„Tomek i tata w podróży” to rewelacyjny zbiór opowiadań do głośnego czytania dla przedszkolaków w roli głównej. Humorystyczne, ciekawe i bardzo wartościowe opowieści, które skupią uwagę dziecka i wprowadzą czytelnika w ciekawą przygodę.

 

10396 Tomek i tata w podróży. Susanne Weber- Wydawnictwo Debit. LATO 2022

·         Tytuł: Tomek i tata w podróży

·         Tytuł oryginału: Unterwegs mit Paul & Papa

·         Tłumaczenie: Agata Janiszewska

·         Ilustrator: Susanne Göhlich

·         Liczba stron: 80

·         Format: 148 × 208 mm

·         Oprawa: twarda

·         Do kupienia TUTAJ

 

A teraz cała naprzód! – woła tata. – Pedałuj!
Tomek opiera stopy na pedałach i depcze ile sił w nogach. 

20 krótkich historyjek do głośnego czytania o pełnym przygód codziennym życiu przedszkolaka Tomka i jego taty.

Tomek i tata wspólnie podróżują. Pływają rowerem wodnym, budują rakietę i ruszają w podróż marzeń. W podróżach odwiedzają ciekawe miejsca i mają tam swoje przygody – pełne humoru, odkryć i poznawania świata. Perypetie bohaterów zostały spisane w formie 20-krótkich opowiadań z mnóstwem dialogów i kilkoma ilustracjami w kolorze. To historie, które mogły się wydarzyć naprawdę – realne a jednocześnie bardzo bliskie dziecku. Nie zawierają magicznych stworzeń czy przedmiotów a to co w podróży jest lub zdarzyć się może. Opowiadania faktycznie przyciągają uwagę dziecka. Nawet 2-latek słucha ich z dużym zaciekawieniem a spora ilość dialogów pozwala fajnie modulować głos i sprawia, że opowieść zyskuje kolejne walory. Świetnie sprawdzi się także jako opowieść do samodzielnego czytania przez dzieci, które opanowały pierwszy stopień czytania i chcą czytać więcej. Miłym dodatkiem są ilustracje, których mogłoby być więcej – bo są atrakcyjne i bardzo dobrze odbierane przez młodego czytelnika.

10396 Tomek i tata w podróży. Susanne Weber- Wydawnictwo Debit. LATO 2022

Nie mogę jeszcze pominąć ogromnie ważnego aspektu relacji dziecka z tatą. Opowieści oddają biskość i więź z rodzicem – tak ważną i potrzebną. Tata ma ogromną rolę w wychowaniu dziecka a nic tak nie wspiera relacji jak wspólny czas dziecka z rodzicem. Opowieści uświadamiają także rodzicom jak ważne jest budowanie więzi z dzieckiem poprzez wspólne aktywności. Dobra i ciekawa propozycja literacka!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *