1575962843163994302422-576x1024 TOP 3 GRY i ZABAWY OKIEM PSYCHOLOGA I MAMY: Emocje, Bystre Oczko i Kim jestem?! Adamigo & Kukuryku

TOP 3 najciekawszych pozycji od Adamigo i Kukuryku już na blogu. We wpisie znajdziecie propozycje o wielkich walorach rozwoju funkcji poznawczych, integracyjne i rozwojowe oraz wspierające samoświadomość i głębsze poznania samego siebie. Emocje, Bystre Oczko i Kim jestem to gry, które świetnie sprawdzą się w domu, przedszkolu lub szkole oraz gabinecie psychologa. Wszystko od polskiej firmy! Zaczynamy!

BYSTRE OCZKO – zestaw edukacyjny

1575962843163994302422-576x1024 TOP 3 GRY i ZABAWY OKIEM PSYCHOLOGA I MAMY: Emocje, Bystre Oczko i Kim jestem?! Adamigo & Kukuryku

Bystre oczko to aż 8 gier w jednym pudełku. Od tych prostych, które sprawdzą się już w zabawie z dzieckiem od około 3 lat po te bardziej skomplikowane i sprawdzone w rozgrywce z dzieckiem w wieku wczesnoszkolnym. Gra rozwija w dziecku spostrzegawczość, pamięć, analizę wzrokową i słuchową oraz szybkość. Wspiera także rozwój słownictwa, rozróżnianie kolorów oraz naukę czytania.

Podstawowy wariant polega na odszukiwaniu na planszy takiego samego obrazka, jaki widnieje na wylosowanej przez osobę prowadzącą grę plakietce. Przed sobą mamy 4 duże plansze, które składają się w całość. Ilość elementów, które na nich się znajdują się bardzo liczne i różnorodne (owoce, warzywa, przedmioty, zwierzęta itd.).  Na odwrocie plakietki jest nazwa przedmiotu.  Inną z gier, które świetnie sprawdzą się w zabawie jest BINGO. Tutaj w grupie 1-4 osób gramy w spostrzegawcze i bystre oko, aby skompletować linię następujących po sobie elementów. Sami decydujecie czy linia ma być pozioma czy pionowa. Dodatkowo w instrukcji znajdziecie jeszcze 6 propozycji na zabawy i gry. Jeszcze osobiście dodałabym modyfikacje na języki i możliwość nazywania plakietek tj. rysunków np. w języku angielskim czy hiszpańskim. Absolutnie wiele możliwości i sposobów modyfikacji.

Gra sprawdziła się również w moim domu przy zabawie z dzieckiem 2,8 mcy – oczywiście dostosowałam do możliwości dziecka jej czas. Wyszukiwanie ukrytych na planszach przedmiotów to doskonała rozrywka oraz solidny trening. Grę możemy wykorzystać także do treningu wyobraźni przestrzennej, tworzenia zbiorów, segregowania elementów według .

Grafiki na kartach są bardzo kolorowe, miłe dla oka. Komponenty zostały wykonane z solidnej jakości papieru. Zestaw prezentuje się bardzo dobrze. Gra na wiele partii i wiele lat użytkowania w bardzo przystępnej cenie.

Gra sprawdzi się również doskonale w przedszkolu i szkole. Od około 3 roku życia w zależności od wybranego wariantu rozgrywki.

Kukuryku, Kim jestem? gra familijna

1575962843163994302422-576x1024 TOP 3 GRY i ZABAWY OKIEM PSYCHOLOGA I MAMY: Emocje, Bystre Oczko i Kim jestem?! Adamigo & Kukuryku

Kto nie zna zabawy w kim/czym jestem? To jedna z moich ulubionych zabaw podczas zajęć integracyjnych, które od lat prowadzę w grupach dzieci i młodzieży. Tym bardziej, że teraz zabawa może być jeszcze bardziej atrakcyjna. Zbierzcie się razem i wylosujcie na kartę z obrazkiem. Bez podglądania jej zawartości włóżcie ją w specjalnej opasce na głowie. Możecie też umieścić ją osobie po prawej stronie i czekać. Ważne, aby nikt nie znał wizerunku który musi odgadnąć. Właśnie na tym polega zabawa. Na podstawie zadawanych pytań i uzyskiwanych odpowiedzi (pytania zamknięte, odpowiedzi tak lub nie) gracze odgadują kim są tj. jaki wizerunek mają na karcie. Wygrywa najszybszy gracz tj. taki, który odgadnie najszybciej i bezbłędnie wizerunek na swojej opasce.

Kart jest aż 110! Dzięki czemu zabawa będzie miała sporą różnorodność i absolutnie się nie znudzi. Grać można zarówno z dziećmi, młodzieżą czy z dorosłymi. W zależności od możliwości dziecka każda kolejna partia będzie zyskiwać na atrakcyjności. Gra rozwija słownictwo, umiejętność budowania wypowiedzi i stawiania pytań,  kojarzenie, pobudza wyobraźnie, integruje i pozwala świetnie spędzić czas w gronie rodziny, znajomych itd.

Zawartość opakowania: klepsydra, 110 kart, 4 opaski, instrukcja.

Świetna propozycja na rozrywkę, która generuje masę śmiechu i przy okazji rozwija kompetencje dziecka.

  • Od około 4 lat bez ograniczeń wiekowych
  • Do kupienia TUTAJ

Kukuryku, Emocje

1575962843163994302422-576x1024 TOP 3 GRY i ZABAWY OKIEM PSYCHOLOGA I MAMY: Emocje, Bystre Oczko i Kim jestem?! Adamigo & Kukuryku

Emocje – temat bardzo ważny i pozornie trudny. Na rodzicach spoczywa zadanie edukacji emocjonalnej dziecka. Gra „Emocje” może z powodzeniem im w tym pomóc. Temat emocji może zostać podany w formie zabawy, która umożliwia głębsze poznania samego siebie oraz innych graczy, sprzyja budowaniu relacji i pogłębieniu samoświadomości. Plansza, kostka, pionki to także rywalizacja, która sama w sobie buduje emocje i uczy dzieci zdrowej rywalizacji.  Gra zaprasza zarówno do zabawy jak i do refleksyjnego przyglądania się własnym emocją. Zapoznaje dziecko z pojęciami emocji, rodzajami emocji, podsuwa szereg pytań, które pobudzają refleksyjność i zapraszają do autoanalizy. W zależności od gotowości dziecka gra może być rozrywką, nauką psychologii czy integracją.

„Emocje” to również świetna gra w gabinecie psychologa szkolnego. Doskonała w trakcie spotkań grupowych oraz indywidualnych.

  • „Emocje” polecam od około 7 lat

Zestaw zawiera:

  • 112 kart z zadaniami
  • 16 okrągłych kafelków
  • dużą puzzlową planszę
  • dużą kostkę i 4 pionki
  • instrukcję

TOP 3 GRY i ZABAWY OKIEM PSYCHOLOGA I MAMY: Emocje, Bystre Oczko i Kim jestem to ciekawe propozycje, których walory zdecydowanie przemawiają do serc i umysłów rodziców i pedagogów. Już od 3 roku życia, świetnie sprawdzą się w przedszkolu oraz klasach 0-3. Uczą, bawią i pozwalają twórczo spędzić czas w gronie innych graczy czy rodziny. Polskie produkty, estetyczne wykonania i trwałe komponenty! Serdecznie polecam!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *