20190307_2036391266645565-1024x677 TOP 5 Pomysły na prezent dla przedszkolaka od Carotina – made In Italy!

Wiek przedszkolny to cudowny czas. Dziecko z każdym dniem rozwija się i nabywa nowych umiejętności, które chłonie jak gąbka wodę. Pomysł na prezent zaprasza na przegląd oferty włoskiej firmy Lisciani z serii Carotina. Pokazuje nasze ulubione gry (od roku w użyciu), testowane i używane zabawy i akcesoria edukacyjne oraz nowości, które czekają na przedszkolaki. Pomysły na prezent dla przedszkolaka od Carotina ujęte w TOP 5. Pełne uroku, atrakcyjnie wykonane oraz o olbrzymim walorze edukacyjnym! Zapraszam na przegląd pięciu propozycji!

1. Carotina: Tablica Fluorescencyjna Led

20190307_2036391266645565-1024x677 TOP 5 Pomysły na prezent dla przedszkolaka od Carotina – made In Italy!

O tablicy przeczytacie TUTAJ. To fenomenalna zabawka, która jednocześnie jest rekwizytem edukacyjnym, który służyć będzie latami. Fenomenalne rozwiązanie w podróży, domu i na świeżym powietrzu. Ultra lekka, maksymalnie atrakcyjna, dzięki możliwości podświetlenia. U nas w użyciu praktycznie każdego dnia od miesiąca tj. od momentu wylotu do Izraela. Często pokazuję ją na instagramie i nasze zabawy z córką w rysowanie. Dla starszych dzieci tj. 3-6 świetnie sprawdzą się kartki dołączona do tablicy.

Mają one na celu ćwiczenie umiejętności motoryki małej i kaligrafii oraz poznawania literek i cyfr.  Nauka i zabawa to najlepsze połączenie – już wiem, że sprawdzą się w tym zastosowaniu! Moja nr 1 z całego TOP 5!

Do kupienia TUTAJ

2. Puzzle progresywne

20190307_2036391266645565-1024x677 TOP 5 Pomysły na prezent dla przedszkolaka od Carotina – made In Italy!

Tego produktu również przedstawiać nie trzeba! Przeczytacie o nim TUTAJ. Puzzle progresywne są z nami od kilku miesięcy. Moja 2-letnie córka bardzo lubi je układać i bardzo zaskakuje mnie skutecznością i zaangażowaniem z jaką tworzy zwierzęce układanki. Potrafi prawidłowo układać najprostsze 2 i 3-elementowe puzzle a z moją drobną pomocą radzi sobie z całością. To ogromna radość rodzica, gdy widzi dziecko skupione na zabawie. Są to właśnie momenty polaryzacji uwagi, które obserwuje u córki, która sama ściąga puzzle z regału i zasiada na dywanie, aby je układać wesoło wykrzykując odgłosy zwierząt. Absolutnie polecam!

Do kupienia TUTAJ

3.    Carotina Baby: Baby Zapamiętaj

20190307_2036391266645565-1024x677 TOP 5 Pomysły na prezent dla przedszkolaka od Carotina – made In Italy!

Memory na ciekawy sposób – w roli głównej dzieci z całego świata. Zestaw składa się  z 32 kart z kolorowymi postaciami. Karty wykonane są z grubej tekstury, która zapewnia kartom trwałość i odporność na zniszczenie. Zasady gry tak jak w klasycznym memory pamięciowym.  Oczywiście warto zacząć od 3-4 par i stopniowo zwiększać różnorodność. Gra dodatkowo bardzo atrakcyjnie wprowadza dziecko w tematykę płci oraz różnic w wyglądzie oraz różnorodności kulturowej. Wizerunki dzieci są bardzo pogodne oraz charakterystycznie ubrane. Nie zabraknie hinduski, paryskiego dziecka czy ubranego w bardzo ciepłą czapkę małego Rosjanina. Nazywanie, zgadywanie i zapamiętywanie to sporo zabawy i genialny trening dla neuronów.

Do kupienia TUTAJ

4. Carotina: Zwierzęta i ich środowisko naturalne


20190307_2036391266645565-1024x677 TOP 5 Pomysły na prezent dla przedszkolaka od Carotina – made In Italy!

Zestaw 16 interaktywnych, wielkoformatowych kart poświęconych zwierzętom oraz ich naturalnym środowiskom. Zadaniem przedszkolaka jest odpowiedzieć na pytanie, które poza słowami zawiera również grafiki. Nie jest suche przepytywanie tylko ciekawa zabawa, ponieważ dziecko ma do dyspozycji kolorowy rekwizyt. Jest to Carotina, która naciskając swą końcówką na odpowiednią odpowiedź da nam wynik. Jeśli wybór jest prawidłowy Carotina zaświeci się i zagra wesołą melodię. Zły wybór skutkować będzie charakterystycznym dźwiękiem. To świetna zabawa i nauka w jednym. Karty wzbogacone są informacjami o zwierzętach oraz wieloma informacjami jak np. podział na gatunki.

Młodsze dzieci świetnie bawić się będą w celowanie długopisem w punkt w postaci czarnej kropki. Już dziecko około 18 miesięcy jest w stanie prawidłowo odpowiedzieć na pytanie, gdzie znajdują się ptaki. Moja córka właśnie to pytanie uwielbia i znakomicie sobie z nim radzi!

Zestaw zawiera baterie! Duży plus!

Do kupienia TUTAJ

5.  Carotina: Farma Ze Słowami

20190307_2036391266645565-1024x677 TOP 5 Pomysły na prezent dla przedszkolaka od Carotina – made In Italy!

Farma ze słowami to trzy warianty gry w jednym pudełku. Po pierwsze do dyspozycji przedszkolaka są puzzle-zwierzta. Zadaniem gracza jest poprawne złożenie zwierząt oraz podpisanie obrazków dostępnymi literkami. To zadanie dla bystrych oczek i uważnych oraz precyzyjnych rączek. Przedszkolak ma skupić swoją uwagę na szczegółach, zobaczyć literki i rozbudzić swoją ciekawość podczas zabawy. Dodatkowo znajdziemy domek, który zawiera mini spinner, który zaprasza do zabawy w poszukiwanie liter i tworzenie z nich wyrazów.

Propozycja dla dzieci, które zaczynają interesować się literami i chciałyby rozpocząć naukę liter i czytania już od około 4/5 roku życia.

Do kupienia TUTAJ

Seria: CAROTINA

Carotina to seria gier i książeczek edukacyjnych włoskiej marki Lisciani. Seria dedykowana jest dzieciom od 3 do 6 roku życia. W ramach marki Carotina wyróżnić można dwie serie – Carotina Baby dedykowana maluchom i Carotina skierowana do dzieci od 3. roku życia.

Carotina jest serią wspierającą umiejętności poznawcze dzieci, której zadaniem jest przybliżyć dziecku tajniki otaczającego go świata. Nierzadko dodatkowym elementem tych tytułów będzie elektroniczna Carotina, która radosnymi okrzykami będzie motywowała dzieci i nagradzała za poprawne odpowiedzi, co pozwoli łączyć naukę z zabawą. Serie Gry dla najmłodszych i Zaliczone na 6! pozwalają wspomagać naukę alfabetu, liczb, numerów czy kolorów.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *