Jeśli jesteś rodzicem lub za chwilę nim będziesz masz w głowie mnóstwo pytań, obaw, niepewności. By je rozwiązać potrzebujesz spokoju i wiarygodnego źródła informacji. Z pomocą przychodzi Wydawnictwo Mamania. Wybrałam 5 pozycji książek –poradników, które zdecydowanie zasługują na uwagę! Ważne tematy i mądre, spokojne treści, które wzbogacają wiedzę rodzica jak i wspierają go w pokonywaniu trudności jakie niesie z sobą nowa rola. Znakomite pomysły na prezent!

Moje top 5 książek dla rodziców, które zyskały swoje nowe wznowienia lub premiery w 2022 roku to:
Spokojnie, to tylko rozszerzanie diety
, Małgorzata Jackowska
Moje dziecko nie chce jeść, Carlos Gonzalez
Mocno mnie przytul, Carlos Gonzalez
Sen twojego dziecka
, William i Martha Sears
Dobra relacja. Skrzynka z narzędziami dla współczesnej rodziny. Wyd. 2

Zanim przejdę do omawiania poszczególnych tytułów kilka słów wstępu. Jestem ogromnym zwolennikiem książek dla rodziców i poradników. To zdecydowanie najlepsza droga (na równi z opinią eksperta w danej dziedzinie) by rozwiać wątpliwości i zdobyć wiedzę, która uspokoi i pozwoli cieszyć się macierzyństwem czy rodzicielstwem. Nie jest łatwo być mamą i tatą. Dziecko (szczególnie pierwsze) to mnóstwo obaw i zagadek. Niepewność wzrasta przy poszukiwaniu odpowiedzi na zagadki w Internecie. NA forach czy grupach nie zawsze trafimy na to co znieść powinniśmy. Stad książka i poradnik. Merytoryczny, ekspercki i weryfikowany przed publikacją tekst jest bezpieczny i godny zaufania. Zachęcam do poszukiwania odpowiedzi na trudności wynikające z wychowania dziecka w książkach wydawnictwa Mamania.

1654239546886-scaled TOP 5 książek dla rodziców od Mamania. Bestsellery – Relacje, rozszerzanie diety, Jedzenie, Bliskość i Sen Dziecka.

Spokojnie, to tylko rozszerzanie diety, Małgorzata Jackowska


Małgorzata Jackowska, specjalistka żywienia człowieka i dietetyki oferuje nowoczesny i rzetelny poradnik po rozszerzaniu diety, w którym odpowiada na wszelkie możliwe pytania i rozwiewa wątpliwości. To rzetelna i uspokajająca pomoc dla wszystkich rodziców.


 Autorka w prostych słowach wyjaśnia:
– czym się różni BLW od tradycyjnego sposobu rozszerzania diety,
– co podać na początku?
– czy kolejność ma znaczenie?
– o co chodzi z tym glutenem?
– czy dziecko może nie jeść mięsa?
– co robić, kiedy nie chce jeść?
– czy diety eliminacyjne mają sens,
– jak długo podawać mleko,
– czy specjalna żywność dla dzieci jest potrzebna,
– jakie sprzęty i gadżety faktycznie się przydają.

Dla mnie to książka pełna spokoju i komfortowo wprowadzająca czytelnika  w  świat rozszerzania diety. Autorka życiowo stąpa po ziemi i realnie opisuje współczesne zasady żywienia niemowląt i małych dzieci. Przykłady jadłospisy wraz z przepisami pomogą skomponować menu dla całej rodziny i stanowią dobre źródło inspiracji w kuchni. Książka zawiera ilustracje i grafiki, które sprawiają, że łatwo wiedza trafia do czytelnika. Pełna opartych na wiedzy naukowej wskazówek i porad, książka stanowi nieocenione źródło rzetelnych informacji o żywieniu niemowląt i małych dzieci.

Bestsellery dla rodziców w nowej szacie graficznej!

  • Moje dziecko nie chce jeść, Carlos Gonzalez
  • Sen twojego dziecka, William i Martha Sears
  • Mocno mnie przytul, Carlos Gonzalez

Moje dziecko nie chce jeść, Carlos Gonzalez

Carlos González, uznany autorytet pediatryczny, autor „Mocno mnie przytul” i  „Moje dziecko nie chce jeść” przedstawia pełen rzeczowych argumentów głos przeciwko teoriom samozwańczych ekspertów, którzy niemal obsesyjnie propagują konieczność przestrzegania harmonogramów i planów, drobiazgowych systemów kar i nagród, a czasem nawet izolacji dziecka od rodziców. W książce  „Moje dziecko nie chce jeść” rozwiewa obawy rodziców. Wyjaśnia, dlaczego dzieci czasem odmawiają jedzenia, przestrzega przed pułapkami siatek centylowych. Powołuje się na liczne przykłady i ze spokojem wyjawia istotę posiłków dziecka.

W książce znajdziesz między innymi:

– najczęstsze przyczyny problemów z jedzeniem,
– porady, jak ich uniknąć,
– przykładowe schematy jedzenia,
– aktualną wiedze o karmieniu piersią i mlekiem modyfikowany,
– porównania i wyniki statystyk i badań ze świata,
– przestrogi przed zmuszaniem dzieci do jedzenia.

Sen twojego dziecka, William i Martha Sears

William i Martha Searsowie, przy wsparciu swoich synów pediatrów, Jamesa i Roberta, niosą pociechę wykończonym rodzicom, oferując im mnóstwo pełnych zrozumienia dla dziecięcych potrzeb porad na to, jak spokojnie przespać noc. Nie znajdziesz tutaj kategorycznych zakazów i nakazów. Znajdziesz wyrozumiałość i partnerstwo. Nie zabraknie też prywatnych opinii autorów jak np. poparcie dla wspólnego zasypiania z dzieckiem. To dobra książka, która dotyczy jednego z najważniejszych tematów w życiu rodziców – snu! Pomaga zyskać zdrowy pogląd na kłopotliwe kwestie i podjąć indywidualne decyzje dotyczące rytuałów zasypiania, czy kompleksowej obsługi snu dziecka i tym samym zdrowego snu rodzica.  A nie jest sekretem, że wyspany rodzic to zadowolony rodzic!

Autorzy biorąc pod uwagę indywidualne temperamenty dzieci i rodziców, wyjaśniają:

•    czym się różni sen niemowlęcia od snu starszego dziecka i dorosłych,
•    jak ustalić, gdzie dziecku będzie się najlepiej spało,
•    dlaczego wypłakiwanie nie jest dobre ani dla małych, ani dla dużych,
•    jak ułatwić nocne karmienia i jak z nich zrezygnować,
•    jakie są korzyści ze spania z dzieckiem,
•    jak uporządkować dzienne drzemki i wieczorne usypianie,
•    jakie mogą być medyczne i fizyczne przyczyny nocnych pobudek,
•    na czym polegają rytuały związane ze spaniem i jak je zachować w sytuacjach szczególnych, takich jak choroba czy ząbkowanie.

Mocno mnie przytul, Carlos Gonzalez

Razem z dzieckiem rodzi się więź, ale i wiele pytań:
Dlaczego niemowlęta nie chcą spać same,
dlaczego płaczą, skąd nagłe napady złości,
dlaczego dzieci ciągle czegoś od nas chcą?

Carlos González, uznany autorytet pediatryczny, autor m.in. popularnej również w Polsce książki „Moje dziecko nie chce jeść”, mocno wierzy (co więcej – udowadnia to!), że dzieci są dobre, szczere, towarzyskie, wyrozumiałe i że z całą pewnością zasługują na tyle miłości, ile tylko jesteśmy im w stanie zaofiarować.

„Mocno mnie przytul” to pełen rzeczowych argumentów głos przeciwko teoriom samozwańczych ekspertów, którzy niemal obsesyjnie propagują konieczność przestrzegania harmonogramów i planów, drobiazgowych systemów kar i nagród, a czasem nawet izolacji dziecka od rodziców.

Żartobliwie i z humorem autor komentuje zakorzenione mity i teorie wychowawcze, pokazując jednocześnie, że najważniejsze, co można zrobić dla dziecka, znajduje się nie w umysłach teoretyków wychowania, ale w naszych sercach. Bo dobry rodzic to taki, który reaguje na potrzeby dziecka. Znajduje dla niego czas, serce i wyrozumiałość.

Autor podkreśla, że dziecko jest:

– wyrozumiałe
-bezinteresowne
-hojne
-odważne
-szczere
-towarzyskie
-spokojne
-dobre!

Dlaczego? Dowiesz się z najnowszego wydania tej bestsellerowej książki!

Dobra relacja. Skrzynka z narzędziami dla współczesnej rodziny. Wyd. 2

1654239546886-scaled TOP 5 książek dla rodziców od Mamania. Bestsellery – Relacje, rozszerzanie diety, Jedzenie, Bliskość i Sen Dziecka.
KSIĄŻKA DLA RODZICÓW DZIECI W KAŻDYM WIEKU!

„Najważniejsza jest relacja z dzieckiem” – słyszą zewsząd rodzice. Ale jak ją pielęgnować, kiedy rano trzeba szybko wyjść do szkoły albo kiedy rodzeństwo zaczyna kłótnie o zabawki? Jak zadbać o potrzeby całej rodziny, jeśli każdy ma inne oczekiwania, a doba tylko dwadzieścia cztery godziny?

Małgorzata Musiał, ceniona przez rodziców doświadczona pedagożka i mama trójki dzieci, autorka popularnego bloga „Dobra relacja”, pokazuje pełne empatii dla potrzeb dzieci i dorosłych podejście do rodzicielstwa, które pomaga w nawiązaniu dobrych i trwałych relacji.

Autorka daje praktyczne rady i wskazówki swoim czytelnikom. Bez zawiłych teorii czy nikomu nie potrzebnych treści. Prawdziwe i realne drogowskazy na konkretne sytuacje. Warte przemyślenia treści, które odpowiadają potrzebom całej rodziny. Zdecydowanie autorka posiada poza własnym doświadczeniem także doświadczenie zdobyte w pracy z rodzinami. To bogactwo praktyk, którymi dzieli się z czytelnikiem. Co ważne w naszych polskich realiach! Dzieli się także z czytelnikami swoimi osobistymi doświadczeniami macierzyńskimi, pokazując, że:

– czasem nie da się zaspokoić wszystkich potrzeb dziecka,
– konsekwencja jest przereklamowana,
– dobra relacja owocuje na każdym etapie życia rodziny.

„Uczenie zasad bycia z innymi ludźmi, odróżnianie dobra od zła, zapewnienie bezpieczeństwa dziecku i jego otoczeniu, wyciąganie wniosków i ponoszenie konsekwencji swojego działania, poszanowanie przyjętych norm – jak to wszystko przekazać?”

Otwórz skrzynkę z narzędziami dla współczesnej rodziny i przekonaj się, jak wiele może ona zmienić w twoim życiu!

Małgorzata Musiał – pedagog z wykształcenia, żona i mama trójki dzieci z powołania. Na co dzień zajmuje się wspieraniem rodziców w ich rodzicielskich wyzwaniach, prowadząc warsztaty, szkolenia i indywidualne konsultacje. Wieloletnia realizatorka programu „Szkoła dla Rodziców”. Pracę z rodzicami zaczęła, współzakładając toruńskie stowarzyszenie „Rodzina Inspiruje!” organizujące eventy dla rodzin oraz szkolenia dotyczące wychowania dzieci. Jest również jednym z niewielu w Polsce mentorów grup SAFE, programu wspomagającego budowanie bezpiecznej więzi między rodzicami a dziećmi. Autorka bloga Dobra Relacja.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *