.

Papiernik, czyli skąd się biorą opowieści

20180513_004224524612032-300x200 TOP 7 książek Wydawnictwo TADAM = TOP 7 najbardziej niezwykłych książek dla dzieci.

Papiernik – postać niezwykła. Od niego wszystko się zaczyna… Czy zastanawialiście się kiedyś skąd biorą się opowieści? Jak to możliwe, że cały czas mamy dostęp do nowych historii i cudownych książek? Czy opowieści pojawiają się spontanicznie i łatwo je poznać? Papiernik i pięknie ilustrowana książka o tym samym tytule wszystko nam wyjaśnia. Jest taki niezwykły ktoś – dzięki komu poznajemy nowe, fascynujące historie. Papiernik opowiada na czym polega jego praca, pokazuje jak i gdzie mieszka i pracuje oraz co najważniejsze zdradza kilka historii – które zostaną z nami na bardzo długo lub na zawsze…

Książka artysty Rocha Urbaniaka to prawdziwy ewenement na półce z książkami. Autor przygotował piękne obrazy – których reprodukcje znajdziemy w książce. Obrazy to dopracowane do perfekcji metafory opowieści o Papierniku oraz piękne i bardzo niezwykłe obrazy z historii. Same historie trudno skategoryzować. Jest tutaj dużo mądrych opowiadań z morałem i ważnymi prawdami jak np. opowieść AMONIT mówiąca, że czasami trzeba pogodzić się ze złym zakończeniem a nawet największe starania mogą nie przynieść zamierzonego efektu. W innej historii SNY O MORZACH I POWIETRZU przenosimy się w niezwykły świat latających wielorybów i przekonujemy się , że czasami jeden dobry pomysł to za mało a dobrych pomysłów może być wiele.

Papiernik to także ekskluzywne wydanie. Okładka przypomina autentyczny obraz – nawet została wydana z papieru a’la płótno. W środku znajdziemy również piękne grafiki autora książki – stylistyka bardzo przyjemna dla oka i adekwatna do baśniowych, fantastycznych opowiadań. W środku biały kredowy papier i tekst czarno na białym – trochę jak ze staroświeckiej maszyny do pisania…

Po przeczytaniu opowiadań będziecie o nich rozmyślać, a dzieci będą do nich wracać wielokrotnie. Na pewno odnajdą swoje ulubione opowieści, być może skłonią się także do tworzenia własnych?

Jakiego koloru są buziaki?

20180513_004224524612032-300x200 TOP 7 książek Wydawnictwo TADAM = TOP 7 najbardziej niezwykłych książek dla dzieci.

Jakiego koloru są buziaki? Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym tak ważnym zagadnieniem? Przecież buziaki uwielbia każdy -mama, tata, brat, siostra czy mała dziewczynka. Pewna mala dziewczynka o imieniu Monika postanowiła sprawdzić jakiego koloru są buziaki. Minimoni – bo tak wszyscy mówią na małą rysowniczkę, wzięła wiec kolorowe farby i zaczęła rysować. Swoimi farbami potrafiła namalować tysiące różnych rzeczy. Nigdy jednak nie namalowała buziaków. Zabrała się więc do pracy. Najpierw buziaki były czerwone jak pomidory, dalej zielone jak warzywa, niebieskie, brązowe. Jednak żaden z kolorów w pełni nie oddaje buziaków. Dlaczego? Z pomocą przyszła dziewczynce mama.

Buziaki są….kolorowe.Jakiego koloru są buziaki to książka która zdecydowanie zachwyca wydaniem. Wyróżniają ją na pewno piękne grafiki i bardzo dopieszczone wydanie. Gruba, sztywna okładka, interesujący temat, ciekawy prostokątny format oraz starannie wykonane rysunki to gwarancja zadowolenia młodego czytelnika. Sama tematyka to krotka historia o poszukiwaniu nieuchwytnego koloru uczuć -zabawna historia z miłym zakończeniem.

Książka to propozycja już dla 4-letnich dzieci. Starsze dzieci również będą pod wrażeniem treści, kolorów i zabawnego zakończenia. Na pewno polecam ją miłośnikom rysowania, malowania i buziaków. Piękny pomysł na prezent.

Była sobie dziewczynka

20180513_004224524612032-300x200 TOP 7 książek Wydawnictwo TADAM = TOP 7 najbardziej niezwykłych książek dla dzieci.

Była sobie dziewczynka to zbiór opowieściowi, które wydarzyły się naprawdę. Bohaterkami książki są dziewczynki żyjące i mieszkające w rożnych czasach i miejscach. Każda z nich miała mamę i tatę, każda otrzymała imię i chciała być szczęśliwa. Niestety życie w Mezopotamii, Starożytnej Grecji, w czasach niewolnictwa itd. nie były spełnieniem marzeń dziewczynki. Dowiadujemy się jak wyglądało przyjście na świat dziewczynek i jakie rytuały i tradycje rodzinne temu towarzyszyły. Historie pokazują też jak wyglądało dzieciństwo dziewczynek. Czy mogły chodzić do szkoły i czego się uczyły? Czy miały swobodę w wyborze partnera i kiedy stawały się dorosłe? Jakimi zabawkami się bawiły i jak wyglądał ich normalny dzień?

Wydanie jak na Wydawnictwo TADAM przystało również na wysokim poziomie. Gruba, twarda oprawa, duże i kolorowe ilustracje o nieco uproszczonej kresce. Grafiki zatrzymują na dłużej – zawierają mimo prostej formy sporo szczegółów z opisywanej epoki.Ta książka po prostu zostanie ze mną na zawsze. Chociaż zdawałam sobie sprawę z wieku ich szczegółów to spotkanie się z historiami dziewczynek bardzo mnie poruszyło. Szczególnie teraz, kiedy jestem mamą małej dziewczynki. W prostych słowach autorzy pokazują „brutalną” i prawdziwą rzeczywistszy minionych epok (i nie tylko).

Finał książki to dziewczynka żyjąca dzisiaj i tutaj. Autor podkreśla, że Ty masz ogromne szczęście żyć w czasach pokoju, mając dach nad głową i mogąc swobodnie coś zjeść, porozmawiać z kimś bliskim. Ty masz także ogromny wpływ na to jak będzie wyglądała twoja przyszłość.

Możesz być sobą i walczyć o swoje. Ta książka to manifest radości życia i wezwanie do docenienia tego co mamy. Warto marzyc i marzenia realizować – cieszyć się życiem i je doceniać.

Gwiazdka z nieba

20180513_004224524612032-300x200 TOP 7 książek Wydawnictwo TADAM = TOP 7 najbardziej niezwykłych książek dla dzieci.

Spójrzcie – wyszeptała Orzesznica i wszyscy podążyli wzrokiem za jej łapką. Na granatowo-czarnej tafli jeziora coś nagle zaskrzyło i oto zobaczyli odbitą jak w zwierciadle gwiazdę, która wywołując delikatne poruszenie lustra wody, rozpłomieniła się niczym drogocenny kamień. Z każdą chwilą pojawiały się kolejne, aż w końcu całe jezioro zalśniło jak w tajemnej i pięknej baśni.

Gwiazdka z nieba to książka zupełnie nie z tej ziemi. Jak na gwiazdkę z nieba przystało książka jest z magicznym klimatem. Wydana w ekskluzywnej oprawie i w klimatycznej formie graficznej. A klimat tutaj wybitnie na dobranoc. Kiedy za oknami już mrok a dziecko kładzie się spać i otulone jest mięciutką kołdrą to znak, że nadszedł moment na opowieść. Pora sięgnąć po „Gwiazdkę z nieba”…

Akcja wydarzeń dzieje się ciemną nocą. Noc i klimat spadającej gwiazdy towarzyszy nam na każdej stronie. W książce dominują ciemne barwy i sporo tajemniczości. Ilustracje w zasadzie próbują zaczarować czytelnika (i udaje im się ta sztuka). Magiczna gwiazda próbuje wrócić na niebo a leśne zwierzęta próbują jej w tym pomóc. Zadaniu kieruje mała i ruda Orzecznica. W atmosferze przyjaźni, wsparcia i troski o losy nowo poznanej istoty zwierzątka mobilizują swoje siły. To metafora przyjaźni i oddania, poświecenia dla dobra bliskiej czy ważnej dla nas osoby czy sprawy. Bohaterowie historii działają dla dobra gwiazdki. Książka pokazuje na czym polega przyjaźń i jak postępować, aby o nią zadbać.

Gwiazdka z nieba to piękna książka – graficznie i literacko. Najmłodsze dzieci na pewno ukołysze do snu opowieść o leśnych nocnych przygodach a starsze same będą odkrywać tajemnice przyjaźni i poszukiwać swojej gwiazdki z nieba.

Cztery sekrety poznania liter i nut

20180513_004224524612032-300x200 TOP 7 książek Wydawnictwo TADAM = TOP 7 najbardziej niezwykłych książek dla dzieci.

Dźwięki – są jak ludzie. Mają swoje miasta, domy, kolory i cechy szczególne. Czasami występują w pojedynkę a bywa, że zbierają się w grupki i tworzą zdania a nawet całe opowiadania. Bywa, że dźwięki zapisujemy w inny sposób – jako nuty albo litery i słowa w obcym języku.

Sekrety poznania liter i nut wyjaśniają za pomocą 4 sekretnych prawd o co chodzi z literami i nutami. Każde dziecko prędzej lub później zaczyna poznawać litery i nuty. Sporo nauki – łatwej i trudnej. Przyjemnej i bardzo skomplikowanej. Z literami sprawa ma się dość abstrakcyjnie -więc z pomocą przychodzi mądra książka. Autorka podjęła się ważnego zadania – chce wyjaśnić dzieciom świat liter i nut oraz nauczyć ich korzystania z ich możliwości.

„Cztery sekrety poznania liter i nut” to ujęcie tematu abstrakcyjnego w bardzo konkretny sposób. Już na samym początku autorka pokazuje, że litery da się zrozumieć i dorośli mają z nich dużo pożytku. Dorośli rozumieją język składający się z liter i dźwięków . Jak to jest możliwe? 4 sekrety to łatwo i w formie rymowanych wierszyków wyjaśniają. Język opowieści to wybitna praca autorki. Konkretnie, obrazowo, z mnóstwem przykładów i porównań. Każda litera szuka przyjaciela i razem łączy się w grupy by stworzyć słowo, zdanie. Dowiadujemy się na przykład, że na świecie jest wiele języków i liter, które potrafią wyglądać bardzo różnie. Inaczej ma się sprawa z nutami i dźwiękami, których język jest taki sam na całym świecie.

„Cztery sekrety poznania liter i nut” to zabawna i mądra książka. To idealny wstęp do nauki czytania, poznania alfabetu (który jest bardzo ładnie pokazany wywnętrz książki). Sporo humoru i jeszcze więcej wartościowych treści – już dla dzieci 3 letnich, których pytanie „dlaczego” prześladuje wszystkich napotkanych dorosłych. O literach i nutach – bez abstrakcji i niejasności. Wydanie bardzo solidne – sztywna okładka, duży prostokątny format, kolorowe ilustracje.

Rewelacyjna książka – prosta i uniwersalna treść – dla każdego dziecka, które jest przed nauka czytania a wykazuje zainteresowanie słowem i dźwiękiem.

Pan Łasuch Miś

20180513_004224524612032-300x200 TOP 7 książek Wydawnictwo TADAM = TOP 7 najbardziej niezwykłych książek dla dzieci.

Alarm! Alarm! Drogie pszczółki,
w dziupli naszej Miś buszował.
Zamiast miodu – puste pułki!
Zjadł go Łasuch? Czy gdzieś schował?
Gdzie się ukrył Miś Łasuch?
Czy pościg małych pszczółek zakończy się sukcesem?

Pan Łasuch Miś to propozycja wydawnicza dla najmłodszych czytelników – już kilku miesięczne bobasy na pewno zainteresuje wesoły niedźwiadek. Wydanie zdecydowanie dla dzieci, które czytać jeszcze nie potrafi a uwielbia przewracać kartki, oglądać ilustracje ( te tutaj mają bardzo soczyste kolory) czy robić z książką różne inne ciekawe manewry. Trwałe i grube kartki powinny przetrwać nawet do momentu, kiedy młody czytelnik sam zapozna się z historią wesołego misia.

Sama opowieść to wesoła przygoda głodnego Misia. Zdecydowanie dużo się dzieje a miś ma wybitny talent do wpadania w kłopoty. Ilość tekstu – mała, kolorystyka wydania – bogata. Kolory o bardzo wyrazistym nasyceniu cieszą oko małych dzieci. Jest tutaj zarysowane następstwo przyczynowo-skutkowe oraz kilka wyrazów dźwiękonaśladowczych. Po kilkukrotnym przeczytaniu bajeczki małe dzieci na pewno będą opowiadać historie misia samodzielnie i bawić się książeczka w nowy sposób.

Podsumowanie TOP 7 Wydawnictwo TADAM

Wydawnictwo TADAM na pewno będzie w gronie moich TOP 7 najciekawszych wydawców książek dla dzieci. Wygrywają na pewno za dbałość za wydanie publikacji. Staranny dobór grafików i autorów skutkuje po prostu wyjątkowymi książkami. Są piękne i mądre. Wspierają wychowanie i pielęgnują wrażliwość artystyczną – dla mnie to najważniejsze cechy jakie książka posiadać powinna i za co je uwielbiam.

Zajrzyjcie na stronę wydawcy i zamówcie swoje hity z mojej listy oraz zobaczcie co jeszcze TADAM ma w ofercie – na pewno wkrótce sama zamówię więcej książek i przygotuje kolejny wpis. Na koniec mała prośba – czytajmy dzieciom i obdarowujmy je książkami. Wybierajmy te na prawdę wyjątkowe i wartościowe.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

1 komentarz

Arkadiusz · 14 maja 2018 o 12:02

Czytaliśmy już „Uczucia Dziecinne opowieści o tym, co najważniejsze” – bardzo ciekawa książka!

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *